ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


Pozvánka na Výroční turnaj ČSG

datum 11.07.2018 vlozil Luboš Procházka kategorie Události

Výroční turnaj ČSG 2018 se bude konat v Resortu Darovanský dvůr v termínu 30. září až 1. října. Areál leží v nádherném náhorním sedle nad údolím řeky Berounky, kde byl podle návrhu skotského architekta Chrise Johnsona dokončen v roce 2008 velkorysý redesign původního hřiště Panorama, Svatá Anna a Jezírka. Zázemí poskytuje Kongres & Golf hotel, Darovanský dvůr Resort, Darová 3, 338 24 Břasy. PROGRAM TURNAJE Ne 30. 9. 15.00 hod. příjezd, ubytování 18.00 hod. prezentace patronů a sponzorů (zasedací místnost – v hotelu) po skončení prezent. společenské posezení Po 1. 10. 8.30 hod praktická prezentace patronů a sponzorů na golfovém hřišti (u klubovny na hřišti) 10.30 hod canon start 11.00 hod pro začátečníky golfová klinika pod odborným vedením 17.00 hod vyhlášení vítězů, odjezd V předvečer turnaje proběhne prezentace patronů svazu a sponzorů turnaje, součástí prezentací budou i praktické ukázky novinek před startem turnaje. Pozvánka platí pro členy a hosty ČSG, přesné propozice turnaje budou upřesněny na místě před startem turnaje. PROPOZICE TURNAJE: 1. Hlavní soutěž je na nejnižší počet ran - absolutní vítěz turnaje, zde budou hodnoceni řádní členové a členové důchodci. 2. Hra na Stableford, s úpravou HCP (kategorie: HCP 0-15, HCP 15,1-28, HCP 28,1-54). V této soutěži budou hodnoceni řádní členové, členové důchodci a přidružení. 3. Hosté si zahrají mimo hlavní soutěž, na úpravu HCP. 4. Pro nehrající bude připravena golfová klinika pod vedením trenéra. Turnaje se mohou zúčastnit pouze hráči s HCP. Ubytování: Kongres & Golf hotel, Darovanský dvůr Resort, Darová 3, 338 24 Břasy, tel.: (+420) 371 740 711, 604 211 553, fax: (+420) 371 740 710, hotel@darovanskydvur.cz, sales@darovanskydvur.cz. Objednává a hradí každý sám. Základní cena za lůžko 650,- Kč/osobu Stravování: pro účastníky turnaje hradí ČSG Přihlášku do turnaje zasílejte na e-mailovou adresu ČSG, nebo vyplňte on line na adrese: www.czgreen.com v rubrice AKCE, nejpozději do 27. 9. 2018.

Green 4/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

konec roku bývá příležitostí ohlédnout se za ním nazpět a zjistit, jestli si z něho budete něco pamatovat, třeba za tři roky. Tedy vlastně i příležitostí připomenout si minimálně pět šest zásadních záležitostí, na které budete v souvislosti s odcházejícím rokem vzpomínat.

Myslím, že rok 2018 byl z pohledu greenkeepingu docela unikátní. Událo se hodně zajímavých věcí, nenudili jsme se. Zbytek není neproniknutelná šeď, ale když má něco trčet z ospalé nudné rutiny, musí to být výjimečné. Stačí retro tři nadmíru vydařené akce, tři novinky novinek?

Možná bych měl vzpomenout komunální volby, i když… Ale „náš“ člověk/čtenář by si určitě měl pamatovat lednový Seminář a výroční konferenci ČSG v kruhové hale ČZU v Praze s volbou nového výkonného výboru, červnový pyšelský Slunovrat, který se vzhledem k odpalům golfových míčků v okamžiku východu slunce stává kultovní záležitostí a pak říjnový Výroční turnaj ČSG v Darovanském dvoře, kde se Josef Čepek po předchozích triumfech v roce 2009 v Sokolově a v roce 2011 v Poděbradech stal nejúspěšnějším hráčem v jeho devatenáctileté historii.

A zmíněné super novinky? Řídil jsem unikátní svahový stroj Ventrac, výjimečný svou konstrukcí a množstvím přídavných zařízení a adaptérů. Projel se novým Club Car Tempo, který přinesl ladné dynamické křivky, exkluzivní možnosti příslušenství a bezprecedentní úroveň konektivity s GPS systémem Visage. A vysekl poklonu sekačce JD 9009A, nenasytnému žroutu rafů s absolutní kontrolou nad strojem. Všechny novinky vznikly s cílem posunout golfovou hru, respektive greenkeeping, o pořádný kus vpřed… Podle mě se to skvěle povedlo.

V každém oboru je to jako když odlupujete slupky „cibule“. Za každou další slupkou, za každým poznáním, jsou zase další otázky, které rozkrýváte. A my se k nim snažíme – i s vaší pomocí – v každém čísle Greenu přinést to nejzajímavější. Typické je, že dnes nikdo neví, jaký bude zítřek. A typické také je, že lidi podle dneška ustavičně posuzují včerejšek, aniž by se pokusili představit si realitu včerejška bez znalosti dneška. Složité? Asi ano. Právě proto, že to je složité na pragmatické pochopení všech souvislostí, jde o dobrý způsob inspirace.

Tak si užívejte přelom roku a myslete na nás stejně často, jako my myslíme na Vás.

Hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2019 mi za celou redakci Greenu dovolte připojit také velké poděkování za dosavadní spolupráci.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan