ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


GolfAdvisor.golf Czech Open

datum 29.05.2021 vlozil Luboš Procházka kategorie Zajímavosti

Do kalendáře golfových turnajů v Česku se vrací Czech Open - GolfAdvisor.golf Czech Open, opět na hřišti Beroun Golf Clubu a v termínu 11. – 15. srpna 2021. Finanční dotace mezinárodního turnaje je 27 000 euro, vítěz si z ní odnese odměnu ve výši 10 000 euro. „Chceme vytvořit kvalitní mezinárodní turnaj, oslovit hráče ze střední Evropy a případně přivést i další účastníky z jiných zajímavých destinací,“ představila turnaj Darina Muchová, ředitelka turnaje, který se hraje ve spolupráci s ČGF a je součástí turnajové série české PGA. Ve startovním poli 144 hráčů se počítá s účastí 80 profesionálů a 40 amatérů, hrát se bude čtyřkolově s cutem po druhém kole, kterým projde 51 nejlepších golfistů plus další na dělené pozici. Startovné pro profesionály je 250 euro, pro amatéry 150 euro. „Startovné obsahuje až čtyři hrací dny, kompletní catering pro hráče plus pozvánku na hráčskou party a samozřejmě špičkově připravené hřiště pro mezinárodní turnaj,“ vysvětlila Darina Muchová. Na hráče čekají i atraktivní odměny na tříparových jamkách za hole-in-one. Organizátoři turnaje také chtějí motivovat golfové kluby v Česku, aby vyslali na turnaj své nejlepší amatéry, například mistry klubů. „V případě, že se tento hráč umístí jako nejlepší amatér na turnaji, získá pro svůj klubový ligový tým kredit 30 000 korun na nákup golfového oblečení zn. Chervò, která je jedním z partnerů turnaje. Pokud by celý turnaj vyhrál, kredit pro klub se navýší na dvojnásobek. Chceme tím podpořit amatérský golf v klubech,“ objasnila formu motivace pro kluby ředitelka turnaje Darina Muchová. Pro amatéry je limitem pro přihlášení věk minimálně 16 let a hcp 8. Amatéři s plusovým hcp mají účast jistou do naplnění kapacity 40 hracích míst. Profesionálové i amatéři se mohou přihlašovat na turnaj prostřednictvím formuláře na stránkách www.czechopen.golf. Program turnaje: · 11. 8. turnaj Pro-Am, společenský Večer partnerů · 12. 8. zahájení turnaje, 1. kolo · 13. 8. 2. kolo, cut pro 51 nejlepších, Players party · 14. 8. 3. kolo · 15. 8. finálové 4. kolo, vyhlášení výsledků Kontakty pro více informací: www.czechopen.golf Darina Muchová : darina.muchova@czechopen.golf

Green 3/2020

Časopis GREEN

Vážení čtenáři a kolegové,

novým Greenem, kterým právě listujete, je mi opravdu ctí a velkým potěšením Vás provést, nejzajímavější materiály doporučit. Hodně nám záleželo, abychom do něho v roce, jehož průběh nikdo nečekal a přání „Hlavně hodně zdraví“ dostalo úplně jiný rozměr, přenesli i hodně toho co nejpovzbudivějšího ducha… Pevně věřím, že si vše příští rok bohatě vynahradíme!

Vaší pozornosti proto nejprve doporučuji jeden z hlavních materiálů čísla na téma Obměny a předávky strojů na českých golfových hřištích (mimo jiné v Berouně, Kácově, Molitorově, Darovanském Dvoře a na Čertově břemeni), zpestřený rozhovorem s pyšelským hlavním head greekeeperem Bohuslavem Shejbalem. Proč se na Loretě rozhodli pro sekačku Ransomes HM600? „Po sedmi letech bylo zapotřebí obměnit strojový park a nám se nabídla možnost nahradit dvě sekačky jedním strojem. Volba HM600 nám pomohla ve zrychlení času sečení semirafů o méně než dvě 2 hodiny a zkrácení sečení rafů o dva dny. Tato sekačka je výjimečná i tím, že si během tří až pěti minut můžete přenastavit výšku sečení. Oceňuji hlavně to, že nikdy neskalpuje trávník, má pěkný finiš mulčování a nezůstávají po ní žádné žmolky.“

Do zbrusu nových Poděbrad byste se pak mohli přenést materiálem Historické Poděbrady v novém kabátě – díky tomu, že tamní klub zahájil spolupráci s golfovým architektem Jakubem Červenkou (EIGCA) na postupném redesignu tohoto známého československého golfového hřiště, jehož počátky sahají až do roku 1961.

Pokračovat byste mohli přátelskou „návštěvou“ Grabštejna, který se měl stát dějištěm Výročního turnaje ČSG (plánovaný termín byl 11. – 12. října 2020). Měl zde konat. Pandemie si ale vymínila jeho zrušení, více než dvacetileté turnajové historii navzdory. Přitom ještě pouhé tři dny před startem jsme si s Janem Šefčíkem zatelefonovali a on nám do redakce popřál pohodovou cestu k nim na sever… Původně domluveného hostitele, majitele, hlavního greenkeepera a muže tisíce profesí v jedné osobě jsme se zeptali, jak se na vrcholné greenkeeperské společenské a sportovního setkání/klání těšil a co hlavně rozhodlo o volbě dějiště této pečlivě připravované a oblíbené tradiční akce. Jan Šefčík vždy patřil k jejím tradičním účastníkům. Vězte, že úspěšnou generálkou na nakonec neuskutečněný výroční turnaj se stalo srpnové turnajové klání přátel a bývalých účastníků projektu Vzděláním blíže k zeleni.

Dále si Vaší zvýšené pozornosti dovoluji upozornit na ocenění hřiště PGA National Czech Republic Oaks Prague, které získalo v 7. ročníku World Golf Awards dvě prestižní mezinárodní ocenění - Europe's Best Golf Course pro nejlepší evropské golfové hřiště roku 2020 a Czech Republic's Best Golf Course 2020. Nové hřiště na jihovýchodě od Prahy získalo tato ocenění pouze pár měsíců od svého oficiálního otevření letos v létě.

Ápropos, před Vánocemi vyjde betlémská hvězda (pojem z Matoušova evangelia, ve které je popsán příběh mudrců, kterým svítila na cestu k Ježíškovi). Po 397 letech! Jeden z mimořádných nebeských svítivých nebeských úkazů století zaznamenáme na obloze v pondělí 21. prosince. Bude jím seskupení Saturnu a Jupiteru, které patrně stojí za legendou o betlémské hvězdě. Oba planetární giganty se z pohledu zemského pozorovatele k sobě na noční obloze přiblíží natolik, že budou vypadat jako jediný (protáhlý) bod jasného světla. Takovou konjunkci obou planet zase spatří za čtyřicet let až příští generace pozemšťanů.

Ať Vám zmíněná betlémská hvězda symbolicky co nejjasněji posvítí na čtení, či jen prohlížení stránek Greenu, a v novém roce přinese mnoho osobních, pracovních a trávníkářských úspěchů!


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan