DOPORUČUJEME


European Urban Golf Cup, Prague

datum 08.09.2017 vlozil Luboš Procházka kategorie Události

European Urban Golf Cup 2017 Prague se koná 16. září 2017 v areálu Výstaviště Praha Holešovice. Očekává se účast 100 hráčů z 8 zemí: Česká republika, Dánsko, Francie, Irsko, Lucembursko, Maďarsko, Německo, Švýcarsko.Odhadovaná účast 2000 návštěvníků. Součástí Mistrovství Evropy bude také 4jamkový turnaj pro veřejnost – PŘESTŘEL VÝSTAVIŠTĚ. Vyzkoušet si budete moci dovednostní i klasické urban jamky. Hrajeme o lákavé ceny. Účastnit se může každý. Časově bude turnaj probíhat od 11:00 do 19:00 hod a hraje se ve flightech po 2-4 hráčích. Ideální je přijít s partou, ať si můžete zahrát spolu. Celou dobu turnaje budou na hřišti rozhodčí, kteří vám případné nejasnosti rádi objasní. Hra samotná potrvá cca hodinu. FB pro veřejný turnaj: https://www.facebook.com/events/172967379915727/?fref=ts Po slavnostním vyhlášení vítězů následuje koncert ska kapely Definitivní Ententýk ve venkovní restauraci ve Stromovce Tiskárna na vzduchu. Následuje párty s DJ, vstup na obě akce je zdarma. Očekávaná účast 500 lidí. Kontakt a bližší informace: Jitka Šrámková E-mail: jitka.sramkova@caeg.cz Tel.: +420 720 301 442 Stránky EUGC 2017: www.eugc.org Stránky České asociace extrémního golfu: www.caeg.cz FB EUGC 2017 - https://www.facebook.com/europeanurbangolfcup/?fref=ts • Urban golf se hraje v městském prostředí – hřištěm jsou ulice, náměstí, parky, schody, tunely, mosty atd. • Ke hře se používají speciální golfové míčky Almostgolf a malé podložky ze kterých se odpalují. Podložky umožňují řádné odpálení míčku a chrání hrací povrch. • Almostgolf míčky pak díky své nízké hmotnosti a elasticitě při zásahu nic nerozbijí a nikoho nezraní, dávají svobodu pohybu i na uzavřeném prostoru bez zbytečného rizika. • Hraje se klasickými golfovými holemi. Je na hráči, jakou konkrétní hůl si na daný terén a vzdálenost zvolí. • Místa, kde byl odehrán EUGC: 2013, Paříž – bez účasti týmu ČR 2014, Kolín nad Rýnem – účast týmu ČR 2015, Londýn – účast týmu ČR 2016, Amsterdam – účast týmu ČR, 3. místo 2017, Praha – účast týmu ČR DIY Urban golf je velice atraktivní. Na rozdíl od golfu klasického dokáže přilákat mladé lidi, kteří nechtějí být svázáni prostředím klasických hřišť generace svých rodičů. Můžete si s kýmkoli spontánně jen tak zahrát na hřišti, jež si sami vytvoříte. Z mnoha hledisek není urban golf tak náročný (časově, finančně). Má přitažlivost sportů ulice a dovoluje vám být trendy. Vzhledem k prostředí, kde se hraje je i divácky atraktivní. Oživuje v městském prostředí místa, která by člověk jinak prostě jen minul. • Organizátor: Česká asociace extrémního golfu, která vznikla v roce 2009. • Od roku 2013 se hráči ČAEG účastní evropského šampionátu European Urban Golf Cup (EUGC). • Urban golf je v ČR zaštiťován Českou asociací extrémního golfu (ČAEG), která organizuje golfové turnaje mimo umělá hřiště.

Green 2/2017

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

léto přišlo a s ním i ponoření do příběhů, které denně mnohdy až do posledních paprsků světla na golfovém hřišti zažíváme. Turnaj stíhá turnaj, sezona 2017 je v plném proudu. A mě osobně moc těší, že zase bude určitě spojena se spoustou zábavy, pohodou a pozitivními emocemi, jak to již naznačily na jejím samém začátku aprílové turnaje po celém Česku. Ani náhodou se nenaplnily obavy, že apríl upadá a přežívá už jen pod taktovkou médií.

Navštívili jsme (a také si s „krokodýlem v patách“ zahráli) turnaj na zamýšleném hřišti v jihočeské Krči u Protivína. Výborně se pobavili a i tak trochu žasli, jak rychle se objevují zbrusu nové vtipy na aktuální situaci. Slečna Soňa se například v povedené legrácce ptala hráček ve flightu na radu, jak má nejlépe odstranit mastný flek na svém bílém triku. Zašpinila si ho benzinem při manipulaci se sekačkou během sekání první jarní trávy. Dostávala dobře míněné babské rady jako vyčistit mastný flek jarem, sodou, kypřícím práškem, toluenem, nanesením škrobu nebo – „Přece si nebrat na takovou práci bílé tričko!“ vítězně problém rozlouskl její vtipný mužský spoluhráč…

Vážných věcí máme v životě hodně. Je příjemně odlehčující dívat se na svět s nadhledem, navíc když je zvolený humor laskavý, a ne ubližující či škodolibý. Jsme možná v současnosti více zaneprázdnění než dřív a nemáme tolik času vymýšlet humor, který pohladí a neudělá z lidí blbce. Každopádně, humor a schopnost smát se patří k lidskému druhu. To zůstává stejné, mění se jen doba a podmínky – to, z čeho si můžeme dělat legraci. Potřeba humoru, také i na golfu, naštěstí zůstává.

Na závěr ještě z jiného „soudku“, plného zajímavostí, inspirace a radosti, který letní Green přináší. Rozhodně doporučujeme k vašemu laskavému přečtení zejména jinačovické Vítám já tebe, ne ty mne!, těšetické Tady se hraje na pohodu a Depresscupový výleťák. Zaujmout by Vás také mohla Exkurze do pískovny a zevrubné info o všudehrálském odznakovém apetitu. A rozhodně byste si neměli nechat ujít reportážní ohlédnutí za turnajovým přivítáním letního Slunovratu v Pyšelích, při kterém první odpálené míčky létají na fairwaye za ranního rozbřesku k 04,30 hodin. Již tradičně při něm nešlo ani tak o bravurní sportovní výkony, ale hlavně o radost a relax, dobře nejdelší den v roce nastartovat a díky jedinečnému zážitku si jej pěkně užít a oslavit. Myslím, že toto vydání nabízí hodně zajímavého a zábavného čtení.

Přeji Vám za redakci Greenu pohodové čtení,

hodně zdraví, štěstí a trávníkářských úspěchů!

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan