ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


Beskydský klub veze 10. místo

datum 29.10.2018 vlozil ČGF ČGF kategorie Zajímavosti

Desáté místo vybojovali mezi 26 zúčastněnými týmy golfisté Beskydského golfového klubu na turnaji pro mistrovská družstva z národních soutěží. V pořadí jednotlivců si vedl nejlépe Petr Janík, který dokončil turnaj ve Francii na 21. místě. Vítězem soutěže se stal francouzský výběr klubu RCF La Boulie. Muži Beskydského golfového klubu si přáli vybojovat umístění do 10. místa, což se jim nakonec podařilo. A to i přesto, že také ve třetím hracím kole zapisovali dva výsledky odlišní hráči než v předchozích dnech. Třetí kolo totiž nevyšlo lídrovi týmu Petru Janíkovi, který místo útoku na medailové pozice v jednotlivcích kvůli výsledku 80 (+9) klesnul pořadím na 21. místo. O to lépe si vedli oba jeho spoluhráči: Erik Palkovský a Vojtěch Pavelka shodně zapisovali 73 ran (+2). „Erik dnes zahrál svůj standard, Vojtovi konečně fungovalo puttování a škoda jen tripley-bogey na 15. jamce a skoku z -1 na +2,“ popisoval poslední den kapitán Lukáš Pavelka. Dnešní kolo bylo pro hráče zatím nejtěžší co se týče podmínek. „Více foukalo a ještě se zvýraznilo, že každá chyba na týčku znamenala takřka okamžitě třetí ránu ze stejného místa. I proto na každého z hráčů přišel jeden slabší den. Já jsem nakonec rád, že nás to nepotkalo naráz. Rezervy tam byly, ale kluci jsou nakonec s týmovým výsledkem spokojeni,“ uzavřel hodnocení kapitán ropického výběru. Text: Petr HALABURDA, ČGF

Green 4/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

konec roku bývá příležitostí ohlédnout se za ním nazpět a zjistit, jestli si z něho budete něco pamatovat, třeba za tři roky. Tedy vlastně i příležitostí připomenout si minimálně pět šest zásadních záležitostí, na které budete v souvislosti s odcházejícím rokem vzpomínat.

Myslím, že rok 2018 byl z pohledu greenkeepingu docela unikátní. Událo se hodně zajímavých věcí, nenudili jsme se. Zbytek není neproniknutelná šeď, ale když má něco trčet z ospalé nudné rutiny, musí to být výjimečné. Stačí retro tři nadmíru vydařené akce, tři novinky novinek?

Možná bych měl vzpomenout komunální volby, i když… Ale „náš“ člověk/čtenář by si určitě měl pamatovat lednový Seminář a výroční konferenci ČSG v kruhové hale ČZU v Praze s volbou nového výkonného výboru, červnový pyšelský Slunovrat, který se vzhledem k odpalům golfových míčků v okamžiku východu slunce stává kultovní záležitostí a pak říjnový Výroční turnaj ČSG v Darovanském dvoře, kde se Josef Čepek po předchozích triumfech v roce 2009 v Sokolově a v roce 2011 v Poděbradech stal nejúspěšnějším hráčem v jeho devatenáctileté historii.

A zmíněné super novinky? Řídil jsem unikátní svahový stroj Ventrac, výjimečný svou konstrukcí a množstvím přídavných zařízení a adaptérů. Projel se novým Club Car Tempo, který přinesl ladné dynamické křivky, exkluzivní možnosti příslušenství a bezprecedentní úroveň konektivity s GPS systémem Visage. A vysekl poklonu sekačce JD 9009A, nenasytnému žroutu rafů s absolutní kontrolou nad strojem. Všechny novinky vznikly s cílem posunout golfovou hru, respektive greenkeeping, o pořádný kus vpřed… Podle mě se to skvěle povedlo.

V každém oboru je to jako když odlupujete slupky „cibule“. Za každou další slupkou, za každým poznáním, jsou zase další otázky, které rozkrýváte. A my se k nim snažíme – i s vaší pomocí – v každém čísle Greenu přinést to nejzajímavější. Typické je, že dnes nikdo neví, jaký bude zítřek. A typické také je, že lidi podle dneška ustavičně posuzují včerejšek, aniž by se pokusili představit si realitu včerejška bez znalosti dneška. Složité? Asi ano. Právě proto, že to je složité na pragmatické pochopení všech souvislostí, jde o dobrý způsob inspirace.

Tak si užívejte přelom roku a myslete na nás stejně často, jako my myslíme na Vás.

Hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2019 mi za celou redakci Greenu dovolte připojit také velké poděkování za dosavadní spolupráci.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan