DOPORUČUJEME


Pan Vtip na nedělním golfu

datum 17.09.2017 vlozil Luboš Procházka kategorie Jednou umřu na greenu

Jak poznáte, že už stárnete? Tak například xex v úzké posteli pro jednoho už nepřichází v úvahu. V ledničce máte víc jídla než chlastu. Šest hodin ráno už není doba na chození do postele, ale naopak na vstávání. Vaši oblíbenou písničku už hrají jen ve výtahu a v televizi vás zajímá hlavně předpověď počasí. Vaši kamarádi se už žení a rozvádějí, místo toho, aby si někoho narazili anebo ho nechali plavat. Vaše dovolená se smrskla ze sto třiceti dní na čtrnáct. Nevystačíte si už s džíny a svetrem, když se chcete hezky obléci. Jste to vy, kdo volá policii, protože ti zatracení spratci odvedle odmítají ztlumit hudbu. Starší příbuzní už vykládají ve vaší přítomnosti sprosté vtipy. Nevíte, v kolik zavírá místní diskotéka. Platíte míň za pojištění auta, zato na půjčku na auto splácíte stále víc. Když spíte na gauči, jste ráno celí rozlámaní. Svého psa krmíte podle zásad zdravé výživy, a ne zbytky od McDonalda. Odpoledne si už nedáváte šlofíka. Večeře a potom kino už pro vás nejsou začátek rande, ale celé rande. Půlka smaženého kuřete ve tři ráno vám neuklidní žaludek, ale naopak vyvolá žlučníkový záchvat. Do lékárny už nechodíte pro kondomy a testy na těhotenství, ale pro prášky na bolení hlavy a žaludku. Láhev vína za třicet korun už nepovažujete za fajnové pití. I když to tak nebývalo, najednou snídáte ráno. Místo věty: "Už nikdy nebudu tak strašně moc pít," říkáte: "Už nemůžu pít, tak jako dřív". Devadesát procent času, který strávíte u počítače, je skutečná práce. Za oknem máte několik květináčů s květinami, ale žádná z nich se nedá kouřit. Nepijete doma ještě před odchodem do hospody jen proto, abyste ušetřili. Se zakaboněnou tváří čtete celý seznam a marně hledáte bod, který se na vás nevztahuje.

Green 2/2017

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

léto přišlo a s ním i ponoření do příběhů, které denně mnohdy až do posledních paprsků světla na golfovém hřišti zažíváme. Turnaj stíhá turnaj, sezona 2017 je v plném proudu. A mě osobně moc těší, že zase bude určitě spojena se spoustou zábavy, pohodou a pozitivními emocemi, jak to již naznačily na jejím samém začátku aprílové turnaje po celém Česku. Ani náhodou se nenaplnily obavy, že apríl upadá a přežívá už jen pod taktovkou médií.

Navštívili jsme (a také si s „krokodýlem v patách“ zahráli) turnaj na zamýšleném hřišti v jihočeské Krči u Protivína. Výborně se pobavili a i tak trochu žasli, jak rychle se objevují zbrusu nové vtipy na aktuální situaci. Slečna Soňa se například v povedené legrácce ptala hráček ve flightu na radu, jak má nejlépe odstranit mastný flek na svém bílém triku. Zašpinila si ho benzinem při manipulaci se sekačkou během sekání první jarní trávy. Dostávala dobře míněné babské rady jako vyčistit mastný flek jarem, sodou, kypřícím práškem, toluenem, nanesením škrobu nebo – „Přece si nebrat na takovou práci bílé tričko!“ vítězně problém rozlouskl její vtipný mužský spoluhráč…

Vážných věcí máme v životě hodně. Je příjemně odlehčující dívat se na svět s nadhledem, navíc když je zvolený humor laskavý, a ne ubližující či škodolibý. Jsme možná v současnosti více zaneprázdnění než dřív a nemáme tolik času vymýšlet humor, který pohladí a neudělá z lidí blbce. Každopádně, humor a schopnost smát se patří k lidskému druhu. To zůstává stejné, mění se jen doba a podmínky – to, z čeho si můžeme dělat legraci. Potřeba humoru, také i na golfu, naštěstí zůstává.

Na závěr ještě z jiného „soudku“, plného zajímavostí, inspirace a radosti, který letní Green přináší. Rozhodně doporučujeme k vašemu laskavému přečtení zejména jinačovické Vítám já tebe, ne ty mne!, těšetické Tady se hraje na pohodu a Depresscupový výleťák. Zaujmout by Vás také mohla Exkurze do pískovny a zevrubné info o všudehrálském odznakovém apetitu. A rozhodně byste si neměli nechat ujít reportážní ohlédnutí za turnajovým přivítáním letního Slunovratu v Pyšelích, při kterém první odpálené míčky létají na fairwaye za ranního rozbřesku k 04,30 hodin. Již tradičně při něm nešlo ani tak o bravurní sportovní výkony, ale hlavně o radost a relax, dobře nejdelší den v roce nastartovat a díky jedinečnému zážitku si jej pěkně užít a oslavit. Myslím, že toto vydání nabízí hodně zajímavého a zábavného čtení.

Přeji Vám za redakci Greenu pohodové čtení,

hodně zdraví, štěstí a trávníkářských úspěchů!

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan