ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


První golfové turnaje

datum 14.05.2020 vlozil ČGF ČGF kategorie Zajímavosti

Na jedenácti tuzemských hřištích využili uvolněných opatření a uspořádali první turnaje. Symbolicky odstartoval turnajovou sezónu souboj profesionálů Filip Mrůzek se Šimonem Zachem. Filip Mrůzek a Šimon Zach využili nabídky Nadace Jakuba Voráčka na tréninkový pětidenní souboj, který má především charitativní podtext. V jejich přátelské, ale prestižní akci, je bude na pět hřištích podporovat řada hokejistů z NHL, fotbalových internacionálů, ale také dalších osobností, jako dnes v Berouně kuchařský šéf Zdeněk Pohlreich. V chladném počasí a posléze i silném dešti s nimi vyrazili na hřiště i Pavel Nečas, jehož projekt Golf Circus celou akci organizuje, rodinná dvojice Leo a Radko Gudas, Tomáš Ujfaluši a další, kteří soutěžili mezi sebou. V klíčové bitvě dvou profesionálů se ujal vedení Mrůzek (71 (-1) s mírným náskokem před Zachem 72 (Even par). Oba hráči mají radost, že jim nejbližší dny naruší stereotypní tréninkový program. „Už se na to moc těší, je to příjemná změna. Kéž by takových akcí bylo co nejvíce, než bude nějaká možnost si zahrát skutečný turnaj,“ svěřil se na startu dnešního kola Šimon Zach a jeho parťák s ním souhlasil. „Už možnost hrát na hřišti byla skvělá, ale jakákoliv soutěž, byť tréninková, je ještě lepší. Zvláště, když jde o charitu,“ dodal Filip Mrůzek. Souboj bude pokračovat v dalších čtyřech dnech, už v úterý se vydají golfisté na Zbraslav (dále Kácov, Pyšely, Oaks). Vítěze mohou tipovat golfoví příznivci na dálku, více informací na stránkách nadace. Kontakt, text: Petr Halaburda, www.cgf.cz

Green 1/2020

Časopis GREEN

Vážení čtenáři a kolegové,

na koupení času, jeho zastavení, zrychlování nebo zpomalování máme spojené téměř výhradně s filmovými kouzly. Například v Matrixu probíhají souboje zpomaleně právě proto, že si postavy uvědomují každý moment, každý pohyb, každý detail probíhající situace. Bohužel, podobně neuvěřitelná záležitost v podobě nakažlivého infekčního viru Covid-19, který začal přeskakovat z Číny do jiných zemí světa včetně Česka, se nám teď promítá i do naší žhavé současnosti…

Pandemie přinesla zásadní důsledky na společnost, politiku a ekonomiku, golfový svět nevyjímaje. Podle mě se však rychle začalo zapomínat, že jde jen nemoc, která přišla a (snad) zase odejde. Jistě, zanechá za sebou mnoho mrtvých, což je tragédie, ale panika není na místě. Malým, ale výmluvným jasným důkazem budiž, že JEDEME DÁL!. Proto držíte v rukách – byť s pochopitelným menším zpožděním - jarní vydání Greenu. Věřte, že i nadále uděláme vše pro to, abychom novou bezprecedentní situaci přežili s pokud možno co nejméně oběťmi. Ať už těmi finančními – konkrétně přímo existenčně vydavatelskými, pracovními nebo lidskými.

Ale upřímně: Vše výše nadhledovým blankyně modrým perem napsané by bylo pokrytectví. Cílem tohoto Editorialu totiž není nic víc, než vás jako v předešlých vydáních časopisu GREEN především kvalitně informovat – a v prvé řadě přinést Prohlášení předsedy Českého svazu greenkeeperů Michala Voigtse k nastálé nelehké situaci.

Dále se samozřejmě ohlédnout se za nejdůležitějšími oborovými akcemi (za únorovým Seminářem a volební Konferencí na ČZU v Praze – Suchdole, a také za výroční konferencí FEGGA, na kterou do irského Galway odletěli Miloslav Trojan a Jiří Kapeš jako zástupci ČSG), pozvat (na „kulatý“ 10. červnový Slunovrat v resortu Loreta Pyšely) a nastínit trendy (nalistujte si, prosím, článek Jelení střípky z každoroční výstavy Golf Industry Show z floridského Orlanda).

Dále přinést tradiční překlad článku od USGA (tentokrát na téma Co se stane, pokud nebudete udržovat golfové hřiště), inspirovat (Traction Bull Bloc je naprosto spolehlivá baterie s mimořádně dlouhou životností pro golfové vozíky), varovat a doporučit řešení (VIII. pokračování docenta B. Cagaše o nejdůležitějších travních chorobách) i třeba pobavit (Sportovní ples s osobní účastí kompletní redakce časopisu GREEN, zastoupením ČSG a tombolovou účasti firmy AROS-osiva ve Velké Bíteši, a dále křížovka o víkendový pobyt ve vranovském penzionu Jelen).

Pověstnou třešinkou na dortu budiž foto zajímavost z hřiště v Hluboké nad Vltavou. Situaci zakazující pohyb golfistů po hřišti - taková nastane jen jednou za život - využili šikovní hlubočtí greenkeepeři k výstavbě zcela nové vodní nádrže před klubovnou.

Pokud se nám Vás aspoň u dvou tří materiálů podařilo zaujmout, pak bylo cíle tohoto Editorialu, resp. jarního Greenu 1/2020, dosaženo. Ať se Vám líbí!

Přeji Vám pohodové čtení, zdraví, chuť do práce a hodně trávníkářských úspěchů i pohody bez skeptického výrazu na tváři!

PhDr. LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan