ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


Seminář pro správce fotbalových hřišť IOG a FAČR

datum 07.01.2019 vlozil Karel Kubata kategorie Zelené vzdělávání

Odborný seminář pro profesionální správce fotbalových hřišť IOG a FAČR se bude konat ve dnech 28. a 29. ledna 2019 v Praze. V ceně semináře je i ubytování v hotelu International Prague - cena dvoulůžkového i jednolůžkového pokoje je 1950 Kč včetně snídaně a DPH. Program přednášek je velmi pestrý a se spoustou zahraničních hostů v čele s manažerem anglického fotbalového klubu Leicester City FC Johnem Ledwidgem. Platba za seminář a ubytování: Platba semináře proběhne hotově na místě. V ceně semináře je i ubytování v hotelu International Prague ve dvoulůžkovém pokoji z 28. 1. na 29. 1. 2019. Pokud bude mít někdo zájem o zajištění ubytování v tomto hotelu z 27. 1. na 28. 1. 2019 je nezbytné provést rezervaci osobně na tomto odkazu (IOG již nezajišťuje): https://reservations.travelclick.com/96679?identifier=IOG2019#/guestsandrooms Vše je v hotelu domluveno, cena dvoulůžkového i jednolůžkového pokoje je 1950 Kč včetně snídaně a DPH. V případě vytvoření ubytovaných dvojic nám dejte písemně vědět jejich jména, abychom tuto dvojici zanechali na společném pokoji i následující noc. Parkování před hotelem je omezené, k dispozici je cca 40 míst. Toto si účastníci semináře budou hradit samostatně na recepci hotelu, cena je 350 Kč/den. Program přednášek je velmi pestrý a doufáme, že oceníte především spoustu zahraničních hostů v čele s manažerem anglického fotbalového klubu Leicester City FC Johnem Ledwidgem. Platba za seminář a ubytování: Platba semináře proběhne hotově na místě. V ceně semináře je i ubytování v hotelu International Prague ve dvoulůžkovém pokoji z 28. 1. na 29. 1. 2019. Pokud bude mít někdo zájem o zajištění ubytování v tomto hotelu z 27. 1. na 28.1. 2019 je nezbytné provést rezervaci osobně na tomto odkazu (IOG již nezajišťuje): https://reservations.travelclick.com/96679?identifier=IOG2019#/guestsandrooms Vše je v hotelu domluveno, cena dvoulůžkového i jednolůžkového pokoje je 1950 Kč včetně snídaně a DPH. V případě vytvoření ubytovaných dvojic nám dejte písemně vědět jejich jména, abychom tuto dvojici zanechali na společném pokoji i následující noc. Parkování před hotelem je omezené, k dispozici je cca 40 míst. Toto si účastníci semináře budou hradit samostatně na recepci hotelu, cena je 350 Kč/den. Kontakt: Michal KOŤAN, michal.kotan@seznam.cz

Green 4/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

konec roku bývá příležitostí ohlédnout se za ním nazpět a zjistit, jestli si z něho budete něco pamatovat, třeba za tři roky. Tedy vlastně i příležitostí připomenout si minimálně pět šest zásadních záležitostí, na které budete v souvislosti s odcházejícím rokem vzpomínat.

Myslím, že rok 2018 byl z pohledu greenkeepingu docela unikátní. Událo se hodně zajímavých věcí, nenudili jsme se. Zbytek není neproniknutelná šeď, ale když má něco trčet z ospalé nudné rutiny, musí to být výjimečné. Stačí retro tři nadmíru vydařené akce, tři novinky novinek?

Možná bych měl vzpomenout komunální volby, i když… Ale „náš“ člověk/čtenář by si určitě měl pamatovat lednový Seminář a výroční konferenci ČSG v kruhové hale ČZU v Praze s volbou nového výkonného výboru, červnový pyšelský Slunovrat, který se vzhledem k odpalům golfových míčků v okamžiku východu slunce stává kultovní záležitostí a pak říjnový Výroční turnaj ČSG v Darovanském dvoře, kde se Josef Čepek po předchozích triumfech v roce 2009 v Sokolově a v roce 2011 v Poděbradech stal nejúspěšnějším hráčem v jeho devatenáctileté historii.

A zmíněné super novinky? Řídil jsem unikátní svahový stroj Ventrac, výjimečný svou konstrukcí a množstvím přídavných zařízení a adaptérů. Projel se novým Club Car Tempo, který přinesl ladné dynamické křivky, exkluzivní možnosti příslušenství a bezprecedentní úroveň konektivity s GPS systémem Visage. A vysekl poklonu sekačce JD 9009A, nenasytnému žroutu rafů s absolutní kontrolou nad strojem. Všechny novinky vznikly s cílem posunout golfovou hru, respektive greenkeeping, o pořádný kus vpřed… Podle mě se to skvěle povedlo.

V každém oboru je to jako když odlupujete slupky „cibule“. Za každou další slupkou, za každým poznáním, jsou zase další otázky, které rozkrýváte. A my se k nim snažíme – i s vaší pomocí – v každém čísle Greenu přinést to nejzajímavější. Typické je, že dnes nikdo neví, jaký bude zítřek. A typické také je, že lidi podle dneška ustavičně posuzují včerejšek, aniž by se pokusili představit si realitu včerejška bez znalosti dneška. Složité? Asi ano. Právě proto, že to je složité na pragmatické pochopení všech souvislostí, jde o dobrý způsob inspirace.

Tak si užívejte přelom roku a myslete na nás stejně často, jako my myslíme na Vás.

Hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2019 mi za celou redakci Greenu dovolte připojit také velké poděkování za dosavadní spolupráci.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan