DOPORUČUJEME


European Urban Golf Cup, Prague

datum 08.09.2017 vlozil Luboš Procházka kategorie Události

European Urban Golf Cup 2017 Prague se koná 16. září 2017 v areálu Výstaviště Praha Holešovice. Očekává se účast 100 hráčů z 8 zemí: Česká republika, Dánsko, Francie, Irsko, Lucembursko, Maďarsko, Německo, Švýcarsko.Odhadovaná účast 2000 návštěvníků. Součástí Mistrovství Evropy bude také 4jamkový turnaj pro veřejnost – PŘESTŘEL VÝSTAVIŠTĚ. Vyzkoušet si budete moci dovednostní i klasické urban jamky. Hrajeme o lákavé ceny. Účastnit se může každý. Časově bude turnaj probíhat od 11:00 do 19:00 hod a hraje se ve flightech po 2-4 hráčích. Ideální je přijít s partou, ať si můžete zahrát spolu. Celou dobu turnaje budou na hřišti rozhodčí, kteří vám případné nejasnosti rádi objasní. Hra samotná potrvá cca hodinu. FB pro veřejný turnaj: https://www.facebook.com/events/172967379915727/?fref=ts Po slavnostním vyhlášení vítězů následuje koncert ska kapely Definitivní Ententýk ve venkovní restauraci ve Stromovce Tiskárna na vzduchu. Následuje párty s DJ, vstup na obě akce je zdarma. Očekávaná účast 500 lidí. Kontakt a bližší informace: Jitka Šrámková E-mail: jitka.sramkova@caeg.cz Tel.: +420 720 301 442 Stránky EUGC 2017: www.eugc.org Stránky České asociace extrémního golfu: www.caeg.cz FB EUGC 2017 - https://www.facebook.com/europeanurbangolfcup/?fref=ts • Urban golf se hraje v městském prostředí – hřištěm jsou ulice, náměstí, parky, schody, tunely, mosty atd. • Ke hře se používají speciální golfové míčky Almostgolf a malé podložky ze kterých se odpalují. Podložky umožňují řádné odpálení míčku a chrání hrací povrch. • Almostgolf míčky pak díky své nízké hmotnosti a elasticitě při zásahu nic nerozbijí a nikoho nezraní, dávají svobodu pohybu i na uzavřeném prostoru bez zbytečného rizika. • Hraje se klasickými golfovými holemi. Je na hráči, jakou konkrétní hůl si na daný terén a vzdálenost zvolí. • Místa, kde byl odehrán EUGC: 2013, Paříž – bez účasti týmu ČR 2014, Kolín nad Rýnem – účast týmu ČR 2015, Londýn – účast týmu ČR 2016, Amsterdam – účast týmu ČR, 3. místo 2017, Praha – účast týmu ČR DIY Urban golf je velice atraktivní. Na rozdíl od golfu klasického dokáže přilákat mladé lidi, kteří nechtějí být svázáni prostředím klasických hřišť generace svých rodičů. Můžete si s kýmkoli spontánně jen tak zahrát na hřišti, jež si sami vytvoříte. Z mnoha hledisek není urban golf tak náročný (časově, finančně). Má přitažlivost sportů ulice a dovoluje vám být trendy. Vzhledem k prostředí, kde se hraje je i divácky atraktivní. Oživuje v městském prostředí místa, která by člověk jinak prostě jen minul. • Organizátor: Česká asociace extrémního golfu, která vznikla v roce 2009. • Od roku 2013 se hráči ČAEG účastní evropského šampionátu European Urban Golf Cup (EUGC). • Urban golf je v ČR zaštiťován Českou asociací extrémního golfu (ČAEG), která organizuje golfové turnaje mimo umělá hřiště.

Green 4/2017

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

na přelomu roku se objevovaly předpovědi jednoho věštce za druhým. A to víc než obvykle, snad vzhledem k tomu, že podle několika má být příští rok přelomový, pro lidstvo velmi těžký. Kromě vypuknutí třetí světové války, která začne jaderným výbuchem, bude svět bojovat s mnoha přírodními katastrofami (dojde k největšímu zemětřesení v historii USA). Přijde obrovská hospodářská krize. Zemře papež - hlava katolické církve a vrátí se Ježíš Kristus. Lidé se budou běžně dožívat 200 let a dojde prý i na invazi mimozemšťanů…

Z řady předpovědí, které podle mě mají tendenci se skutečně naplnit, je poukázání na dramatický růst významu vody. Dosud ji obrazně vnímáme, připusťme si to, jen když studna přetéká, nebo vysychá. Celosvětový vodní deficit hrozí celé planetě a zůstává jen otázkou času, kdy dorazí k nám. Mimochodem, jeden z mnoha vykladačů věšteb Nostradama, nejznámějšího francouzského věštce a mystika, jehož jméno rezonuje veřejností i stovky let po jeho smrti, si vodu originálně „přivlastnil“. V novém roce se lidé ve velkém údajně začnou (konečně!) učit žít pod vodou. Nebyli by to první savci, dodávám já, delfíni se na život v oceánech úspěšně adaptovali a podle oceánologa Simona Evettseby by to snad mohli dokázat i lidé. Vlivem extrémních teplot v některých oblastech jim dost možná v budoucnu nic jiného nezbude. Stanou se tak delfíni naši noví sousedé?

Bez obav, zimní vydání Greenu není plné pochybných věšteb. Ale ani není napěchováno výhradně články s tematikou inovací a nových technologií a trendů ve světě golfu/greenkeepingu, viz mimo jiné Počtvrté v Lednici, Týden zeleného vzdělávání, ohlédnutí za 5. Polními dny ETS, za semináři či turnaje Ittec, Profigrass, AGRO CS a AROS-osiva nebo prezentací všestranného SUPERstroje od John Deera.

Inspirativní a pohodové novoroční čtení jsme se Vám tentokrát snažili zpříjemnit například přiblížením Loučení se sezonou ve smíchovském Erpetu, malostranské pivnici U Hrocha a v jihočeské Krči u Protivína, a dále křížovkou o dárkový koš vína ze znojemského Malovaného sklepa.

K přání Hodně zdraví, štěstí a trávníkářských úspěchů
v novém roce 2018 mi za redakci Greenu dovolte připojit
také velké poděkování za dosavadní spolupráci.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan