DOPORUČUJEME


Přijdou tropy, bude až 37 stupňů

datum 26.07.2017 vlozil Luboš Procházka kategorie Zajímavosti

Slunce a vedro předpovídají meteorologové pro nadcházející víkend a počátek srpna. Rtuť teploměru by se měla zastavit na 37 stupních. Začátek srpna by mohl přepsat dosavadní teplotní rekordy a stát se nejteplejším za posledních 23 let. Ve čtvrtek bude ještě chladno, teploty se budou pohybovat v rozmezí 17 až 21 a během dne bude stále ještě pršet nebo se objeví přeháňky. Dobrá zpráva je, že se srážky přesouvají přes Královéhradecký kraj na Moravu a do Slezska, kde déšť zoufale potřebují. Oblačnost se bude protrhávat až odpoledne. V pátek bude do Česka proudit vlhký vzduch, dopoledne bude ještě oblačno s deštěm nebo přeháňkami. Ranní teploty 15 až 11, odpolední už budou pomalu růst a budou se pohybovat v rozmezí 21 až 25 stupňů. Odpoledne se bude oblačnost protrhávat a vyjasňovat. Víkend bude příjemně letní a teploty budou závratně růst. Do Česka začne proudit teplý vzduch od jihu. V sobotubudou ráno ještě mlhy a teploty jen 9 až 13 stupňů, denní se budou pohybovat mezi 23 až 27 stupni. Obrovský nárůst teplot nastane v neděli. Ráno by mělo být mezi 17 až 13 stupni, odpoledne 28 až 32 stupňů. Teploty budou závratně růst i nadále. V pondělí by ráno mělo být mezi 18 až 14 stupni, odpoledne už 30 až 34 stupňů. Noc na úterý bude podle meteorologů tropická, teploty by se měly pohybovat mezi 20 až 16 stupni, během dne 33 až 37 stupňů. Podobný ráz počasí by měl vydržet ještě ve středu. V polovině týdne začne proudit do Česka studená fronta, která přinese s sebou silné bouřky s přívalovými dešti a teploty spadnou o deset stupňů. „Přesto ale zůstanou na příjemných letních teplotách,“ dodala Honsová.

Green 2/2017

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

léto přišlo a s ním i ponoření do příběhů, které denně mnohdy až do posledních paprsků světla na golfovém hřišti zažíváme. Turnaj stíhá turnaj, sezona 2017 je v plném proudu. A mě osobně moc těší, že zase bude určitě spojena se spoustou zábavy, pohodou a pozitivními emocemi, jak to již naznačily na jejím samém začátku aprílové turnaje po celém Česku. Ani náhodou se nenaplnily obavy, že apríl upadá a přežívá už jen pod taktovkou médií.

Navštívili jsme (a také si s „krokodýlem v patách“ zahráli) turnaj na zamýšleném hřišti v jihočeské Krči u Protivína. Výborně se pobavili a i tak trochu žasli, jak rychle se objevují zbrusu nové vtipy na aktuální situaci. Slečna Soňa se například v povedené legrácce ptala hráček ve flightu na radu, jak má nejlépe odstranit mastný flek na svém bílém triku. Zašpinila si ho benzinem při manipulaci se sekačkou během sekání první jarní trávy. Dostávala dobře míněné babské rady jako vyčistit mastný flek jarem, sodou, kypřícím práškem, toluenem, nanesením škrobu nebo – „Přece si nebrat na takovou práci bílé tričko!“ vítězně problém rozlouskl její vtipný mužský spoluhráč…

Vážných věcí máme v životě hodně. Je příjemně odlehčující dívat se na svět s nadhledem, navíc když je zvolený humor laskavý, a ne ubližující či škodolibý. Jsme možná v současnosti více zaneprázdnění než dřív a nemáme tolik času vymýšlet humor, který pohladí a neudělá z lidí blbce. Každopádně, humor a schopnost smát se patří k lidskému druhu. To zůstává stejné, mění se jen doba a podmínky – to, z čeho si můžeme dělat legraci. Potřeba humoru, také i na golfu, naštěstí zůstává.

Na závěr ještě z jiného „soudku“, plného zajímavostí, inspirace a radosti, který letní Green přináší. Rozhodně doporučujeme k vašemu laskavému přečtení zejména jinačovické Vítám já tebe, ne ty mne!, těšetické Tady se hraje na pohodu a Depresscupový výleťák. Zaujmout by Vás také mohla Exkurze do pískovny a zevrubné info o všudehrálském odznakovém apetitu. A rozhodně byste si neměli nechat ujít reportážní ohlédnutí za turnajovým přivítáním letního Slunovratu v Pyšelích, při kterém první odpálené míčky létají na fairwaye za ranního rozbřesku k 04,30 hodin. Již tradičně při něm nešlo ani tak o bravurní sportovní výkony, ale hlavně o radost a relax, dobře nejdelší den v roce nastartovat a díky jedinečnému zážitku si jej pěkně užít a oslavit. Myslím, že toto vydání nabízí hodně zajímavého a zábavného čtení.

Přeji Vám za redakci Greenu pohodové čtení,

hodně zdraví, štěstí a trávníkářských úspěchů!

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan