DOPORUČUJEME


O Karlštejn mělo zájem 228 hráčů

datum 12.05.2018 vlozil ČGF ČGF kategorie Zajímavosti

Druhým zastavením pokračuje od pátku do neděle nejvyšší domácí amatérská série Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. O start v Golf Resortu Karlštejn mělo zájem 228 golfistů a golfistek, ovšem na týčko 1. jamky se postaví dohromady pouze 150 hráčů. Amatérská série zahájila v Sokolově, kde nebyla ani vyčerpána maximální kvóta startovní listiny. Jenže o start na stráních protilehlých starobylému hradu byl enormní zájem. Dostalo se tak pouze na 99 nejlepších mužů a 51 žen podle hendikepu v době uzávěrky, v soutěži žen udělila STK čtyři divoké karty. Na Berounsko dorazí tentokrát i několik slovenských golfistek. O kvalitě turnaje nejlépe svědčí, že pětina startovní listiny má aktuálně plusový handicap (14 mužů, 18 žen), a tak se dá očekávat pořádná bitva a skvělé výsledky. V ženské soutěži jde do boje dokonce osm hráček, které nalezneme aktuálně do 500. místa na světovém žebříčku WAGR. Chybět nebudou ani Patricie Macková a Gabriela Roberta Vítů, které podaly výtečný výkon minulý týden ve Švýcarsku na turnaji LET Access Series - obě nastoupí shodně s nejlepším hendikepem (+3,2) ze všech zúčastněných. Do nedělního finálového kola postoupí 42 nejlepších mužů a 21 žen a všechna ties. Vítězství ze sokolovské premiéry budou obhajovat Sarah Hricíková a Hynek Groh.

Green 4/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

konec roku bývá příležitostí ohlédnout se za ním nazpět a zjistit, jestli si z něho budete něco pamatovat, třeba za tři roky. Tedy vlastně i příležitostí připomenout si minimálně pět šest zásadních záležitostí, na které budete v souvislosti s odcházejícím rokem vzpomínat.

Myslím, že rok 2018 byl z pohledu greenkeepingu docela unikátní. Událo se hodně zajímavých věcí, nenudili jsme se. Zbytek není neproniknutelná šeď, ale když má něco trčet z ospalé nudné rutiny, musí to být výjimečné. Stačí retro tři nadmíru vydařené akce, tři novinky novinek?

Možná bych měl vzpomenout komunální volby, i když… Ale „náš“ člověk/čtenář by si určitě měl pamatovat lednový Seminář a výroční konferenci ČSG v kruhové hale ČZU v Praze s volbou nového výkonného výboru, červnový pyšelský Slunovrat, který se vzhledem k odpalům golfových míčků v okamžiku východu slunce stává kultovní záležitostí a pak říjnový Výroční turnaj ČSG v Darovanském dvoře, kde se Josef Čepek po předchozích triumfech v roce 2009 v Sokolově a v roce 2011 v Poděbradech stal nejúspěšnějším hráčem v jeho devatenáctileté historii.

A zmíněné super novinky? Řídil jsem unikátní svahový stroj Ventrac, výjimečný svou konstrukcí a množstvím přídavných zařízení a adaptérů. Projel se novým Club Car Tempo, který přinesl ladné dynamické křivky, exkluzivní možnosti příslušenství a bezprecedentní úroveň konektivity s GPS systémem Visage. A vysekl poklonu sekačce JD 9009A, nenasytnému žroutu rafů s absolutní kontrolou nad strojem. Všechny novinky vznikly s cílem posunout golfovou hru, respektive greenkeeping, o pořádný kus vpřed… Podle mě se to skvěle povedlo.

V každém oboru je to jako když odlupujete slupky „cibule“. Za každou další slupkou, za každým poznáním, jsou zase další otázky, které rozkrýváte. A my se k nim snažíme – i s vaší pomocí – v každém čísle Greenu přinést to nejzajímavější. Typické je, že dnes nikdo neví, jaký bude zítřek. A typické také je, že lidi podle dneška ustavičně posuzují včerejšek, aniž by se pokusili představit si realitu včerejška bez znalosti dneška. Složité? Asi ano. Právě proto, že to je složité na pragmatické pochopení všech souvislostí, jde o dobrý způsob inspirace.

Tak si užívejte přelom roku a myslete na nás stejně často, jako my myslíme na Vás.

Hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2019 mi za celou redakci Greenu dovolte připojit také velké poděkování za dosavadní spolupráci.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan