DOPORUČUJEME


WGM Beroun Czech Open se blíží

datum 29.06.2017 vlozil Luboš Procházka kategorie Zajímavosti

V pořadí 4. ročník golfového turnaje WGM Beroun Czech Open se opět bude hrát na hřišti Beroun Golf Clubu, opět je v banku finanční dotace ve výši 600 000 korun, ze které si vítěz opět „odkrojí“ 200 tisíc korun. Mění se pouze termín konání turnaje – hrát se bude 24. až 27. srpna 2017. Turnaj WGM Beroun Czech Open si v předchozích třech letech už získal pevné místo v tuzemském turnajovém kalendáři. Pro letošek se mění pouze datum konání, protože v tradičním prvním zářijovém týdnu se hraje podnik European Tour na Albatrossu, turnaj D+D Real Czech Masters. „Posunuli jsme se o týden dopředu, jinak vše zůstává, přípravy jsou v plném proudu. Očekáváme letos plný počet 142 hráčů a ještě více golfistů ze zahraničí. Především malou invazi hráčů z Anglie. Prioritně je ale turnaj určený českým hráčům s tím, že minimálně 60 míst je rezervovaných pro české profesionály,“ konstatoval Pavel Suchánek, majitel společnosti WGM a promotér turnaje. Turnaj se hraje opět čtyřkolově a po úvodních dvou kolech následuje cut. Před rokem startovalo startovalo v Berouně celkem 132 hráčů, z toho 34 amatérů. Ve startovním poli bylo 27 zahraničních golfistů z osmi zemí. Jen pro srovnání – v úvodním ročníku turnaje startovalo 89 hráčů. V Berouně se představí kompletní tuzemská golfová špička včetně obhájce loňského vítězství Ondřeje Liesera. „Snažíme se spolupracovat i s pořadateli Czech Masters a po jednání s Pavlem Poulíčkem mají hráči možnost si od poloviny srpna v Berouně zatrénovat na tradičně výborně připraveném hřišti a rychlých greenech. Nabídli jsme i možnost ubytování hráčů startujících na Czech Masters v berounském resortu,“ uvedl Pavel Suchánek. Uzávěrka přihlášek je 31. července 2017. „Ale jsme schopni provést změnu ještě týden před turnajem,“ doplnil Pavel Suchánek. Zachována zůstane i specialita turnaje, kterou je odměna v podobě nákladního vozu Tatra v hodnotě tří milionů korun za hole-in-one na tříparové šesté jamce. „Zatím Tatru bohužel nikdo nevyhrál. Byla by to zajímavá reklama pro turnaj i pro společnost Tatra. I proto tahle cena zůstává,“ poznamenal Pavel Suchánek s tím, že se o nákladní auto hraje v úvodních dvou kolech. Přestože podle mnohých skeptických předpovědí mělo být hřiště Beroun Golf Clubu pro profesionály snadným soustem, předchozí ročníky ukázaly, že to tak není. „Budeme se snažit připravit hřiště stejně dobře jako loni. Včetně greenů s rychlostí kolem 11 stop,“ slíbil greenkeeper Beroun Golf Clubu Martin Šindler. Loni dokázalo zahrát pod par pouze osm hráčů. Nejníž na -6 po čtyřech kolech stlačili své skóre Ondřej Lieser a Angličan Luke Groves. V play-off poté zvítězil český golfista. Pro více informací kontaktujte: Pavel Suchánek; pavel.suchanek@wogoma.cz Alois Žatkuliak; zatkuliak@seznam.cz

Green 3/2017

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

je malý. Neživý, a tak mu jsou emoce cizí. Předmět, který nemá oči, postrádá uši a ďolíkatý povrch nemá pro parádu. Nesmí vážit víc než 45,93 gramů a být menší než 42,7 milimetrů. Všechny jeho vrstvy musí být symetrické. Kdo má větší ruce, schová ho do dlaně celý.

Ano, určitě hádáte správně, řeč je o golfovém míčku, bez kterého se golfová hra ani žádný hráč golfu neobejde. Po světě jich létají miliardy. Špičkoví hráči je vystřelují rychlostí 250 kilometrů za hodinu. V nabidce jsou ty normální, ale i druhy, které vám vyrazí dech svými nachytávkami. Exploder míček po odpalu vybuchuje. Jetstreamer ze sebe po drivu vypustí tenkou stuhu. Unputtball při patování poskakuje a mění směr. V případě žertovného Phantomu nikdy neodhadnete kam poletí, dělá si, co chce. Tím ale vynalézavost výrobců golfových míčků zdaleka nekončí. K mání jsou míčky barevné, svítící, ale třeba takové, které se ihned po úderu rozpadnou. Anebo míčky, které se ve vodní překážce nepotopí, ale pohupují se na hladině. Tedy takové, o kterých se leccos dozvíte v materiálu Krč už nebude jako dřív.

Golfový míček jsem si do prvních řádek editorialu „zadrivoval“ zcela záměrně. Soudím totiž, že bílý projektil prolétl v tomto podzimním vydání téměř každým materiálem, více než kdy jindy. Jen namátkou – seminářovým Rožnovem, zeleným Grabštejnem, Berounem s Tatrou plnou písku, ME seniorů v Karlových Varech a v Cihelnách či Hlubokou nad Vltavou s nepotopeným Titanicem… A hlavně reportážním ohlédnutím za Výročním turnajem Českého svazu greenkeeperů na Malevilu. Znovu se na něm potvrdilo, že greenkepeři s golfovým míčkem kamarádí, dobře mu rozumějí a ovládají. Liberecký Jakub Daňko vystačil na zdolání kopcovitého hřiště v dešti a chladu jen s 80 ranami a získal tak na rok do svého držení titul Nejlepší hrající greenkeeper. Blahopřejeme!

Podzimní Green je plný dalších zajímavostí, novinek a inspirace. Rozhodně doporučujeme k vašemu laskavému přečtení zejména brněnské 5. Polní dny ETS a líšnické setkání se svazovými Patrony. Zaujmout by Vás také mohla Trochu jiná Itálie i křížovka se společností Platan Protivín. A neměli byste si nechat ujít také informaci, že vinobraní nemá být jen o kelímku s burčákem.

Přeji Vám za redakci Greenu pohodové čtení,

hodně zdraví, štěstí a trávníkářských úspěchů!

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan