ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


Pozvánka na Výroční turnaj ČSG

datum 24.08.2020 vlozil Luboš Procházka kategorie Události

Zveme Vás na dvoudenní Výroční turnaj ČSG 2020, který se bude konat ve dnech 11. – 12. října 2020 v golfovém areálu GC Grabštejn (loni ve slovenských resortech Black Stork a Royal Valley). Z programu: nedělní společenské večerní posezení, pondělní turnaj na místním 9jamkovém hřišti (hra Stableford na úpravu HCP, kategorie: HCP 0-15, 15,1-28 a 28,1-54, hlavní soutěž na nejnižší počet ran – absolutní vítěz) a pondělní prezentace patronů a sponzorů svazu, představení novinek). Místo konání: Golf Club Grabštejn (region Liberecko, www.gcg.cz, www.golf-club-grabstejn) email: gcg@gcg.cz telefon: +420 607 932 216 GPS recepce: 50°50´31.677″N,14°52´49,957″E Termín konání: 11. 10. – 12. 10. 2020 PROGRAM: Ne 11. 10. 16.00 hod. příjezd, ubytování 18.00 hod. společenské posezení na hřišti (občerstvení: guláš, pivo/limo) Po 12. 10. 8.30 hod sraz účastníků a prezentace patronů a sponzorů na golfovém hřišti (u klubovny) 10.30 hod canon start 11.00 hod pro začátečníky golfová klinika pod odborným vedením 17.00 hod občerstvení po hře, vyhlášení výsledků, odjezd Před startem turnaje proběhne prezentace patronů svazu, sponzorů turnaje a představení novinek. Pozvánka platí pro členy a hosty ČSG, přesné propozice turnaje budou upřesněny na místě před startem turnaje. Propozice: 1. Hlavní soutěž je na nejnižší počet ran – absolutní vítěz turnaje, zde budou hodnoceni řádní členové a členové důchodci. 2. V rámci turnaje je hra na Stableford, s úpravou HCP (kategorie: HCP 0-15, HCP 15,1-28, HCP 28,1-54). V této soutěži budou hodnoceni řádní členové, členové důchodci a přidružení. 3. Hosté si zahrají mimo hlavní soutěž, na úpravu HCP. 4. Pro začátečníky a nehrající bude připravena golfová klinika pod vedením trenéra. Turnaje se mohou zúčastnit pouze hráči s HCP. Ubytování: Objednává a hradí každý sám. • Autocamp Kristýna – https://www.autocampkristyna.cz/ – objednávka ubytování předem na email: recepce@autocampkristyna.cz • Penzion La Campagna – https://www.lacampagna.cz/ • Vlastní ubytování – ve vlastních stanech, karavanech na hřišti Vložné do turnaje: členům svazu, zástupcům patronských firem a pozvaným hostům hradí ČSG Stravování – pro účastníky turnaje je v neděli večer (společenské posezení) hrazen guláš a pivo/limo, v den turnaje občerstvení do bagu a jídlo po hře. Přihlášku do turnaje zašlete obratem na e-mailovou adresu ČSG, nebo vyplňte on-line na adrese: www.czgreen.com Nejpozději do 10. 10. 2018. PŘIHLÁŠKA NA TURNAJ ČSG 2020 Jméno …………………………….. Příjmení …………….…………….…… Adresa a telefon:………………………………………………………………. Registrační číslo:….………………...HCP……… Člen ČSG: ano/ne………

Green 3/2020

Časopis GREEN

Vážení čtenáři a kolegové,

novým Greenem, kterým právě listujete, je mi opravdu ctí a velkým potěšením Vás provést, nejzajímavější materiály doporučit. Hodně nám záleželo, abychom do něho v roce, jehož průběh nikdo nečekal a přání „Hlavně hodně zdraví“ dostalo úplně jiný rozměr, přenesli i hodně toho co nejpovzbudivějšího ducha… Pevně věřím, že si vše příští rok bohatě vynahradíme!

Vaší pozornosti proto nejprve doporučuji jeden z hlavních materiálů čísla na téma Obměny a předávky strojů na českých golfových hřištích (mimo jiné v Berouně, Kácově, Molitorově, Darovanském Dvoře a na Čertově břemeni), zpestřený rozhovorem s pyšelským hlavním head greekeeperem Bohuslavem Shejbalem. Proč se na Loretě rozhodli pro sekačku Ransomes HM600? „Po sedmi letech bylo zapotřebí obměnit strojový park a nám se nabídla možnost nahradit dvě sekačky jedním strojem. Volba HM600 nám pomohla ve zrychlení času sečení semirafů o méně než dvě 2 hodiny a zkrácení sečení rafů o dva dny. Tato sekačka je výjimečná i tím, že si během tří až pěti minut můžete přenastavit výšku sečení. Oceňuji hlavně to, že nikdy neskalpuje trávník, má pěkný finiš mulčování a nezůstávají po ní žádné žmolky.“

Do zbrusu nových Poděbrad byste se pak mohli přenést materiálem Historické Poděbrady v novém kabátě – díky tomu, že tamní klub zahájil spolupráci s golfovým architektem Jakubem Červenkou (EIGCA) na postupném redesignu tohoto známého československého golfového hřiště, jehož počátky sahají až do roku 1961.

Pokračovat byste mohli přátelskou „návštěvou“ Grabštejna, který se měl stát dějištěm Výročního turnaje ČSG (plánovaný termín byl 11. – 12. října 2020). Měl zde konat. Pandemie si ale vymínila jeho zrušení, více než dvacetileté turnajové historii navzdory. Přitom ještě pouhé tři dny před startem jsme si s Janem Šefčíkem zatelefonovali a on nám do redakce popřál pohodovou cestu k nim na sever… Původně domluveného hostitele, majitele, hlavního greenkeepera a muže tisíce profesí v jedné osobě jsme se zeptali, jak se na vrcholné greenkeeperské společenské a sportovního setkání/klání těšil a co hlavně rozhodlo o volbě dějiště této pečlivě připravované a oblíbené tradiční akce. Jan Šefčík vždy patřil k jejím tradičním účastníkům. Vězte, že úspěšnou generálkou na nakonec neuskutečněný výroční turnaj se stalo srpnové turnajové klání přátel a bývalých účastníků projektu Vzděláním blíže k zeleni.

Dále si Vaší zvýšené pozornosti dovoluji upozornit na ocenění hřiště PGA National Czech Republic Oaks Prague, které získalo v 7. ročníku World Golf Awards dvě prestižní mezinárodní ocenění - Europe's Best Golf Course pro nejlepší evropské golfové hřiště roku 2020 a Czech Republic's Best Golf Course 2020. Nové hřiště na jihovýchodě od Prahy získalo tato ocenění pouze pár měsíců od svého oficiálního otevření letos v létě.

Ápropos, před Vánocemi vyjde betlémská hvězda (pojem z Matoušova evangelia, ve které je popsán příběh mudrců, kterým svítila na cestu k Ježíškovi). Po 397 letech! Jeden z mimořádných nebeských svítivých nebeských úkazů století zaznamenáme na obloze v pondělí 21. prosince. Bude jím seskupení Saturnu a Jupiteru, které patrně stojí za legendou o betlémské hvězdě. Oba planetární giganty se z pohledu zemského pozorovatele k sobě na noční obloze přiblíží natolik, že budou vypadat jako jediný (protáhlý) bod jasného světla. Takovou konjunkci obou planet zase spatří za čtyřicet let až příští generace pozemšťanů.

Ať Vám zmíněná betlémská hvězda symbolicky co nejjasněji posvítí na čtení, či jen prohlížení stránek Greenu, a v novém roce přinese mnoho osobních, pracovních a trávníkářských úspěchů!


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan