DOPORUČUJEME


DOD Ittec 2018

datum 13.04.2018 vlozil Luboš Procházka kategorie Zajímavosti

Poslední dubnové dny využívá Ittec - dovozce strojů pro regeneraci trávníků, profesionální žací mechanizace, závlahových systémů a golfového vybavení, včetně kvalitního servisu - již tradičně k otevření dveří své centrály v AOS Modletice. Letos se akce DOD Ittec koná 25. až 26. dubna (středa až čtvrtek). Firma zve do Modletic tradičně především zákazníky z řad greenkeeperů, starostů nebo zástupců firem pečujících o travnaté plochy, aby si mohli posedět a informovat se, domluvit na obchodu i dát si něco dobrého od „grillmastera“ Luďka Janečka. Loni DOD navštívilo 350 lidí, a jejich počet každým rokem roste. 9Populární dvoudenní akce znovu nabídne spoustu příležitostí informovat se, potkat staré známé nebo uzavřít dobré obchody. Traktor na internetu nekoupíte, stejně jako třeba novou šikovnou vyvážečku Country 470 pro těžaře dřeva (může být zajímavá i pro golfová hřiště vlastnící přilehlé lesy). K vidění a vyzkoušení budou připraveny stroje pro úpravu trávníků fotbalových, golfových, komunálních nebo zahrad. Chybět nebudou novinky z oblasti profesionální žací mechanizace a ze závlahářské oblasti. Firma Ittec za více než dvacet roků působení uvedla na náš trh několik průlomových technologií a přispěla k nastavení zcela nových standardů pro golfovou techniku. Má jasnou a dlouhodobou vizi nabízet svým zákazníkům jen vysoce výkonnou, efektivní a spolehlivou techniku, která jim zajistí maximální návratnost investice. Letos se může těšit mimo jiné na: - novinky EZGO, Jacobsen a Redexim, - všestranný pomocník VENTRAC, - vyvážečky COUNTRY, - elektrická čtyřkolka HISUN, - nové homologované elektrovozíky EVOLUTION, - zvýhodněné ceny na motorové WAP čističe a další stroje, - mimořádné ceny na EAGLE postřikovače, - GRADEN prořezávač vč. sečky, - novinky ze závlah a osvětlení a mnoho dalšího. Kontakt a bližší informace: www.ittec.cz,tel. 323 616 222

Green 4/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

konec roku bývá příležitostí ohlédnout se za ním nazpět a zjistit, jestli si z něho budete něco pamatovat, třeba za tři roky. Tedy vlastně i příležitostí připomenout si minimálně pět šest zásadních záležitostí, na které budete v souvislosti s odcházejícím rokem vzpomínat.

Myslím, že rok 2018 byl z pohledu greenkeepingu docela unikátní. Událo se hodně zajímavých věcí, nenudili jsme se. Zbytek není neproniknutelná šeď, ale když má něco trčet z ospalé nudné rutiny, musí to být výjimečné. Stačí retro tři nadmíru vydařené akce, tři novinky novinek?

Možná bych měl vzpomenout komunální volby, i když… Ale „náš“ člověk/čtenář by si určitě měl pamatovat lednový Seminář a výroční konferenci ČSG v kruhové hale ČZU v Praze s volbou nového výkonného výboru, červnový pyšelský Slunovrat, který se vzhledem k odpalům golfových míčků v okamžiku východu slunce stává kultovní záležitostí a pak říjnový Výroční turnaj ČSG v Darovanském dvoře, kde se Josef Čepek po předchozích triumfech v roce 2009 v Sokolově a v roce 2011 v Poděbradech stal nejúspěšnějším hráčem v jeho devatenáctileté historii.

A zmíněné super novinky? Řídil jsem unikátní svahový stroj Ventrac, výjimečný svou konstrukcí a množstvím přídavných zařízení a adaptérů. Projel se novým Club Car Tempo, který přinesl ladné dynamické křivky, exkluzivní možnosti příslušenství a bezprecedentní úroveň konektivity s GPS systémem Visage. A vysekl poklonu sekačce JD 9009A, nenasytnému žroutu rafů s absolutní kontrolou nad strojem. Všechny novinky vznikly s cílem posunout golfovou hru, respektive greenkeeping, o pořádný kus vpřed… Podle mě se to skvěle povedlo.

V každém oboru je to jako když odlupujete slupky „cibule“. Za každou další slupkou, za každým poznáním, jsou zase další otázky, které rozkrýváte. A my se k nim snažíme – i s vaší pomocí – v každém čísle Greenu přinést to nejzajímavější. Typické je, že dnes nikdo neví, jaký bude zítřek. A typické také je, že lidi podle dneška ustavičně posuzují včerejšek, aniž by se pokusili představit si realitu včerejška bez znalosti dneška. Složité? Asi ano. Právě proto, že to je složité na pragmatické pochopení všech souvislostí, jde o dobrý způsob inspirace.

Tak si užívejte přelom roku a myslete na nás stejně často, jako my myslíme na Vás.

Hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2019 mi za celou redakci Greenu dovolte připojit také velké poděkování za dosavadní spolupráci.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan