ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


Přijíždí nový Club Car Tempo

datum 30.06.2018 vlozil Tomáš Chytka kategorie Mechanizace

Letos slaví Club Car 60 let od založení společnosti. V tomto symbolickém roce přichází s novým modelem, který nese název Club Car Tempo. V souladu s jeho názvem přináší ladné dynamické křivky, exkluzivní možnosti příslušenství a bezprecedentní úrovní konektivity s GPS systémem Visage. Osvědčená kvalita výroby továrny v Atlantě, největší spolehlivost v odvětví golfových vozítek, pohodlí a exkluzivní image jsou evidentní. Nový model Tempo byl navržen v automobilovém stylu s možností GPS technologie pro komfortní jízdu a obohacený zážitek ze hry. Tempo zaujme elegantní čelní maskou, novými litými koly, prémiovými sedačkami a prostornou palubní deskou. I nový model se může spolehnout na nerezový rám vyrobený z hliníkové slitiny používané v leteckém průmyslu. „Nový model Tempo přináší nevídanou konektivitu, možnosti individuální konfigurace dle potřeb golfového klubu, vše s cílem posunout hru golfu vpřed,“ říká Mark Wagner, president Club Car. „V tomto roce, kdy oslavujeme milník 60 let od založení společnosti, posouváme limity našeho portfolia za hranici golfového vozíku integrováním nových technologií a zábavy, které přináší další hodnotu pro hráče, ale také manažery hřišť zvýšením úrovně nabídky a efektivity provozu.“ GPS systém Visage zahrnuje dotykový displej s vysokým rozlišením, který hráčům zobrazuje jednotlivé jamky s možností „3D flyover“, dynamické vzdálenosti k jamce či překážkám, score kartu, ale také zasílání a zobrazování sdělení či grafiky v návaznosti na nastavené GPS zóny, a mnoho více. Nástroje Visage pro správu flotily umožňují monitoring provozu a výkonu flotily vozítek, a to odkudkoli. Mohou sledovat celou svou flotilu a dokonce odhalit pomalé flighty ještě před tím, než ovlivní tempo hry. Navíc Visage dokáže zamezit vozítkům v jízdě na greeny odpaliště, a tím snížit času a prostředky vynaložené na údržbu hřiště. Club Car Tempo je již k dispozici u distributora Club Car pro Českou a Slovenskou republiku, společnosti Profigrass s.r.o. Kontakt a bližší informace: GREEN 2/2018, Tomáš Chytka, Profigrass s.r.o., GSM: (+420) 606 756 547, Office: (+420) 544 234 046, www.profigrass.cz, www.profigrass.sk

Green 4/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

konec roku bývá příležitostí ohlédnout se za ním nazpět a zjistit, jestli si z něho budete něco pamatovat, třeba za tři roky. Tedy vlastně i příležitostí připomenout si minimálně pět šest zásadních záležitostí, na které budete v souvislosti s odcházejícím rokem vzpomínat.

Myslím, že rok 2018 byl z pohledu greenkeepingu docela unikátní. Událo se hodně zajímavých věcí, nenudili jsme se. Zbytek není neproniknutelná šeď, ale když má něco trčet z ospalé nudné rutiny, musí to být výjimečné. Stačí retro tři nadmíru vydařené akce, tři novinky novinek?

Možná bych měl vzpomenout komunální volby, i když… Ale „náš“ člověk/čtenář by si určitě měl pamatovat lednový Seminář a výroční konferenci ČSG v kruhové hale ČZU v Praze s volbou nového výkonného výboru, červnový pyšelský Slunovrat, který se vzhledem k odpalům golfových míčků v okamžiku východu slunce stává kultovní záležitostí a pak říjnový Výroční turnaj ČSG v Darovanském dvoře, kde se Josef Čepek po předchozích triumfech v roce 2009 v Sokolově a v roce 2011 v Poděbradech stal nejúspěšnějším hráčem v jeho devatenáctileté historii.

A zmíněné super novinky? Řídil jsem unikátní svahový stroj Ventrac, výjimečný svou konstrukcí a množstvím přídavných zařízení a adaptérů. Projel se novým Club Car Tempo, který přinesl ladné dynamické křivky, exkluzivní možnosti příslušenství a bezprecedentní úroveň konektivity s GPS systémem Visage. A vysekl poklonu sekačce JD 9009A, nenasytnému žroutu rafů s absolutní kontrolou nad strojem. Všechny novinky vznikly s cílem posunout golfovou hru, respektive greenkeeping, o pořádný kus vpřed… Podle mě se to skvěle povedlo.

V každém oboru je to jako když odlupujete slupky „cibule“. Za každou další slupkou, za každým poznáním, jsou zase další otázky, které rozkrýváte. A my se k nim snažíme – i s vaší pomocí – v každém čísle Greenu přinést to nejzajímavější. Typické je, že dnes nikdo neví, jaký bude zítřek. A typické také je, že lidi podle dneška ustavičně posuzují včerejšek, aniž by se pokusili představit si realitu včerejška bez znalosti dneška. Složité? Asi ano. Právě proto, že to je složité na pragmatické pochopení všech souvislostí, jde o dobrý způsob inspirace.

Tak si užívejte přelom roku a myslete na nás stejně často, jako my myslíme na Vás.

Hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2019 mi za celou redakci Greenu dovolte připojit také velké poděkování za dosavadní spolupráci.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan