ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


Sliby se maj plnit o Vánocích

datum 25.12.2007 vlozil Luboš Procházka kategorie Zajímavosti

Na samém počátku může být jen tak nazdařbůh plácnuté přání zahrát si golf během jediného dne na třech kontinentech. A na konci fakt, že to jde uskutečnit. Jen je zapotřebí sbalit svá golfová fidlátka a vyrazit směr Španělsko – Costa del Sol, Andalusie.

Španělský exkluzivní komplex La Cala leží v Andalusii mez Málagou a Marbellou, 10 km od Středozemního moře uprostřed Costa del Sol. Součástí největšího golfového letoviska v oblasti jsou tři 18jamková hřiště s názvy AMÉRICA, ASIA a EUROPA. Resort je vzdálen 30 minut jízdy od letiště v Malaze a 20 minut od věhlasného střediska Marbella. Z hotelových pokojů je výhled na golfová hřiště a okolní bazény. Pokoje mají balkon nebo terasu, elektronický trezor, klimatizaci a minibar. La Cala je sídlo jediné akademie golfu Davida Leadbettera ve Španělsku.

Mezinárodně známý projektant Cabell B. Robinson využil přírodního terénu a navrhl tři náročná golfová hřiště, AMÉRICA, ASIA a EUROPA. Klimatické podmínky umožňují hrát golf po celý rok. V lednu, kdy je nejchladněji, je denní průměrná teplota 12,1 stupně C, v červenci a srpnu 25,1 C. Hotel nabízí řadu dalších aktivit pro zpříjemnění volného času. Tenis, squash, fitness a venkovní bazén, na dosah jsou andaluská letoviska podél pobřeží a města Málaga, Granada a Sevilla.
Hlavní atrakcí pro volný čas jsou však lázně Caracala. Mezi jejich přednosti patří vnitřní a venkovní bazén a lázeňské apartmá, nabízející úplné soukromí. Je možno zajistit celodenní voucher v ceně 790 Kč nebo tříhodinový voucher v ceně 550 Kč na koncipovaný program. Minimální požadavek na hendikep – muži 28. ženy 36. Hráči s vyšším hendikepem dostanou tee time až pozdě odpoledne. Při šesti platících hráčích pobyt trenéra zdarma. Ceny green fee se pohybují od 1.200 Kč do 1.600 Kč, slevy pro juniory mladší 17 let. Cena za osobu a nocleh se snídaní Vás přijde při zvolené variantě dvoulůžkový pokoj standard na 1.990 Kč (např. v nyní aktuálním termínu 25. 11. – 31. 12. 2007).
Letecká přeprava Praha – Málaga v ceně od 2.990 Kč. V sezóně zajišťuje Čedok přímé lety do Málagy v ceně 7.990 Kč (tato cena nezahrnuje letištní, bezpečností a palivové taxy).

Blíže: Exclusive Travel Čedok, www.exclusive-travel.cz, Vybrané golfové tipy s Čedokem


Green 1/2020

Časopis GREEN

Vážení čtenáři a kolegové,

na koupení času, jeho zastavení, zrychlování nebo zpomalování máme spojené téměř výhradně s filmovými kouzly. Například v Matrixu probíhají souboje zpomaleně právě proto, že si postavy uvědomují každý moment, každý pohyb, každý detail probíhající situace. Bohužel, podobně neuvěřitelná záležitost v podobě nakažlivého infekčního viru Covid-19, který začal přeskakovat z Číny do jiných zemí světa včetně Česka, se nám teď promítá i do naší žhavé současnosti…

Pandemie přinesla zásadní důsledky na společnost, politiku a ekonomiku, golfový svět nevyjímaje. Podle mě se však rychle začalo zapomínat, že jde jen nemoc, která přišla a (snad) zase odejde. Jistě, zanechá za sebou mnoho mrtvých, což je tragédie, ale panika není na místě. Malým, ale výmluvným jasným důkazem budiž, že JEDEME DÁL!. Proto držíte v rukách – byť s pochopitelným menším zpožděním - jarní vydání Greenu. Věřte, že i nadále uděláme vše pro to, abychom novou bezprecedentní situaci přežili s pokud možno co nejméně oběťmi. Ať už těmi finančními – konkrétně přímo existenčně vydavatelskými, pracovními nebo lidskými.

Ale upřímně: Vše výše nadhledovým blankyně modrým perem napsané by bylo pokrytectví. Cílem tohoto Editorialu totiž není nic víc, než vás jako v předešlých vydáních časopisu GREEN především kvalitně informovat – a v prvé řadě přinést Prohlášení předsedy Českého svazu greenkeeperů Michala Voigtse k nastálé nelehké situaci.

Dále se samozřejmě ohlédnout se za nejdůležitějšími oborovými akcemi (za únorovým Seminářem a volební Konferencí na ČZU v Praze – Suchdole, a také za výroční konferencí FEGGA, na kterou do irského Galway odletěli Miloslav Trojan a Jiří Kapeš jako zástupci ČSG), pozvat (na „kulatý“ 10. červnový Slunovrat v resortu Loreta Pyšely) a nastínit trendy (nalistujte si, prosím, článek Jelení střípky z každoroční výstavy Golf Industry Show z floridského Orlanda).

Dále přinést tradiční překlad článku od USGA (tentokrát na téma Co se stane, pokud nebudete udržovat golfové hřiště), inspirovat (Traction Bull Bloc je naprosto spolehlivá baterie s mimořádně dlouhou životností pro golfové vozíky), varovat a doporučit řešení (VIII. pokračování docenta B. Cagaše o nejdůležitějších travních chorobách) i třeba pobavit (Sportovní ples s osobní účastí kompletní redakce časopisu GREEN, zastoupením ČSG a tombolovou účasti firmy AROS-osiva ve Velké Bíteši, a dále křížovka o víkendový pobyt ve vranovském penzionu Jelen).

Pověstnou třešinkou na dortu budiž foto zajímavost z hřiště v Hluboké nad Vltavou. Situaci zakazující pohyb golfistů po hřišti - taková nastane jen jednou za život - využili šikovní hlubočtí greenkeepeři k výstavbě zcela nové vodní nádrže před klubovnou.

Pokud se nám Vás aspoň u dvou tří materiálů podařilo zaujmout, pak bylo cíle tohoto Editorialu, resp. jarního Greenu 1/2020, dosaženo. Ať se Vám líbí!

Přeji Vám pohodové čtení, zdraví, chuť do práce a hodně trávníkářských úspěchů i pohody bez skeptického výrazu na tváři!

PhDr. LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan