DOPORUČUJEME


Poslední letní kapitola

datum 22.09.2017 vlozil ČGF ČGF kategorie Události

O víkendu napíše svou poslední kapitolu v letošní sezóně další série amatérů – Pilsner Urquell Czech Mid & Senior Tour. Vrcholné Masters hostí hřiště na Zbraslavi (Prague City Golf), kde se rozhodne o nových šampionech letošní sezóny. Do závěrečného turnaje midů mohlo být podle kritérií přijato nejlepších 48 mid-amatérů a 12 mid-amatérek v průběžném hodnocení PU CSMT. Ujít si ho nenechají hlavní kandidáti a kandidátky na celkové vítězství v tour. Uhájit prvenství v žebříčku mužů přijel Mikuláš Ordnung, kterého naopak budou chtít sesadit z trůnu Zdeněk Bouček, Tomáš Vymazal, Aleš Procházka, nebo Radek Kohout. Další hráči v pořadí už mají totiž jen velmi malou šanci na získ prvenství. Ale hraje se i o další umístění. Také v kategorii žen se sjely na Zbraslav nejlepší hráčky letošního ročníku. Obhajovat titul v celé sérii bude Markéta Šubrtová, vítězství na Masters pak Martina Kodejšová, která si bude chtít rovněž pohlídat celkové vítězství v tour. Zatím má náskok 300 bodů před druhou Silvií Dittertovou. V kategorii seniorů se schyluje k velkému dramatu. Pavel Vilimovský s Michaelem Závěrkou mají shodně 4000 bodů a třetí Jan Hofman ztrácí na lídry jen 300 bodů. A ani čtvrtý Petr Ditrch s Liborem Píšou nejsou daleko. Oproti tomu v ženské kategorie seniorek se turnaje neúčastní už jistá vítězka Martina Plachá, ani průběžně druhá Anna Dzurenda. V závěrečném turnaji PU CMST Masters se získané body násobí koeficientem 1,5. Do celkového hodnocení PU CMST se počítá součet bodů za tři nejlepší umístění z turnajů základní části spolu s body získanými v turnaji PU CMST Masters. Všichni hráči a hráčky tour navíc hrají stejně jako ve všech předchozích turnajích o pivo na rok zdarma od partnera tour Pilsner Urquell. K tomu, aby ho získali, potřebují trefit hole-in-one na kterémkoliv z tříparů.

Green 2/2017

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

léto přišlo a s ním i ponoření do příběhů, které denně mnohdy až do posledních paprsků světla na golfovém hřišti zažíváme. Turnaj stíhá turnaj, sezona 2017 je v plném proudu. A mě osobně moc těší, že zase bude určitě spojena se spoustou zábavy, pohodou a pozitivními emocemi, jak to již naznačily na jejím samém začátku aprílové turnaje po celém Česku. Ani náhodou se nenaplnily obavy, že apríl upadá a přežívá už jen pod taktovkou médií.

Navštívili jsme (a také si s „krokodýlem v patách“ zahráli) turnaj na zamýšleném hřišti v jihočeské Krči u Protivína. Výborně se pobavili a i tak trochu žasli, jak rychle se objevují zbrusu nové vtipy na aktuální situaci. Slečna Soňa se například v povedené legrácce ptala hráček ve flightu na radu, jak má nejlépe odstranit mastný flek na svém bílém triku. Zašpinila si ho benzinem při manipulaci se sekačkou během sekání první jarní trávy. Dostávala dobře míněné babské rady jako vyčistit mastný flek jarem, sodou, kypřícím práškem, toluenem, nanesením škrobu nebo – „Přece si nebrat na takovou práci bílé tričko!“ vítězně problém rozlouskl její vtipný mužský spoluhráč…

Vážných věcí máme v životě hodně. Je příjemně odlehčující dívat se na svět s nadhledem, navíc když je zvolený humor laskavý, a ne ubližující či škodolibý. Jsme možná v současnosti více zaneprázdnění než dřív a nemáme tolik času vymýšlet humor, který pohladí a neudělá z lidí blbce. Každopádně, humor a schopnost smát se patří k lidskému druhu. To zůstává stejné, mění se jen doba a podmínky – to, z čeho si můžeme dělat legraci. Potřeba humoru, také i na golfu, naštěstí zůstává.

Na závěr ještě z jiného „soudku“, plného zajímavostí, inspirace a radosti, který letní Green přináší. Rozhodně doporučujeme k vašemu laskavému přečtení zejména jinačovické Vítám já tebe, ne ty mne!, těšetické Tady se hraje na pohodu a Depresscupový výleťák. Zaujmout by Vás také mohla Exkurze do pískovny a zevrubné info o všudehrálském odznakovém apetitu. A rozhodně byste si neměli nechat ujít reportážní ohlédnutí za turnajovým přivítáním letního Slunovratu v Pyšelích, při kterém první odpálené míčky létají na fairwaye za ranního rozbřesku k 04,30 hodin. Již tradičně při něm nešlo ani tak o bravurní sportovní výkony, ale hlavně o radost a relax, dobře nejdelší den v roce nastartovat a díky jedinečnému zážitku si jej pěkně užít a oslavit. Myslím, že toto vydání nabízí hodně zajímavého a zábavného čtení.

Přeji Vám za redakci Greenu pohodové čtení,

hodně zdraví, štěstí a trávníkářských úspěchů!

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan