ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


Šťastné kameny na vaší straně

datum 03.01.2008 vlozil Luboš Procházka kategorie Zajímavosti

Změníte v novém roce 2008 zaměstnání? Bude vaše zdraví pevné? Náš tip: Vyzkoušejte šťastné kameny! Jako single jde kácet stromy jen stěží, ve dvou se to, jak se říká, lépe táhne. Vydatně vás podpořit může váš šťastný kámen, což platí především pro senzitivní jedince. A že jich u nás je…

ŠŤASTNÉ KAMENY PODLE ZNAMENÍ

Kozoroh, 22. 12. – 20. 1., TYRKYS
Tento kámen vás inspiruje. Objevíte zálibu v kreativní činnosti, malování nebo kutění.
Vodnář, 21. 1. – 19. 2., HORSKÝ KŘIŠŤÁL
Tento kámen zvyšuje vaše schopnosti v každém ohledu a dává vám důvěru v jejich využití.
Ryby, 20. 2. – 20. 3., AKVAMARÍN
Negativní myšlenky u vás nebudou mít šanci. Do budoucna budete vždy hledět s optimismem.
Skopec, 21. 3. – 20. 4., GRANÁT
Nabíjí vás pozitivní energií. Je silným ochráncem zejména v záležitostech lásky.
Býk, 21. 4. – 21. 5., MALACHIT
Nechává vás nahlédnout do budoucnosti. Díky němu přesně víte, co opravdu chcete.
Blíženci, 22. 5. – 22. 6., CHRYZOLIT
Pomáhá vám udržet si pohled na to, co je podstatné a podpoří vás při plánování a projektech.
Rak, 23. 6. – 23. 7., SMARAGD
Zahání vám špatné myšlenky a rozveseluje. Navíc zvyšuje vaší psychickou vnímavost.
Lev, 24. 7. – 23. 8., DIAMANT
Třpytivý kámen vám vrátí zpátky ztracenou energii a posílí vaše charisma. S ním znovu zazáříte.
Panna, 24. 8. – 23. 9., JASPIS
V chmurných dnech vám daruje optimismus, upevňuje přátelství a prohlubuje partnerství.
Váhy, 24. 9. – 23. 10., LAPIS LAZULI
Podporuje vaše řečnické nadání a pomáhá vám, když chcete někoho přesvědčit o své pravdě.
Štír, 24. 10. – 22. 11., ZLATÝ TOPAZ
Je vaším magickým společníkem, rozvíjí vaši smyslnost a pomáhá vám proti výkyvům nálady.
Střelec, 23. 11. – 21. 12., KARNEOL
Pokud se cítíte ve stresu, tento kámen vám pomůže zase najít vnitřní klid a ztracenou rovnováhu.


Green 1/2020

Časopis GREEN

Vážení čtenáři a kolegové,

na koupení času, jeho zastavení, zrychlování nebo zpomalování máme spojené téměř výhradně s filmovými kouzly. Například v Matrixu probíhají souboje zpomaleně právě proto, že si postavy uvědomují každý moment, každý pohyb, každý detail probíhající situace. Bohužel, podobně neuvěřitelná záležitost v podobě nakažlivého infekčního viru Covid-19, který začal přeskakovat z Číny do jiných zemí světa včetně Česka, se nám teď promítá i do naší žhavé současnosti…

Pandemie přinesla zásadní důsledky na společnost, politiku a ekonomiku, golfový svět nevyjímaje. Podle mě se však rychle začalo zapomínat, že jde jen nemoc, která přišla a (snad) zase odejde. Jistě, zanechá za sebou mnoho mrtvých, což je tragédie, ale panika není na místě. Malým, ale výmluvným jasným důkazem budiž, že JEDEME DÁL!. Proto držíte v rukách – byť s pochopitelným menším zpožděním - jarní vydání Greenu. Věřte, že i nadále uděláme vše pro to, abychom novou bezprecedentní situaci přežili s pokud možno co nejméně oběťmi. Ať už těmi finančními – konkrétně přímo existenčně vydavatelskými, pracovními nebo lidskými.

Ale upřímně: Vše výše nadhledovým blankyně modrým perem napsané by bylo pokrytectví. Cílem tohoto Editorialu totiž není nic víc, než vás jako v předešlých vydáních časopisu GREEN především kvalitně informovat – a v prvé řadě přinést Prohlášení předsedy Českého svazu greenkeeperů Michala Voigtse k nastálé nelehké situaci.

Dále se samozřejmě ohlédnout se za nejdůležitějšími oborovými akcemi (za únorovým Seminářem a volební Konferencí na ČZU v Praze – Suchdole, a také za výroční konferencí FEGGA, na kterou do irského Galway odletěli Miloslav Trojan a Jiří Kapeš jako zástupci ČSG), pozvat (na „kulatý“ 10. červnový Slunovrat v resortu Loreta Pyšely) a nastínit trendy (nalistujte si, prosím, článek Jelení střípky z každoroční výstavy Golf Industry Show z floridského Orlanda).

Dále přinést tradiční překlad článku od USGA (tentokrát na téma Co se stane, pokud nebudete udržovat golfové hřiště), inspirovat (Traction Bull Bloc je naprosto spolehlivá baterie s mimořádně dlouhou životností pro golfové vozíky), varovat a doporučit řešení (VIII. pokračování docenta B. Cagaše o nejdůležitějších travních chorobách) i třeba pobavit (Sportovní ples s osobní účastí kompletní redakce časopisu GREEN, zastoupením ČSG a tombolovou účasti firmy AROS-osiva ve Velké Bíteši, a dále křížovka o víkendový pobyt ve vranovském penzionu Jelen).

Pověstnou třešinkou na dortu budiž foto zajímavost z hřiště v Hluboké nad Vltavou. Situaci zakazující pohyb golfistů po hřišti - taková nastane jen jednou za život - využili šikovní hlubočtí greenkeepeři k výstavbě zcela nové vodní nádrže před klubovnou.

Pokud se nám Vás aspoň u dvou tří materiálů podařilo zaujmout, pak bylo cíle tohoto Editorialu, resp. jarního Greenu 1/2020, dosaženo. Ať se Vám líbí!

Přeji Vám pohodové čtení, zdraví, chuť do práce a hodně trávníkářských úspěchů i pohody bez skeptického výrazu na tváři!

PhDr. LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan