ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


Olmix na Le Golf National

datum 19.06.2018 vlozil Luboš Procházka kategorie Trávníky

Olmix Group se stal pyšným „oficiálním technickým partnerem“ prestižního golfového hřiště Le Golf National v Paříži, který je pořadatelem HNA French Open a v roce 2018 bude hostit prestižní Ryder Cup (25. – 30. září). Díky inovativním technologiím a kvalitním produktům, založených na bázi výluhů z mořských řas a profesionálnímu týmu odborníků, je Olmix Group schopna nabídnout travnatým plochám množství spolehlivých řešení přizpůsobených požadavkům největších golfových hřišť. Obzvláště produktové řady Matrix, Marathon, Melgreen a Melgreen-S se setkávají s velkým zájmem greenkeeperů na různých úrovních hřišť, včetně takových jako je zmíněné Le Golf National. Jak říká Alejandro Reyes, greenkeeper a superintendant Le Golf National: “V každodenním životě máme věci dobré, lepší a nejlepší. Ve světě golfu to můžeme zaměnit za dobrý, lepší a excelentní „Ryder Cup“. Dodavatelé jsou hendikepováni! Olmix se stal partnerem Le Golf National před několika lety a produkty Olmix Plant Care byly používány už během výstavby tohoto hřiště. V současnosti jsou nezbytnou součástí údržby. Hnojiva Marathon Golf přinášela od začátku velkou výhodu v kombinaci postupného uvolňování živin s respektem k půdnímu edafonu. Biostimulující efekt řady Melgreen s přizpůsobeným složením živin je určen pro zvýšení odolnosti vůči zimnímu stresu (Melgreen Cu) a současně posiluje imunitu v průběhu roku (Melgreen Si) na všech travnatých plochách. Melgreen Mn umožňuje rychlý start do jarní vegetace. Používání řady Melgreen zvyšuje celoročně kvalitu hracích ploch. Tyto tekuté přípravky zaručují velmi rychlou účinnost a přináší homogenitu všech ploch, obzvláště během takto prestižních turnajů. Konečně, velmi dobře vstřebatelný Melgreen-S a hnojiva Marathon doplňují výživu o nezbytné základní živiny tak, aby byl zajištěn spolehlivý výsledek směrem k požadavkům těchto velkých hřišť. Členové Olmix Plant Care týmu, reprezentovaní Georgesem Veberem a Josem Theunissenem budou po celou dobu konání Ryder Cupu k dispozici se svými radami. Kontakt a bližší informace: ADAM zahradnická, www.barenbrug.cz, zástupce pro Českou a Slovenskou Republiku (Representative for Czech and Slovak Republic), GREEN 2/2018

Green 4/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

konec roku bývá příležitostí ohlédnout se za ním nazpět a zjistit, jestli si z něho budete něco pamatovat, třeba za tři roky. Tedy vlastně i příležitostí připomenout si minimálně pět šest zásadních záležitostí, na které budete v souvislosti s odcházejícím rokem vzpomínat.

Myslím, že rok 2018 byl z pohledu greenkeepingu docela unikátní. Událo se hodně zajímavých věcí, nenudili jsme se. Zbytek není neproniknutelná šeď, ale když má něco trčet z ospalé nudné rutiny, musí to být výjimečné. Stačí retro tři nadmíru vydařené akce, tři novinky novinek?

Možná bych měl vzpomenout komunální volby, i když… Ale „náš“ člověk/čtenář by si určitě měl pamatovat lednový Seminář a výroční konferenci ČSG v kruhové hale ČZU v Praze s volbou nového výkonného výboru, červnový pyšelský Slunovrat, který se vzhledem k odpalům golfových míčků v okamžiku východu slunce stává kultovní záležitostí a pak říjnový Výroční turnaj ČSG v Darovanském dvoře, kde se Josef Čepek po předchozích triumfech v roce 2009 v Sokolově a v roce 2011 v Poděbradech stal nejúspěšnějším hráčem v jeho devatenáctileté historii.

A zmíněné super novinky? Řídil jsem unikátní svahový stroj Ventrac, výjimečný svou konstrukcí a množstvím přídavných zařízení a adaptérů. Projel se novým Club Car Tempo, který přinesl ladné dynamické křivky, exkluzivní možnosti příslušenství a bezprecedentní úroveň konektivity s GPS systémem Visage. A vysekl poklonu sekačce JD 9009A, nenasytnému žroutu rafů s absolutní kontrolou nad strojem. Všechny novinky vznikly s cílem posunout golfovou hru, respektive greenkeeping, o pořádný kus vpřed… Podle mě se to skvěle povedlo.

V každém oboru je to jako když odlupujete slupky „cibule“. Za každou další slupkou, za každým poznáním, jsou zase další otázky, které rozkrýváte. A my se k nim snažíme – i s vaší pomocí – v každém čísle Greenu přinést to nejzajímavější. Typické je, že dnes nikdo neví, jaký bude zítřek. A typické také je, že lidi podle dneška ustavičně posuzují včerejšek, aniž by se pokusili představit si realitu včerejška bez znalosti dneška. Složité? Asi ano. Právě proto, že to je složité na pragmatické pochopení všech souvislostí, jde o dobrý způsob inspirace.

Tak si užívejte přelom roku a myslete na nás stejně často, jako my myslíme na Vás.

Hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2019 mi za celou redakci Greenu dovolte připojit také velké poděkování za dosavadní spolupráci.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan