DOPORUČUJEME


Ski&Golf ve Špindlu a na Kuňce

datum 06.03.2018 vlozil Luboš Procházka kategorie Zajímavosti

V termínu pátek a sobota, 6. – 7. dubna se uskuteční jubilejní X. ročník Mistrovství České republiky v kombinaci lyže a golf! Ski&Golf Czech Championship 2018 začne ve čtvrtek 5. 4. v Elan Baru Opening Party a skončí 7. dubna golfovým turnajem na rány 18 jamek v Golf & Spa Kunětická Hora. Akce začne ve čtvrtek 5. 4. v Elan Baru Opening Party rozdáváním startovních čísel, následně v pátek 6. dubna pokračuje jednokolovým závodem v obřím slalomu na červené sjezdovce ve skiareálu Sv. Petr Špindlerův Mlýn a v sobotu 7. dubna 2018 skončí golfovým turnajem na rány 18 jamek v Golf & Spa Kunětická Hora. Počet přihlášených závodníků přibývá, zbývají ještě poslední volná místa, celkem rozděleno do 5 kategorií, Women, Master I. a II., Junor, Mid, Main. Více informací o akci najdete na stránkách www.skigolf.cz, kde je možné se zaregistrovat a přihlásit na MČR Ski&GolfF, nejpozději do 19. března, kdy bude následně zveřejněna startovní listina s čísly závodníků po kategoriích. Letošní novinkou, bude umístění jména a příjmení závodníka na lyžařském dresu. Promotérem je společnost Czech Golf Production. Vítězové z jednotlivých kategorií Ski&Golf Czech Championship 2018, budou mít právo reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa Ski&Golf v Rakousku, Zell am See – Kaprun, 9. – 12. 5. 2018.

Green 4/2017

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

na přelomu roku se objevovaly předpovědi jednoho věštce za druhým. A to víc než obvykle, snad vzhledem k tomu, že podle několika má být příští rok přelomový, pro lidstvo velmi těžký. Kromě vypuknutí třetí světové války, která začne jaderným výbuchem, bude svět bojovat s mnoha přírodními katastrofami (dojde k největšímu zemětřesení v historii USA). Přijde obrovská hospodářská krize. Zemře papež - hlava katolické církve a vrátí se Ježíš Kristus. Lidé se budou běžně dožívat 200 let a dojde prý i na invazi mimozemšťanů…

Z řady předpovědí, které podle mě mají tendenci se skutečně naplnit, je poukázání na dramatický růst významu vody. Dosud ji obrazně vnímáme, připusťme si to, jen když studna přetéká, nebo vysychá. Celosvětový vodní deficit hrozí celé planetě a zůstává jen otázkou času, kdy dorazí k nám. Mimochodem, jeden z mnoha vykladačů věšteb Nostradama, nejznámějšího francouzského věštce a mystika, jehož jméno rezonuje veřejností i stovky let po jeho smrti, si vodu originálně „přivlastnil“. V novém roce se lidé ve velkém údajně začnou (konečně!) učit žít pod vodou. Nebyli by to první savci, dodávám já, delfíni se na život v oceánech úspěšně adaptovali a podle oceánologa Simona Evettseby by to snad mohli dokázat i lidé. Vlivem extrémních teplot v některých oblastech jim dost možná v budoucnu nic jiného nezbude. Stanou se tak delfíni naši noví sousedé?

Bez obav, zimní vydání Greenu není plné pochybných věšteb. Ale ani není napěchováno výhradně články s tematikou inovací a nových technologií a trendů ve světě golfu/greenkeepingu, viz mimo jiné Počtvrté v Lednici, Týden zeleného vzdělávání, ohlédnutí za 5. Polními dny ETS, za semináři či turnaje Ittec, Profigrass, AGRO CS a AROS-osiva nebo prezentací všestranného SUPERstroje od John Deera.

Inspirativní a pohodové novoroční čtení jsme se Vám tentokrát snažili zpříjemnit například přiblížením Loučení se sezonou ve smíchovském Erpetu, malostranské pivnici U Hrocha a v jihočeské Krči u Protivína, a dále křížovkou o dárkový koš vína ze znojemského Malovaného sklepa.

K přání Hodně zdraví, štěstí a trávníkářských úspěchů
v novém roce 2018 mi za redakci Greenu dovolte připojit
také velké poděkování za dosavadní spolupráci.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan