DOPORUČUJEME


Pozvánka na Výroční turnaj ČSG

datum 11.07.2018 vlozil Luboš Procházka kategorie Události

Výroční turnaj ČSG 2018 se bude konat v Resortu Darovanský dvůr v termínu 30. září až 1. října. Areál leží v nádherném náhorním sedle nad údolím řeky Berounky, kde byl podle návrhu skotského architekta Chrise Johnsona dokončen v roce 2008 velkorysý redesign původního hřiště Panorama, Svatá Anna a Jezírka. Zázemí poskytuje Kongres & Golf hotel, Darovanský dvůr Resort, Darová 3, 338 24 Břasy. PROGRAM TURNAJE Ne 30. 9. 15.00 hod. příjezd, ubytování 18.00 hod. prezentace patronů a sponzorů (zasedací místnost – v hotelu) po skončení prezent. společenské posezení Po 1. 10. 8.30 hod praktická prezentace patronů a sponzorů na golfovém hřišti (u klubovny na hřišti) 10.30 hod canon start 11.00 hod pro začátečníky golfová klinika pod odborným vedením 17.00 hod vyhlášení vítězů, odjezd V předvečer turnaje proběhne prezentace patronů svazu a sponzorů turnaje, součástí prezentací budou i praktické ukázky novinek před startem turnaje. Pozvánka platí pro členy a hosty ČSG, přesné propozice turnaje budou upřesněny na místě před startem turnaje. PROPOZICE TURNAJE: 1. Hlavní soutěž je na nejnižší počet ran - absolutní vítěz turnaje, zde budou hodnoceni řádní členové a členové důchodci. 2. Hra na Stableford, s úpravou HCP (kategorie: HCP 0-15, HCP 15,1-28, HCP 28,1-54). V této soutěži budou hodnoceni řádní členové, členové důchodci a přidružení. 3. Hosté si zahrají mimo hlavní soutěž, na úpravu HCP. 4. Pro nehrající bude připravena golfová klinika pod vedením trenéra. Turnaje se mohou zúčastnit pouze hráči s HCP. Ubytování: Kongres & Golf hotel, Darovanský dvůr Resort, Darová 3, 338 24 Břasy, tel.: (+420) 371 740 711, 604 211 553, fax: (+420) 371 740 710, hotel@darovanskydvur.cz, sales@darovanskydvur.cz. Objednává a hradí každý sám. Základní cena za lůžko 650,- Kč/osobu Stravování: pro účastníky turnaje hradí ČSG Přihlášku do turnaje zasílejte na e-mailovou adresu ČSG, nebo vyplňte on line na adrese: www.czgreen.com v rubrice AKCE, nejpozději do 27. 9. 2018.

Green 3/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

nejuznávanější teorie předpokládá, že humor a smích se vyvíjí z pocitů a projevů triumfu. Plně se s ní neztotožňuji, protože tento vzácný dar dostal vítěz letošního Výročního turnaje ČSG pan Josef Čepek do vínku snad už při svém narození dne 2. února 1956 (na Hromnice). Tento rebel a pohodář s jedinečným smyslem pro humor vyhrál v Darovanském dvoře devatenáctý ročník tradičního prestižního golfového klání (blíže viz s. 12 až 16). Titul Nejlepší hrající greenkeeper tak získal zpátky do svého ročního držení – a to po předchozích triumfech v roce 2009 v Sokolově a v roce 2011 v Poděbradech. Blahopřejeme!

Poděbradský Josef Čepek v současnosti pomáhá s údržbou hřiště Královského GC Malevil. O tom, že umí skvěle hrát golf, není třeba nikoho přesvědčovat. S holemi vyráží na hřiště od roku 1982 a o sedm roků později se dokonce s českou golfovou reprezentací podíval do Walesu. Po vítězství v Darovanském dvoře se rázem stal nejúspěšnějším hráčem greenkeeperské turnajové historie. Jen trojici hráčů (Svěntek, Daňko, Čepek) se totiž až do letošního turnaje podařilo dvakrát zvítězit. Díky zlatému (nebo snad zelenému? 6) hattricku se Josef Čepek rázem osamostatnil v čele historického žebříčku „nesmrtelných“ greenkeeperských šampionů.

Ale vraťme se na začátek ke smyslu pro humor, který je jednou z nejlepších vlastností, jaké člověk může mít. Je bezvadné, že nový šampion šampionů ho má na rozdávání. Když jsem Josefu Čepkovi pomáhal v Darovanském dvoře s uložením trofeje a cen do jeho staršího auta, neodpustil jsem si na jeho adresu pár slovních legrácek. Usmál se a usadil mě vtipnou hláškou „Vsadím se, že ani ty nevypadáš stále tak dobře, jako před patnácti lety!“ S dobrým smyslem pro humor se budete spontánně smát, zbavíte se stresu, nebudete mít problém komunikovat s ostatními i řešit nepříjemné situace. Lidé často nevědí, že není nutné být vtipný, abyste měli smysl pro humor – tento smysl je spíše schopnost vidět na všem to vtipné.

Smích má nad naší myslí a tělem velkou moc. Když si člověk se smyslem pro humor zlomí nohu, nezpanikaří. Nebude z toho zbytečně naštvaný. Pusťte si nějaký film s Eddie Murphym, Stevem Martinem, nebo Chevy Chasem, klasiku komediálního žánru, jako jsou Mladý Frankenstein, Ohnivá sedla, Ženy sobě, nebo Pařba ve Vegas. Nebo se prostě pohodlně usaďte v křesle s novým Greenem v rukách...

Přeji Vám za redakci Greenu pohodové čtení,
hodně zdraví, štěstí i trávníkářských úspěchů.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan