DOPORUČUJEME


Ski&Golf ve Špindlu a na Kuňce

datum 06.03.2018 vlozil Luboš Procházka kategorie Zajímavosti

V termínu pátek a sobota, 6. – 7. dubna se uskuteční jubilejní X. ročník Mistrovství České republiky v kombinaci lyže a golf! Ski&Golf Czech Championship 2018 začne ve čtvrtek 5. 4. v Elan Baru Opening Party a skončí 7. dubna golfovým turnajem na rány 18 jamek v Golf & Spa Kunětická Hora. Akce začne ve čtvrtek 5. 4. v Elan Baru Opening Party rozdáváním startovních čísel, následně v pátek 6. dubna pokračuje jednokolovým závodem v obřím slalomu na červené sjezdovce ve skiareálu Sv. Petr Špindlerův Mlýn a v sobotu 7. dubna 2018 skončí golfovým turnajem na rány 18 jamek v Golf & Spa Kunětická Hora. Počet přihlášených závodníků přibývá, zbývají ještě poslední volná místa, celkem rozděleno do 5 kategorií, Women, Master I. a II., Junor, Mid, Main. Více informací o akci najdete na stránkách www.skigolf.cz, kde je možné se zaregistrovat a přihlásit na MČR Ski&GolfF, nejpozději do 19. března, kdy bude následně zveřejněna startovní listina s čísly závodníků po kategoriích. Letošní novinkou, bude umístění jména a příjmení závodníka na lyžařském dresu. Promotérem je společnost Czech Golf Production. Vítězové z jednotlivých kategorií Ski&Golf Czech Championship 2018, budou mít právo reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa Ski&Golf v Rakousku, Zell am See – Kaprun, 9. – 12. 5. 2018.

Green 3/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

nejuznávanější teorie předpokládá, že humor a smích se vyvíjí z pocitů a projevů triumfu. Plně se s ní neztotožňuji, protože tento vzácný dar dostal vítěz letošního Výročního turnaje ČSG pan Josef Čepek do vínku snad už při svém narození dne 2. února 1956 (na Hromnice). Tento rebel a pohodář s jedinečným smyslem pro humor vyhrál v Darovanském dvoře devatenáctý ročník tradičního prestižního golfového klání (blíže viz s. 12 až 16). Titul Nejlepší hrající greenkeeper tak získal zpátky do svého ročního držení – a to po předchozích triumfech v roce 2009 v Sokolově a v roce 2011 v Poděbradech. Blahopřejeme!

Poděbradský Josef Čepek v současnosti pomáhá s údržbou hřiště Královského GC Malevil. O tom, že umí skvěle hrát golf, není třeba nikoho přesvědčovat. S holemi vyráží na hřiště od roku 1982 a o sedm roků později se dokonce s českou golfovou reprezentací podíval do Walesu. Po vítězství v Darovanském dvoře se rázem stal nejúspěšnějším hráčem greenkeeperské turnajové historie. Jen trojici hráčů (Svěntek, Daňko, Čepek) se totiž až do letošního turnaje podařilo dvakrát zvítězit. Díky zlatému (nebo snad zelenému? 6) hattricku se Josef Čepek rázem osamostatnil v čele historického žebříčku „nesmrtelných“ greenkeeperských šampionů.

Ale vraťme se na začátek ke smyslu pro humor, který je jednou z nejlepších vlastností, jaké člověk může mít. Je bezvadné, že nový šampion šampionů ho má na rozdávání. Když jsem Josefu Čepkovi pomáhal v Darovanském dvoře s uložením trofeje a cen do jeho staršího auta, neodpustil jsem si na jeho adresu pár slovních legrácek. Usmál se a usadil mě vtipnou hláškou „Vsadím se, že ani ty nevypadáš stále tak dobře, jako před patnácti lety!“ S dobrým smyslem pro humor se budete spontánně smát, zbavíte se stresu, nebudete mít problém komunikovat s ostatními i řešit nepříjemné situace. Lidé často nevědí, že není nutné být vtipný, abyste měli smysl pro humor – tento smysl je spíše schopnost vidět na všem to vtipné.

Smích má nad naší myslí a tělem velkou moc. Když si člověk se smyslem pro humor zlomí nohu, nezpanikaří. Nebude z toho zbytečně naštvaný. Pusťte si nějaký film s Eddie Murphym, Stevem Martinem, nebo Chevy Chasem, klasiku komediálního žánru, jako jsou Mladý Frankenstein, Ohnivá sedla, Ženy sobě, nebo Pařba ve Vegas. Nebo se prostě pohodlně usaďte v křesle s novým Greenem v rukách...

Přeji Vám za redakci Greenu pohodové čtení,
hodně zdraví, štěstí i trávníkářských úspěchů.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan