DOPORUČUJEME


PERROT tradice, která zavazuje

datum 04.10.2009 vlozil kategorie Závlaha

Společnost EUROGREEN CZ s.r.o. nabízí ideální řešení vašeho golfového hřiště. Součástí systému Perrot je kompletní zajištění závlahy od prvotního návrhu a volby nejoptimálnější a zároveň nejefektivnější varianty. Perrot disponuje nejen speciálně navrženými postřikovači pro každou část golfového hřiště, ale také efektivně propracovaným systémem ovládání.

Odpaliště je místem, kde začíná hra a proto je zde trávník velmi namáhán. Ideálním řešením závlahy je blokové uspořádání úderových postřikovačů LVZA s dostřikem od 10 do 15 m při provozním tlaku od 2,5 do 6 bar.
Na závlahu fairwaye se používá úderových postřikovačů LVZR opatřených elektromagnetickým ventilem. Dostřik postřikovače je v rozmezí od 22 do 38 m v závislosti na provozním tlaku, ideální je pak lineární srážka až do 75% vzdálenosti dostřiku. Postřikovače jsou spouštěny nejčastěji v páru.
U závlahy greenu, na který jsou při hře kladeny nejvyšší nároky, využíváme nejčastěji postřikovačů LVZE se zadní vyrovnávací tryskou. Zadní vyrovnávací tryska zajišťuje závlahu na frekventovaném okolí greenu. Postřikovače greenu jsou spouštěny vždy tak, že green i jeho okolí je v celé své ploše stejnoměrně zavlažen.

NOVINKY FIRMY PERROT:
Greenkeeper Feedback - řídící systém se zpětnou kontrolou provozu. Principem systému GFB je osazení obousměrných dekodérů, které zašlou zpět na ovládací jednotku informaci, zda závlaha proběhla. Při této variantě greenkeeper pouze na svém monitoru vidí, že z nějakého důvodu neproběhla závlaha na určité ploše hřiště. Pokud se k elektromagnetickému ventilu osadí tlakový senzor, chybové hlášení je plně vypovídají. To znamená že greenkeeper je schopen ihned zjistit, zda se ventil otevřel či ne, nebo zda došlo k poškození solenoidové cívky. Jedinečný systém ovládání GFB lze navíc pro maximální mobilitu upravit tak, aby chybové hlášení proběhlo telefonicky na určené číslo.

Satellite – jedná se o první ovládací systém založený na web-technologii. Tato unikátní technologie umožní uživateli údržbu a dálkové ovládání systému z jakéhokoliv místa na světě. Systém Satellite umožňuje ovládat 2500 dekodérů z jednoho místa. Tento systém rozšiřuje možnosti programování chodu závlahy, je schopen kontrolovat a řídit provoz hned několika čerpacích stanic. Unikátní je také řešení grafiky s využitím interaktivních symbolů. Ovládací systém samozřejmě pracuje v českém jazyce.

Hydra - výsuvný postřikovač s turbínovým pohonem
Jedná se o řadu turbínových postřikovačů, které rozšířily stávající sérii výrobků. Perrot je tedy jediným výrobcem nabízejícím postřikovače úderové, pístové i turbínové.
Rychlé nastavení výseče u většiny turbínových postřikovačů může být problémem, jelikož počátek výseče vodního paprsku je pevně fixován buď na levou, nebo na pravou stranu. U série postřikovačů HYDRA se úhel nastavuje na obě strany a nastavení je jasně indikováno na ukazateli i během manipulace. Seřízení výseče postřikovače je snadné během i mimo provozu. Údržba postřikovače je jednoduchá, jelikož dekodér, cívka, tlakový senzor a regulátor tlaku jsou umístěny tak, aby byli přístupné svrchu. Stejně tak ventil a sítko můžeme vyjmout bez jakéhokoli zásahu do terénu.
Centrální průtokový systém znatelně snižuje tlakové ztráty v postřikovači. Kombinace robustního provedení, kvalitních dílů a mosazných vložek v ozubených kolech zajišťuje nadprůměrnou mechanickou odolnost postřikovače HYDRA. Tím je zaručena jeho vysoká životnost.

Pracovní tlak : 3,5 bar – 8 bar
Dostřik postřikovače: 10 – 32 m
Trysky: 5,2 – 13 mm
Zavlažovaný úhel: 30 – 360°
Spotřeba vody: 3 – 18 m3/h
• plnokruhový postřikovač
• výsečový postřikovač
• se zpětnou klapkou
• s elektromagnetickým ventilem v těle
• volitelně s dekodérem a průtokovým sensorem

Kontakt a bližší informace:
EUROGREEN CZ s. r. o. - výhradní zástupce pro systém Perrot v ČR a SR, Náměstí Jiřího 2, 407 56 Jiřetín pod Jedlovou
tel./fax: +420 412 379 131, GSM: +420 731 159 708
www.perrot.de, www.eurogreen.cz
e-mail: david.mueller@wolf-garten.com


Green 4/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

konec roku bývá příležitostí ohlédnout se za ním nazpět a zjistit, jestli si z něho budete něco pamatovat, třeba za tři roky. Tedy vlastně i příležitostí připomenout si minimálně pět šest zásadních záležitostí, na které budete v souvislosti s odcházejícím rokem vzpomínat.

Myslím, že rok 2018 byl z pohledu greenkeepingu docela unikátní. Událo se hodně zajímavých věcí, nenudili jsme se. Zbytek není neproniknutelná šeď, ale když má něco trčet z ospalé nudné rutiny, musí to být výjimečné. Stačí retro tři nadmíru vydařené akce, tři novinky novinek?

Možná bych měl vzpomenout komunální volby, i když… Ale „náš“ člověk/čtenář by si určitě měl pamatovat lednový Seminář a výroční konferenci ČSG v kruhové hale ČZU v Praze s volbou nového výkonného výboru, červnový pyšelský Slunovrat, který se vzhledem k odpalům golfových míčků v okamžiku východu slunce stává kultovní záležitostí a pak říjnový Výroční turnaj ČSG v Darovanském dvoře, kde se Josef Čepek po předchozích triumfech v roce 2009 v Sokolově a v roce 2011 v Poděbradech stal nejúspěšnějším hráčem v jeho devatenáctileté historii.

A zmíněné super novinky? Řídil jsem unikátní svahový stroj Ventrac, výjimečný svou konstrukcí a množstvím přídavných zařízení a adaptérů. Projel se novým Club Car Tempo, který přinesl ladné dynamické křivky, exkluzivní možnosti příslušenství a bezprecedentní úroveň konektivity s GPS systémem Visage. A vysekl poklonu sekačce JD 9009A, nenasytnému žroutu rafů s absolutní kontrolou nad strojem. Všechny novinky vznikly s cílem posunout golfovou hru, respektive greenkeeping, o pořádný kus vpřed… Podle mě se to skvěle povedlo.

V každém oboru je to jako když odlupujete slupky „cibule“. Za každou další slupkou, za každým poznáním, jsou zase další otázky, které rozkrýváte. A my se k nim snažíme – i s vaší pomocí – v každém čísle Greenu přinést to nejzajímavější. Typické je, že dnes nikdo neví, jaký bude zítřek. A typické také je, že lidi podle dneška ustavičně posuzují včerejšek, aniž by se pokusili představit si realitu včerejška bez znalosti dneška. Složité? Asi ano. Právě proto, že to je složité na pragmatické pochopení všech souvislostí, jde o dobrý způsob inspirace.

Tak si užívejte přelom roku a myslete na nás stejně často, jako my myslíme na Vás.

Hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2019 mi za celou redakci Greenu dovolte připojit také velké poděkování za dosavadní spolupráci.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan