DOPORUČUJEME


European Urban Golf Cup, Prague

datum 08.09.2017 vlozil Luboš Procházka kategorie Události

European Urban Golf Cup 2017 Prague se koná 16. září 2017 v areálu Výstaviště Praha Holešovice. Očekává se účast 100 hráčů z 8 zemí: Česká republika, Dánsko, Francie, Irsko, Lucembursko, Maďarsko, Německo, Švýcarsko.Odhadovaná účast 2000 návštěvníků. Součástí Mistrovství Evropy bude také 4jamkový turnaj pro veřejnost – PŘESTŘEL VÝSTAVIŠTĚ. Vyzkoušet si budete moci dovednostní i klasické urban jamky. Hrajeme o lákavé ceny. Účastnit se může každý. Časově bude turnaj probíhat od 11:00 do 19:00 hod a hraje se ve flightech po 2-4 hráčích. Ideální je přijít s partou, ať si můžete zahrát spolu. Celou dobu turnaje budou na hřišti rozhodčí, kteří vám případné nejasnosti rádi objasní. Hra samotná potrvá cca hodinu. FB pro veřejný turnaj: https://www.facebook.com/events/172967379915727/?fref=ts Po slavnostním vyhlášení vítězů následuje koncert ska kapely Definitivní Ententýk ve venkovní restauraci ve Stromovce Tiskárna na vzduchu. Následuje párty s DJ, vstup na obě akce je zdarma. Očekávaná účast 500 lidí. Kontakt a bližší informace: Jitka Šrámková E-mail: jitka.sramkova@caeg.cz Tel.: +420 720 301 442 Stránky EUGC 2017: www.eugc.org Stránky České asociace extrémního golfu: www.caeg.cz FB EUGC 2017 - https://www.facebook.com/europeanurbangolfcup/?fref=ts • Urban golf se hraje v městském prostředí – hřištěm jsou ulice, náměstí, parky, schody, tunely, mosty atd. • Ke hře se používají speciální golfové míčky Almostgolf a malé podložky ze kterých se odpalují. Podložky umožňují řádné odpálení míčku a chrání hrací povrch. • Almostgolf míčky pak díky své nízké hmotnosti a elasticitě při zásahu nic nerozbijí a nikoho nezraní, dávají svobodu pohybu i na uzavřeném prostoru bez zbytečného rizika. • Hraje se klasickými golfovými holemi. Je na hráči, jakou konkrétní hůl si na daný terén a vzdálenost zvolí. • Místa, kde byl odehrán EUGC: 2013, Paříž – bez účasti týmu ČR 2014, Kolín nad Rýnem – účast týmu ČR 2015, Londýn – účast týmu ČR 2016, Amsterdam – účast týmu ČR, 3. místo 2017, Praha – účast týmu ČR DIY Urban golf je velice atraktivní. Na rozdíl od golfu klasického dokáže přilákat mladé lidi, kteří nechtějí být svázáni prostředím klasických hřišť generace svých rodičů. Můžete si s kýmkoli spontánně jen tak zahrát na hřišti, jež si sami vytvoříte. Z mnoha hledisek není urban golf tak náročný (časově, finančně). Má přitažlivost sportů ulice a dovoluje vám být trendy. Vzhledem k prostředí, kde se hraje je i divácky atraktivní. Oživuje v městském prostředí místa, která by člověk jinak prostě jen minul. • Organizátor: Česká asociace extrémního golfu, která vznikla v roce 2009. • Od roku 2013 se hráči ČAEG účastní evropského šampionátu European Urban Golf Cup (EUGC). • Urban golf je v ČR zaštiťován Českou asociací extrémního golfu (ČAEG), která organizuje golfové turnaje mimo umělá hřiště.

Green 3/2017

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

je malý. Neživý, a tak mu jsou emoce cizí. Předmět, který nemá oči, postrádá uši a ďolíkatý povrch nemá pro parádu. Nesmí vážit víc než 45,93 gramů a být menší než 42,7 milimetrů. Všechny jeho vrstvy musí být symetrické. Kdo má větší ruce, schová ho do dlaně celý.

Ano, určitě hádáte správně, řeč je o golfovém míčku, bez kterého se golfová hra ani žádný hráč golfu neobejde. Po světě jich létají miliardy. Špičkoví hráči je vystřelují rychlostí 250 kilometrů za hodinu. V nabidce jsou ty normální, ale i druhy, které vám vyrazí dech svými nachytávkami. Exploder míček po odpalu vybuchuje. Jetstreamer ze sebe po drivu vypustí tenkou stuhu. Unputtball při patování poskakuje a mění směr. V případě žertovného Phantomu nikdy neodhadnete kam poletí, dělá si, co chce. Tím ale vynalézavost výrobců golfových míčků zdaleka nekončí. K mání jsou míčky barevné, svítící, ale třeba takové, které se ihned po úderu rozpadnou. Anebo míčky, které se ve vodní překážce nepotopí, ale pohupují se na hladině. Tedy takové, o kterých se leccos dozvíte v materiálu Krč už nebude jako dřív.

Golfový míček jsem si do prvních řádek editorialu „zadrivoval“ zcela záměrně. Soudím totiž, že bílý projektil prolétl v tomto podzimním vydání téměř každým materiálem, více než kdy jindy. Jen namátkou – seminářovým Rožnovem, zeleným Grabštejnem, Berounem s Tatrou plnou písku, ME seniorů v Karlových Varech a v Cihelnách či Hlubokou nad Vltavou s nepotopeným Titanicem… A hlavně reportážním ohlédnutím za Výročním turnajem Českého svazu greenkeeperů na Malevilu. Znovu se na něm potvrdilo, že greenkepeři s golfovým míčkem kamarádí, dobře mu rozumějí a ovládají. Liberecký Jakub Daňko vystačil na zdolání kopcovitého hřiště v dešti a chladu jen s 80 ranami a získal tak na rok do svého držení titul Nejlepší hrající greenkeeper. Blahopřejeme!

Podzimní Green je plný dalších zajímavostí, novinek a inspirace. Rozhodně doporučujeme k vašemu laskavému přečtení zejména brněnské 5. Polní dny ETS a líšnické setkání se svazovými Patrony. Zaujmout by Vás také mohla Trochu jiná Itálie i křížovka se společností Platan Protivín. A neměli byste si nechat ujít také informaci, že vinobraní nemá být jen o kelímku s burčákem.

Přeji Vám za redakci Greenu pohodové čtení,

hodně zdraví, štěstí a trávníkářských úspěchů!

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan