ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


Hluboká: Mistři na "mistrovsky" upraveném hřišti

datum 30.05.2020 vlozil Luboš Procházka kategorie Události

Nezadržitelně se blíží jeden z nejvýznamnějších turnajů v historii Golfového klubu Hluboká, Czech Classic Open 2020, zahajovací turnaj Czech PGA Tour 2020. Jedná se o tradiční sérii turnajů nejlepších profesionálních golfistů České republiky a vy společně s nimi budete mít možnost hrát poprvé na našem "mistrovsky" upraveném hřišti. V úterý 16. 6. 2020 se koná turnaj PRO-AM, kde si můžete zahrát ve flightu s profesionálním golfistou! Po hře je pro Vás připraven bohatý raut a večerní párty s kapelou. V neposlední řadě můžete i vy hrát o hodnotné ceny od partnerů turnaje, kterými jsou např. Maurice Lacroix (hodinky), Jitka Kudláčková (šperk s diamantem), Samson, Pizza Coloseum (vouchery na konzumaci), Delor (voucher na ručně šité košile) a mnoho dalších. Účastnický poplatek je 1.900 Kč a zahrnuje účast v turnaji, celodenní občerstvení, hodnotné ceny, bohatý raut po hře a účast na večerní párty s kapelou. Ve středu 17.6.2020 se koná turnaj PGA - exkluzivní souboj profesionálních golfistů, kteří se utkají o prize money 120.000 Kč! Můžete se těšit na výkony hráčů jako např. Roman Šebrle, Lukáš Tintěra, Ondřej Lieser, Aleš Kořínek, Michal Pospíšil, Šimon Zach a mnoho dalších. Přijďte si s námi užít tento nezapomenutelný zážitek na naší novou terasu nebo se zúčastněte jako diváci přímo na hřišti. Za poplatek 800 Kč si mohou zahrát také amatérští golfisté s HCP do 3,0. Počet diváků a hráčů je omezen, proto neváhejte s včasným přihlášením. Těšíme se na Vás při této jedinečné události! S pozdravem a přáním pěkného dne Mgr. Lucie BICANOVÁ, Zámecký Golf Resort Hluboká, Sportovní 1278, 373 41 Hluboká nad Vltavou, tel.: +420 776 826 376, www.golfhluboka.cz

Green 1/2020

Časopis GREEN

Vážení čtenáři a kolegové,

na koupení času, jeho zastavení, zrychlování nebo zpomalování máme spojené téměř výhradně s filmovými kouzly. Například v Matrixu probíhají souboje zpomaleně právě proto, že si postavy uvědomují každý moment, každý pohyb, každý detail probíhající situace. Bohužel, podobně neuvěřitelná záležitost v podobě nakažlivého infekčního viru Covid-19, který začal přeskakovat z Číny do jiných zemí světa včetně Česka, se nám teď promítá i do naší žhavé současnosti…

Pandemie přinesla zásadní důsledky na společnost, politiku a ekonomiku, golfový svět nevyjímaje. Podle mě se však rychle začalo zapomínat, že jde jen nemoc, která přišla a (snad) zase odejde. Jistě, zanechá za sebou mnoho mrtvých, což je tragédie, ale panika není na místě. Malým, ale výmluvným jasným důkazem budiž, že JEDEME DÁL!. Proto držíte v rukách – byť s pochopitelným menším zpožděním - jarní vydání Greenu. Věřte, že i nadále uděláme vše pro to, abychom novou bezprecedentní situaci přežili s pokud možno co nejméně oběťmi. Ať už těmi finančními – konkrétně přímo existenčně vydavatelskými, pracovními nebo lidskými.

Ale upřímně: Vše výše nadhledovým blankyně modrým perem napsané by bylo pokrytectví. Cílem tohoto Editorialu totiž není nic víc, než vás jako v předešlých vydáních časopisu GREEN především kvalitně informovat – a v prvé řadě přinést Prohlášení předsedy Českého svazu greenkeeperů Michala Voigtse k nastálé nelehké situaci.

Dále se samozřejmě ohlédnout se za nejdůležitějšími oborovými akcemi (za únorovým Seminářem a volební Konferencí na ČZU v Praze – Suchdole, a také za výroční konferencí FEGGA, na kterou do irského Galway odletěli Miloslav Trojan a Jiří Kapeš jako zástupci ČSG), pozvat (na „kulatý“ 10. červnový Slunovrat v resortu Loreta Pyšely) a nastínit trendy (nalistujte si, prosím, článek Jelení střípky z každoroční výstavy Golf Industry Show z floridského Orlanda).

Dále přinést tradiční překlad článku od USGA (tentokrát na téma Co se stane, pokud nebudete udržovat golfové hřiště), inspirovat (Traction Bull Bloc je naprosto spolehlivá baterie s mimořádně dlouhou životností pro golfové vozíky), varovat a doporučit řešení (VIII. pokračování docenta B. Cagaše o nejdůležitějších travních chorobách) i třeba pobavit (Sportovní ples s osobní účastí kompletní redakce časopisu GREEN, zastoupením ČSG a tombolovou účasti firmy AROS-osiva ve Velké Bíteši, a dále křížovka o víkendový pobyt ve vranovském penzionu Jelen).

Pověstnou třešinkou na dortu budiž foto zajímavost z hřiště v Hluboké nad Vltavou. Situaci zakazující pohyb golfistů po hřišti - taková nastane jen jednou za život - využili šikovní hlubočtí greenkeepeři k výstavbě zcela nové vodní nádrže před klubovnou.

Pokud se nám Vás aspoň u dvou tří materiálů podařilo zaujmout, pak bylo cíle tohoto Editorialu, resp. jarního Greenu 1/2020, dosaženo. Ať se Vám líbí!

Přeji Vám pohodové čtení, zdraví, chuť do práce a hodně trávníkářských úspěchů i pohody bez skeptického výrazu na tváři!

PhDr. LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan