DOPORUČUJEME


Výjimečný programem i atmosférou. Zveme!

datum 18.01.2018 vlozil Luboš Procházka kategorie Události

Tradiční Sportovní ples s vyhlášením výsledků ankety Sportovec města Velká Bíteš se stal díky bohatému programu a skvělé atmosféře velmi oblíbeným. Ples v minulosti podpořili Pepa Vojtek, Helena Vondráčková, Leona Machálková, Josef Váňa nebo Lukáš Krpálek. Čtvrtletně vycházející GREEN bude v sobotu 17. února opět jeho mediálním partnerem. Srdečně zveme na parket i ke stolu! Hlavní nominace do ankety Sportovec města Velká Bíteš vychází v únorovém vydání měsíčníku EXIT 162. Hlasování probíhá formou sms zpráv a výsledky ankety vyhlásí na plese moderátorská dvojice Marcela Doubková a Martin Hrdinka v 19 hodin. O komentář hlavního ceremoniálu jsme požádali Jiřího Rauše, hlavního organizátora celého večera: "Jsem velmi rád, že anketa podporuje sport v našem městě a je motivací nejen pro mladé, začínající sportovce, ale i pro ty zkušenější. Vyhlašování výsledků ankety je každoročně obohaceno o významné sportovní hosty, kteří předávají ceny a se zaujetím sledují výsledky ankety. Těší mě, že si tyto sportovní osobnosti najdou čas a přijedou na Sportovní ples. Mnozí se zdrží do pozdních nočních hodin. Vyhlašování výsledků má neuvěřitelnou slavnostní atmosféru s živými hudebními vstupy. Letos jsme o vystoupení požádali Vašo Patejdla a Bohouše Josefa. Loni se nám podařilo umístit na pódium velkou LED stěnu, kde se v průběhu vyhlašování výsledků objevovaly fotografie všech nominovaných i vítězů jednotlivých kategorií. Slavnostní atmosféru jsme tímto umocnili." Na vyhlášení výsledků ankety navazuje Sportovní ples. Tanečníky rozproudí Taneční orchestr Jindřicha Váchy, na galerii zahraje cimbálová muzika Grajcar. Hlavními hudebními hosty večera jsou Markéta Konvičková, Bohouš Josef a Vašo Patejdl. Po půlnoci se o zábavu postará Oldies Martina Hrdinky. "Lístky na Sportovní ples jsou již v prodeji na recepci Restaurace U Raušů. Samozřejmostí je i v letošním roce láhev vína, drobné očerstvení na stolech a slané pečivo," uzavírá Jiří Rauš. Kontakt a bližší informace: pozvánka viz GREEN 4/2017, dále GREEN 1/2018, Luboš Procházka, tel. 603 336 290, prochazkagreen@seznam.cz

Green 4/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

konec roku bývá příležitostí ohlédnout se za ním nazpět a zjistit, jestli si z něho budete něco pamatovat, třeba za tři roky. Tedy vlastně i příležitostí připomenout si minimálně pět šest zásadních záležitostí, na které budete v souvislosti s odcházejícím rokem vzpomínat.

Myslím, že rok 2018 byl z pohledu greenkeepingu docela unikátní. Událo se hodně zajímavých věcí, nenudili jsme se. Zbytek není neproniknutelná šeď, ale když má něco trčet z ospalé nudné rutiny, musí to být výjimečné. Stačí retro tři nadmíru vydařené akce, tři novinky novinek?

Možná bych měl vzpomenout komunální volby, i když… Ale „náš“ člověk/čtenář by si určitě měl pamatovat lednový Seminář a výroční konferenci ČSG v kruhové hale ČZU v Praze s volbou nového výkonného výboru, červnový pyšelský Slunovrat, který se vzhledem k odpalům golfových míčků v okamžiku východu slunce stává kultovní záležitostí a pak říjnový Výroční turnaj ČSG v Darovanském dvoře, kde se Josef Čepek po předchozích triumfech v roce 2009 v Sokolově a v roce 2011 v Poděbradech stal nejúspěšnějším hráčem v jeho devatenáctileté historii.

A zmíněné super novinky? Řídil jsem unikátní svahový stroj Ventrac, výjimečný svou konstrukcí a množstvím přídavných zařízení a adaptérů. Projel se novým Club Car Tempo, který přinesl ladné dynamické křivky, exkluzivní možnosti příslušenství a bezprecedentní úroveň konektivity s GPS systémem Visage. A vysekl poklonu sekačce JD 9009A, nenasytnému žroutu rafů s absolutní kontrolou nad strojem. Všechny novinky vznikly s cílem posunout golfovou hru, respektive greenkeeping, o pořádný kus vpřed… Podle mě se to skvěle povedlo.

V každém oboru je to jako když odlupujete slupky „cibule“. Za každou další slupkou, za každým poznáním, jsou zase další otázky, které rozkrýváte. A my se k nim snažíme – i s vaší pomocí – v každém čísle Greenu přinést to nejzajímavější. Typické je, že dnes nikdo neví, jaký bude zítřek. A typické také je, že lidi podle dneška ustavičně posuzují včerejšek, aniž by se pokusili představit si realitu včerejška bez znalosti dneška. Složité? Asi ano. Právě proto, že to je složité na pragmatické pochopení všech souvislostí, jde o dobrý způsob inspirace.

Tak si užívejte přelom roku a myslete na nás stejně často, jako my myslíme na Vás.

Hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2019 mi za celou redakci Greenu dovolte připojit také velké poděkování za dosavadní spolupráci.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan