DOPORUČUJEME


Kácov: 5hvězdičkové léto

datum 30.06.2017 vlozil Luboš Procházka kategorie Zajímavosti

Panorama Golf Resort s novým 27jamkovým hřištěm u Kácova láká na skvělý golf, výborné zázemí i doprovodný program. Na své si přijde i milovník přírody, protože ty výhledy na posázavské okolí si zamilujete. Kácov je otevřený všem hráčkám i hráčům, kteří si chtějí užít kvalitní golf za rozumné peníze. Kácov nabízí tři devítky (Forest, Meadows, a River), head greenkeeperem je Ondřej Hotový. Každá devítka je osobitá, každá má své pro a proti. Jakákoliv kombinace devítek hráče nadchne. Těžké, ale spravedlivé hřiště si za svoji krátkou dobu od otevření získalo své obdivovatele, kteří se rádi vracejí. Fee na osmnáct jamek stojí v pondělí a úterý přijatelných 1200 středa až pátek 1500 a o víkendu už je to dražší - 1800 Kč. Pro rychlíky je připraveno Sunset Fee od 16 hodiny s 50% slevou, navíc si můžete vzít buggy za příjemných 600 Kč. Kácov je skvělou destinací pro rodiny s dětmi. Čtyřčlenná rodina s dětmi do 16let platí pouze za dospěláky, a to se vyplatí. 30. června proběhne na Kácově také den fittingu u kterého bude přítomen i místní Head Pro Marek Nový, se kterým si budete moci zatrénovat. Celá akce včetně Driving range a malého občerstvení je zdarma

Green 3/2017

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

je malý. Neživý, a tak mu jsou emoce cizí. Předmět, který nemá oči, postrádá uši a ďolíkatý povrch nemá pro parádu. Nesmí vážit víc než 45,93 gramů a být menší než 42,7 milimetrů. Všechny jeho vrstvy musí být symetrické. Kdo má větší ruce, schová ho do dlaně celý.

Ano, určitě hádáte správně, řeč je o golfovém míčku, bez kterého se golfová hra ani žádný hráč golfu neobejde. Po světě jich létají miliardy. Špičkoví hráči je vystřelují rychlostí 250 kilometrů za hodinu. V nabidce jsou ty normální, ale i druhy, které vám vyrazí dech svými nachytávkami. Exploder míček po odpalu vybuchuje. Jetstreamer ze sebe po drivu vypustí tenkou stuhu. Unputtball při patování poskakuje a mění směr. V případě žertovného Phantomu nikdy neodhadnete kam poletí, dělá si, co chce. Tím ale vynalézavost výrobců golfových míčků zdaleka nekončí. K mání jsou míčky barevné, svítící, ale třeba takové, které se ihned po úderu rozpadnou. Anebo míčky, které se ve vodní překážce nepotopí, ale pohupují se na hladině. Tedy takové, o kterých se leccos dozvíte v materiálu Krč už nebude jako dřív.

Golfový míček jsem si do prvních řádek editorialu „zadrivoval“ zcela záměrně. Soudím totiž, že bílý projektil prolétl v tomto podzimním vydání téměř každým materiálem, více než kdy jindy. Jen namátkou – seminářovým Rožnovem, zeleným Grabštejnem, Berounem s Tatrou plnou písku, ME seniorů v Karlových Varech a v Cihelnách či Hlubokou nad Vltavou s nepotopeným Titanicem… A hlavně reportážním ohlédnutím za Výročním turnajem Českého svazu greenkeeperů na Malevilu. Znovu se na něm potvrdilo, že greenkepeři s golfovým míčkem kamarádí, dobře mu rozumějí a ovládají. Liberecký Jakub Daňko vystačil na zdolání kopcovitého hřiště v dešti a chladu jen s 80 ranami a získal tak na rok do svého držení titul Nejlepší hrající greenkeeper. Blahopřejeme!

Podzimní Green je plný dalších zajímavostí, novinek a inspirace. Rozhodně doporučujeme k vašemu laskavému přečtení zejména brněnské 5. Polní dny ETS a líšnické setkání se svazovými Patrony. Zaujmout by Vás také mohla Trochu jiná Itálie i křížovka se společností Platan Protivín. A neměli byste si nechat ujít také informaci, že vinobraní nemá být jen o kelímku s burčákem.

Přeji Vám za redakci Greenu pohodové čtení,

hodně zdraví, štěstí a trávníkářských úspěchů!

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan