DOPORUČUJEME


MMČR středoškolských družstev

datum 11.04.2018 vlozil Alan Babický kategorie Zajímavosti

V úterý 15. května 2018, se na hřišti GR Mstětice uskuteční 12. ročník turnaje tříčlenných družstev středoškoláků, který prvních devět ročníků nesl název PB Středoškolský pohár. Jedné z vrcholných domácích akcí juniorského a akademického golfu udělila u příležitosti 10. výročí Česká golfová federace právo užívat titul Mezinárodní mistrovství České republiky středoškolských družstev. ČGF je jedním z hlavních partnerů akce. Od okamžiku vstupu golfu na olympijské hry nese nad akcí záštitu Český olympijský výbor. Denní program tradičně zahajuje slavnostní nástup všech družstev a česká státní hymna – ta původní. Formát PB Středoškolský poháru neklade nároky na celkové skóre jednotlivce, ale na souhru týmu. Družstva hrají systémem na rány bez vyrovnání. Na každé jamce se hodnotí 2 nejlepší výsledky dosažené družstvem. Duchovní rodiče projektu, PhDr Dana Čapková a Alan Babický, dodávají: „… ve vyspělých golfových zemích je středoškolský věk pro výchovu budoucích šampiónů i rekreačních milovníků golfu naprosto klíčové období. Před 12 lety toto bylo naší hlavní motivací a stále se snažíme přispět k propagaci golfu na „středním stupni“ nejen mezi žáky, ale především mezi pedagogy a řediteli škol. Loni se přihlásilo celkem 34 středoškolských družstev. První tři vítězná skóre družstev byla pod par hřiště. Turnajem prošla všechna nadějná jména novodobého českého golfu, za všechny jmenujme Kláru Spilkovou a třeba Filipa Mrůzka. Patrony a autory ceremoniálních prvních odpalů byly sportovní hvězdy, které mohou jít účastníkům akce po sportovní stránce vzorem počínaje Kateřinou Neumannovou, přes Romana Šebrleho, přes Dominika Haška až po Vladimíra Šmicera. Historicky první patronkou byla Lucie Borhyová. Akce je od svého druhé ho ročníku součástí oficiálního kalendáře turnajů ČGF a pořádá jí společnost Ingolf s.r.o. Zveme všechny čtenáře a zájemce, postavte si své školní družstvo a bojujte o putovní pohár a pamětní medaile. Více informací: www.ingolf.cz, přihlášky a propozice k dispozici tamtéž, dotazy pouze písemně na turnaj@ingolf.cz. Facebook Středoškolský pohá, Alan Babický - Ingolf

Green 4/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

konec roku bývá příležitostí ohlédnout se za ním nazpět a zjistit, jestli si z něho budete něco pamatovat, třeba za tři roky. Tedy vlastně i příležitostí připomenout si minimálně pět šest zásadních záležitostí, na které budete v souvislosti s odcházejícím rokem vzpomínat.

Myslím, že rok 2018 byl z pohledu greenkeepingu docela unikátní. Událo se hodně zajímavých věcí, nenudili jsme se. Zbytek není neproniknutelná šeď, ale když má něco trčet z ospalé nudné rutiny, musí to být výjimečné. Stačí retro tři nadmíru vydařené akce, tři novinky novinek?

Možná bych měl vzpomenout komunální volby, i když… Ale „náš“ člověk/čtenář by si určitě měl pamatovat lednový Seminář a výroční konferenci ČSG v kruhové hale ČZU v Praze s volbou nového výkonného výboru, červnový pyšelský Slunovrat, který se vzhledem k odpalům golfových míčků v okamžiku východu slunce stává kultovní záležitostí a pak říjnový Výroční turnaj ČSG v Darovanském dvoře, kde se Josef Čepek po předchozích triumfech v roce 2009 v Sokolově a v roce 2011 v Poděbradech stal nejúspěšnějším hráčem v jeho devatenáctileté historii.

A zmíněné super novinky? Řídil jsem unikátní svahový stroj Ventrac, výjimečný svou konstrukcí a množstvím přídavných zařízení a adaptérů. Projel se novým Club Car Tempo, který přinesl ladné dynamické křivky, exkluzivní možnosti příslušenství a bezprecedentní úroveň konektivity s GPS systémem Visage. A vysekl poklonu sekačce JD 9009A, nenasytnému žroutu rafů s absolutní kontrolou nad strojem. Všechny novinky vznikly s cílem posunout golfovou hru, respektive greenkeeping, o pořádný kus vpřed… Podle mě se to skvěle povedlo.

V každém oboru je to jako když odlupujete slupky „cibule“. Za každou další slupkou, za každým poznáním, jsou zase další otázky, které rozkrýváte. A my se k nim snažíme – i s vaší pomocí – v každém čísle Greenu přinést to nejzajímavější. Typické je, že dnes nikdo neví, jaký bude zítřek. A typické také je, že lidi podle dneška ustavičně posuzují včerejšek, aniž by se pokusili představit si realitu včerejška bez znalosti dneška. Složité? Asi ano. Právě proto, že to je složité na pragmatické pochopení všech souvislostí, jde o dobrý způsob inspirace.

Tak si užívejte přelom roku a myslete na nás stejně často, jako my myslíme na Vás.

Hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2019 mi za celou redakci Greenu dovolte připojit také velké poděkování za dosavadní spolupráci.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan