DOPORUČUJEME


Jen poloviční radost

datum 01.12.2017 vlozil ČGF ČGF kategorie Zajímavosti

Jen napůl se dnes mohl radovat český golf z průběhu Q-school americké LPGA Tour, kde 4. kolo určilo účastnice nedělního finále. Prošla do něj ve své premiérové profesionální sezóně Karolína Vlčková a bude z 35. místa útočit na elitní dvacítku. Kláře Spikové postup smolně utekl o jednu ránu.
Jen napůl se dnes mohl radovat český golf z průběhu Q-school americké LPGA Tour, kde 4. kolo určilo účastnice nedělního finále.  Prošla do něj ve své premiérové profesionální sezóně Karolína Vlčková a bude z 35. místa útočit na elitní dvacítku, která získá plnou hrací kartu na sezónu 2019. Kláře Spilkové postup smolně utekl o jednu ránu.

Do klíčového kola nevstoupila sice Spilková ideálně, ale postupně se dostala až na dnešní skóre -2 a zdálo se, že jí postup nemůže uniknout. Jenže dvě bogey na posledních třech jamkách (startovala z desítky) jí vystavilo pro neděli stopku, dnešní výsledek even par nestačil. Spilková ale nemusí věšet hlavu - na evropské sérii Ladies European Tour je na čtvrtém místě elitní desítky sezónního žebříčku, a tak i příští rok bude hrát turnaje nejvyšší evropské scény. "Jsem vděčná za všechny momenty které mi život přináší ať jsou jakékoliv. Je to tak jak to má být a ze zkušenosti vím, že občas špatná zkušenost je nakonec ta nejlepší a nejcenější. Byla jsem pěkně naštvaná jako to každý z nás občas umí, dostala jsem ze sebe všechny emoce a teď to ve mně pomalu začíná uzrávat. Moc se těsím přístí týden na závěrečný turnaj do Dubaje, kde začínám už ve středu a také přeji Káje ať jí to tam zítra padá a splní si svůj americký sen," uvedla později Spilková.

O něco později startující Vlčková vsadila na první devítce na trpělivost, na druhé dvě rány umazala, čistá karta bez ztrát svědčí o výborném výkonu. Birdie na poslední jamce ji navíc přiblížilo reálné naději bojovat o postup do TOP 20, která se bude v neděli radovat z postupu mezi světovou ženskou elitu. Na postupové pozice ztrácí Karolína dvě rány a těšit jí může, že se bude znovu hrát na jejím „oblíbenějším“ hřišti Hills, kde jak ve druhém (-1) tak ve čtvrtém kole (-2) dokázala zahrát pod par hřiště.

 

 


Green 3/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

nejuznávanější teorie předpokládá, že humor a smích se vyvíjí z pocitů a projevů triumfu. Plně se s ní neztotožňuji, protože tento vzácný dar dostal vítěz letošního Výročního turnaje ČSG pan Josef Čepek do vínku snad už při svém narození dne 2. února 1956 (na Hromnice). Tento rebel a pohodář s jedinečným smyslem pro humor vyhrál v Darovanském dvoře devatenáctý ročník tradičního prestižního golfového klání (blíže viz s. 12 až 16). Titul Nejlepší hrající greenkeeper tak získal zpátky do svého ročního držení – a to po předchozích triumfech v roce 2009 v Sokolově a v roce 2011 v Poděbradech. Blahopřejeme!

Poděbradský Josef Čepek v současnosti pomáhá s údržbou hřiště Královského GC Malevil. O tom, že umí skvěle hrát golf, není třeba nikoho přesvědčovat. S holemi vyráží na hřiště od roku 1982 a o sedm roků později se dokonce s českou golfovou reprezentací podíval do Walesu. Po vítězství v Darovanském dvoře se rázem stal nejúspěšnějším hráčem greenkeeperské turnajové historie. Jen trojici hráčů (Svěntek, Daňko, Čepek) se totiž až do letošního turnaje podařilo dvakrát zvítězit. Díky zlatému (nebo snad zelenému? 6) hattricku se Josef Čepek rázem osamostatnil v čele historického žebříčku „nesmrtelných“ greenkeeperských šampionů.

Ale vraťme se na začátek ke smyslu pro humor, který je jednou z nejlepších vlastností, jaké člověk může mít. Je bezvadné, že nový šampion šampionů ho má na rozdávání. Když jsem Josefu Čepkovi pomáhal v Darovanském dvoře s uložením trofeje a cen do jeho staršího auta, neodpustil jsem si na jeho adresu pár slovních legrácek. Usmál se a usadil mě vtipnou hláškou „Vsadím se, že ani ty nevypadáš stále tak dobře, jako před patnácti lety!“ S dobrým smyslem pro humor se budete spontánně smát, zbavíte se stresu, nebudete mít problém komunikovat s ostatními i řešit nepříjemné situace. Lidé často nevědí, že není nutné být vtipný, abyste měli smysl pro humor – tento smysl je spíše schopnost vidět na všem to vtipné.

Smích má nad naší myslí a tělem velkou moc. Když si člověk se smyslem pro humor zlomí nohu, nezpanikaří. Nebude z toho zbytečně naštvaný. Pusťte si nějaký film s Eddie Murphym, Stevem Martinem, nebo Chevy Chasem, klasiku komediálního žánru, jako jsou Mladý Frankenstein, Ohnivá sedla, Ženy sobě, nebo Pařba ve Vegas. Nebo se prostě pohodlně usaďte v křesle s novým Greenem v rukách...

Přeji Vám za redakci Greenu pohodové čtení,
hodně zdraví, štěstí i trávníkářských úspěchů.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan