DOPORUČUJEME


Jen poloviční radost

datum 01.12.2017 vlozil ČGF ČGF kategorie Zajímavosti

Jen napůl se dnes mohl radovat český golf z průběhu Q-school americké LPGA Tour, kde 4. kolo určilo účastnice nedělního finále. Prošla do něj ve své premiérové profesionální sezóně Karolína Vlčková a bude z 35. místa útočit na elitní dvacítku. Kláře Spikové postup smolně utekl o jednu ránu.
Jen napůl se dnes mohl radovat český golf z průběhu Q-school americké LPGA Tour, kde 4. kolo určilo účastnice nedělního finále.  Prošla do něj ve své premiérové profesionální sezóně Karolína Vlčková a bude z 35. místa útočit na elitní dvacítku, která získá plnou hrací kartu na sezónu 2019. Kláře Spilkové postup smolně utekl o jednu ránu.

Do klíčového kola nevstoupila sice Spilková ideálně, ale postupně se dostala až na dnešní skóre -2 a zdálo se, že jí postup nemůže uniknout. Jenže dvě bogey na posledních třech jamkách (startovala z desítky) jí vystavilo pro neděli stopku, dnešní výsledek even par nestačil. Spilková ale nemusí věšet hlavu - na evropské sérii Ladies European Tour je na čtvrtém místě elitní desítky sezónního žebříčku, a tak i příští rok bude hrát turnaje nejvyšší evropské scény. "Jsem vděčná za všechny momenty které mi život přináší ať jsou jakékoliv. Je to tak jak to má být a ze zkušenosti vím, že občas špatná zkušenost je nakonec ta nejlepší a nejcenější. Byla jsem pěkně naštvaná jako to každý z nás občas umí, dostala jsem ze sebe všechny emoce a teď to ve mně pomalu začíná uzrávat. Moc se těsím přístí týden na závěrečný turnaj do Dubaje, kde začínám už ve středu a také přeji Káje ať jí to tam zítra padá a splní si svůj americký sen," uvedla později Spilková.

O něco později startující Vlčková vsadila na první devítce na trpělivost, na druhé dvě rány umazala, čistá karta bez ztrát svědčí o výborném výkonu. Birdie na poslední jamce ji navíc přiblížilo reálné naději bojovat o postup do TOP 20, která se bude v neděli radovat z postupu mezi světovou ženskou elitu. Na postupové pozice ztrácí Karolína dvě rány a těšit jí může, že se bude znovu hrát na jejím „oblíbenějším“ hřišti Hills, kde jak ve druhém (-1) tak ve čtvrtém kole (-2) dokázala zahrát pod par hřiště.

 

 


Green 3/2017

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

je malý. Neživý, a tak mu jsou emoce cizí. Předmět, který nemá oči, postrádá uši a ďolíkatý povrch nemá pro parádu. Nesmí vážit víc než 45,93 gramů a být menší než 42,7 milimetrů. Všechny jeho vrstvy musí být symetrické. Kdo má větší ruce, schová ho do dlaně celý.

Ano, určitě hádáte správně, řeč je o golfovém míčku, bez kterého se golfová hra ani žádný hráč golfu neobejde. Po světě jich létají miliardy. Špičkoví hráči je vystřelují rychlostí 250 kilometrů za hodinu. V nabidce jsou ty normální, ale i druhy, které vám vyrazí dech svými nachytávkami. Exploder míček po odpalu vybuchuje. Jetstreamer ze sebe po drivu vypustí tenkou stuhu. Unputtball při patování poskakuje a mění směr. V případě žertovného Phantomu nikdy neodhadnete kam poletí, dělá si, co chce. Tím ale vynalézavost výrobců golfových míčků zdaleka nekončí. K mání jsou míčky barevné, svítící, ale třeba takové, které se ihned po úderu rozpadnou. Anebo míčky, které se ve vodní překážce nepotopí, ale pohupují se na hladině. Tedy takové, o kterých se leccos dozvíte v materiálu Krč už nebude jako dřív.

Golfový míček jsem si do prvních řádek editorialu „zadrivoval“ zcela záměrně. Soudím totiž, že bílý projektil prolétl v tomto podzimním vydání téměř každým materiálem, více než kdy jindy. Jen namátkou – seminářovým Rožnovem, zeleným Grabštejnem, Berounem s Tatrou plnou písku, ME seniorů v Karlových Varech a v Cihelnách či Hlubokou nad Vltavou s nepotopeným Titanicem… A hlavně reportážním ohlédnutím za Výročním turnajem Českého svazu greenkeeperů na Malevilu. Znovu se na něm potvrdilo, že greenkepeři s golfovým míčkem kamarádí, dobře mu rozumějí a ovládají. Liberecký Jakub Daňko vystačil na zdolání kopcovitého hřiště v dešti a chladu jen s 80 ranami a získal tak na rok do svého držení titul Nejlepší hrající greenkeeper. Blahopřejeme!

Podzimní Green je plný dalších zajímavostí, novinek a inspirace. Rozhodně doporučujeme k vašemu laskavému přečtení zejména brněnské 5. Polní dny ETS a líšnické setkání se svazovými Patrony. Zaujmout by Vás také mohla Trochu jiná Itálie i křížovka se společností Platan Protivín. A neměli byste si nechat ujít také informaci, že vinobraní nemá být jen o kelímku s burčákem.

Přeji Vám za redakci Greenu pohodové čtení,

hodně zdraví, štěstí a trávníkářských úspěchů!

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan