DOPORUČUJEME


Club Car a Ryder Cup

datum 16.10.2014 vlozil Tomáš Chytka kategorie Mechanizace

CLUB CAR přivezl evropský tým k vítězství na RYDER CUPU Letos nebylo větší události ve světě golfu než mezikontinentální turnaj Ryder Cup 2014. Skončil již po třetí v řadě triumfem evropského týmu a nezávisle na výsledku i oficiálního dodavatele golfových a užitkových vozítek Club Car. Celkem tento přední světový dodavatel pro Ryder Cup dodal neuvěřitelných 540 vozidel! Uvedený počet nejlépe vystihuje obrovský rozměr akce, kterou podpořily prakticky všechny modely. Na skotském hřišti Gleneagles byly nejviditelnějšími vozítky tradičně Club Car Precednet Villager 4, kterými se pohybovaly oba týmy a tím získaly nejvíce mediálního pokrytí. „Je zde průměrně více než 7 tisíc lidí z personálu a dobrovolníků, kteří se starají o hladký průběh celého turnaje, včetně maršálů, zdravotníků, rozhodčích a médií - ti všichni se potřebují pohybovat po hřišti jednoduše a rychle,“ vysvětluje zástupce společnosti Club Car, Chris Hopkins. Neméně důležitými byla i vozidla užitková. Letošní nová modelová řada Club Car Carryall přišla kromě nového designu s revolučním benzínovým motorem Subaru o výkonu 14 koní. Od začátku prodeje se stala velkým hitem, protože přináší motor EFI, tedy elektronické vstřikování paliva a jednodušší a efektivnější koncepci motoru OHC. Výsledkem je nárůst výkonu, rychlá reakce na sešlápnutí plynového pedálu, delší životnost a snížení nákladů na údržbu. To vše při minimálně hlučném provozu, s nižšími emisními hodnotami a eliminací sytiče při studeném startování. Kapitolou sama pro sebe je spotřeba benzínu, která se vůči některým užitkovým vozidlům na trhu pohybuje na polovině! V případě, že neodoláte vašemu pokušení si nová vozítka Club Car Carryall vyzkoušet na vlastní kůži, kontaktujte výhradního dovozce vozítek Club Car pro Českou a Slovenskou republiku, společnost Profigrass.

Green 3/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

nejuznávanější teorie předpokládá, že humor a smích se vyvíjí z pocitů a projevů triumfu. Plně se s ní neztotožňuji, protože tento vzácný dar dostal vítěz letošního Výročního turnaje ČSG pan Josef Čepek do vínku snad už při svém narození dne 2. února 1956 (na Hromnice). Tento rebel a pohodář s jedinečným smyslem pro humor vyhrál v Darovanském dvoře devatenáctý ročník tradičního prestižního golfového klání (blíže viz s. 12 až 16). Titul Nejlepší hrající greenkeeper tak získal zpátky do svého ročního držení – a to po předchozích triumfech v roce 2009 v Sokolově a v roce 2011 v Poděbradech. Blahopřejeme!

Poděbradský Josef Čepek v současnosti pomáhá s údržbou hřiště Královského GC Malevil. O tom, že umí skvěle hrát golf, není třeba nikoho přesvědčovat. S holemi vyráží na hřiště od roku 1982 a o sedm roků později se dokonce s českou golfovou reprezentací podíval do Walesu. Po vítězství v Darovanském dvoře se rázem stal nejúspěšnějším hráčem greenkeeperské turnajové historie. Jen trojici hráčů (Svěntek, Daňko, Čepek) se totiž až do letošního turnaje podařilo dvakrát zvítězit. Díky zlatému (nebo snad zelenému? 6) hattricku se Josef Čepek rázem osamostatnil v čele historického žebříčku „nesmrtelných“ greenkeeperských šampionů.

Ale vraťme se na začátek ke smyslu pro humor, který je jednou z nejlepších vlastností, jaké člověk může mít. Je bezvadné, že nový šampion šampionů ho má na rozdávání. Když jsem Josefu Čepkovi pomáhal v Darovanském dvoře s uložením trofeje a cen do jeho staršího auta, neodpustil jsem si na jeho adresu pár slovních legrácek. Usmál se a usadil mě vtipnou hláškou „Vsadím se, že ani ty nevypadáš stále tak dobře, jako před patnácti lety!“ S dobrým smyslem pro humor se budete spontánně smát, zbavíte se stresu, nebudete mít problém komunikovat s ostatními i řešit nepříjemné situace. Lidé často nevědí, že není nutné být vtipný, abyste měli smysl pro humor – tento smysl je spíše schopnost vidět na všem to vtipné.

Smích má nad naší myslí a tělem velkou moc. Když si člověk se smyslem pro humor zlomí nohu, nezpanikaří. Nebude z toho zbytečně naštvaný. Pusťte si nějaký film s Eddie Murphym, Stevem Martinem, nebo Chevy Chasem, klasiku komediálního žánru, jako jsou Mladý Frankenstein, Ohnivá sedla, Ženy sobě, nebo Pařba ve Vegas. Nebo se prostě pohodlně usaďte v křesle s novým Greenem v rukách...

Přeji Vám za redakci Greenu pohodové čtení,
hodně zdraví, štěstí i trávníkářských úspěchů.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan