ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


Odložení konference ČGF

datum 09.03.2020 vlozil Luboš Procházka kategorie Události

Výbor České golfové federace svolává na sobotu 21. března 2020 konferenci ČGF. Konference se bude konat v konferenčním sále Hotelu Step, Malletova 1441, Praha 9 od 9.30 hod. Pozor - odložení! Program konference: 1. Zahájení, úvodní slovo prezidenta ČGF (Zdeněk Kodejš) 2. Volba pracovního předsednictva 3. Volba mandátové a návrhové komise 4. Schválení programu konference 5. Zpráva o činnosti výboru ČGF v roce 2019 6. Zpráva o hospodaření ČGF a CGC v roce 2019 7. Návrh na vyloučení členských subjektů Golf Club Zdiměřice a Chilli Golf Club 8. Zpráva kontrolní komise ČGF za rok 2019 9. Zpráva o projektu Se školou na golf za rok 2019 a výhled na rok 2020 10. Zpráva komise pro marketing a media za rok 2019 a výhled na rok 2020 11. Projednání a schválení Směrnice ČGF pro sestavení rozpočtu ČGF 12. Projednání a schválení návrhu změny Volebního řádu ČGF 13. Projednání a schválení návrhu rozpočtu ČGF na rok 2020 14. Informace o změnách v členských subjektech ČGF od konference ČGF v březnu 2019 15. Diskuse 16. Usnesení 17. Závěr Vážení kolegové, na základě opatření, o kterých rozhodla v souvislosti se šířením epidemie COVID-19 Bezpečnostní rada státu, byla odložena Konference ČGF plánovaná na sobotu 21. března. O očekávané změně informoval generální sekretář ČGF Aleš Libecajt. „Vzhledem k počtu plánovaných účastníků konference není možné na základě současných opatření každoroční jednání nyní uskutečnit. O novém termínu budeme členské subjekty a golfovou veřejnost včas informovat,“ uvedl Libecajt. Bezpečnostní rada státu v úterý zakázala do odvolání kvůli hrozbě šíření koronaviru veškeré sportovní, kulturní a jiné hromadné akce, kterých se zúčastní více než sto osob. Jakmile bude stanoven nový termín, budu Vás neprodleně informovat. Kontakt: www.cgf.cz

Green 1/2020

Časopis GREEN

Vážení čtenáři a kolegové,

na koupení času, jeho zastavení, zrychlování nebo zpomalování máme spojené téměř výhradně s filmovými kouzly. Například v Matrixu probíhají souboje zpomaleně právě proto, že si postavy uvědomují každý moment, každý pohyb, každý detail probíhající situace. Bohužel, podobně neuvěřitelná záležitost v podobě nakažlivého infekčního viru Covid-19, který začal přeskakovat z Číny do jiných zemí světa včetně Česka, se nám teď promítá i do naší žhavé současnosti…

Pandemie přinesla zásadní důsledky na společnost, politiku a ekonomiku, golfový svět nevyjímaje. Podle mě se však rychle začalo zapomínat, že jde jen nemoc, která přišla a (snad) zase odejde. Jistě, zanechá za sebou mnoho mrtvých, což je tragédie, ale panika není na místě. Malým, ale výmluvným jasným důkazem budiž, že JEDEME DÁL!. Proto držíte v rukách – byť s pochopitelným menším zpožděním - jarní vydání Greenu. Věřte, že i nadále uděláme vše pro to, abychom novou bezprecedentní situaci přežili s pokud možno co nejméně oběťmi. Ať už těmi finančními – konkrétně přímo existenčně vydavatelskými, pracovními nebo lidskými.

Ale upřímně: Vše výše nadhledovým blankyně modrým perem napsané by bylo pokrytectví. Cílem tohoto Editorialu totiž není nic víc, než vás jako v předešlých vydáních časopisu GREEN především kvalitně informovat – a v prvé řadě přinést Prohlášení předsedy Českého svazu greenkeeperů Michala Voigtse k nastálé nelehké situaci.

Dále se samozřejmě ohlédnout se za nejdůležitějšími oborovými akcemi (za únorovým Seminářem a volební Konferencí na ČZU v Praze – Suchdole, a také za výroční konferencí FEGGA, na kterou do irského Galway odletěli Miloslav Trojan a Jiří Kapeš jako zástupci ČSG), pozvat (na „kulatý“ 10. červnový Slunovrat v resortu Loreta Pyšely) a nastínit trendy (nalistujte si, prosím, článek Jelení střípky z každoroční výstavy Golf Industry Show z floridského Orlanda).

Dále přinést tradiční překlad článku od USGA (tentokrát na téma Co se stane, pokud nebudete udržovat golfové hřiště), inspirovat (Traction Bull Bloc je naprosto spolehlivá baterie s mimořádně dlouhou životností pro golfové vozíky), varovat a doporučit řešení (VIII. pokračování docenta B. Cagaše o nejdůležitějších travních chorobách) i třeba pobavit (Sportovní ples s osobní účastí kompletní redakce časopisu GREEN, zastoupením ČSG a tombolovou účasti firmy AROS-osiva ve Velké Bíteši, a dále křížovka o víkendový pobyt ve vranovském penzionu Jelen).

Pověstnou třešinkou na dortu budiž foto zajímavost z hřiště v Hluboké nad Vltavou. Situaci zakazující pohyb golfistů po hřišti - taková nastane jen jednou za život - využili šikovní hlubočtí greenkeepeři k výstavbě zcela nové vodní nádrže před klubovnou.

Pokud se nám Vás aspoň u dvou tří materiálů podařilo zaujmout, pak bylo cíle tohoto Editorialu, resp. jarního Greenu 1/2020, dosaženo. Ať se Vám líbí!

Přeji Vám pohodové čtení, zdraví, chuť do práce a hodně trávníkářských úspěchů i pohody bez skeptického výrazu na tváři!

PhDr. LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan