DOPORUČUJEME


Club Car a Ryder Cup

datum 16.10.2014 vlozil Tomáš Chytka kategorie Mechanizace

CLUB CAR přivezl evropský tým k vítězství na RYDER CUPU Letos nebylo větší události ve světě golfu než mezikontinentální turnaj Ryder Cup 2014. Skončil již po třetí v řadě triumfem evropského týmu a nezávisle na výsledku i oficiálního dodavatele golfových a užitkových vozítek Club Car. Celkem tento přední světový dodavatel pro Ryder Cup dodal neuvěřitelných 540 vozidel! Uvedený počet nejlépe vystihuje obrovský rozměr akce, kterou podpořily prakticky všechny modely. Na skotském hřišti Gleneagles byly nejviditelnějšími vozítky tradičně Club Car Precednet Villager 4, kterými se pohybovaly oba týmy a tím získaly nejvíce mediálního pokrytí. „Je zde průměrně více než 7 tisíc lidí z personálu a dobrovolníků, kteří se starají o hladký průběh celého turnaje, včetně maršálů, zdravotníků, rozhodčích a médií - ti všichni se potřebují pohybovat po hřišti jednoduše a rychle,“ vysvětluje zástupce společnosti Club Car, Chris Hopkins. Neméně důležitými byla i vozidla užitková. Letošní nová modelová řada Club Car Carryall přišla kromě nového designu s revolučním benzínovým motorem Subaru o výkonu 14 koní. Od začátku prodeje se stala velkým hitem, protože přináší motor EFI, tedy elektronické vstřikování paliva a jednodušší a efektivnější koncepci motoru OHC. Výsledkem je nárůst výkonu, rychlá reakce na sešlápnutí plynového pedálu, delší životnost a snížení nákladů na údržbu. To vše při minimálně hlučném provozu, s nižšími emisními hodnotami a eliminací sytiče při studeném startování. Kapitolou sama pro sebe je spotřeba benzínu, která se vůči některým užitkovým vozidlům na trhu pohybuje na polovině! V případě, že neodoláte vašemu pokušení si nová vozítka Club Car Carryall vyzkoušet na vlastní kůži, kontaktujte výhradního dovozce vozítek Club Car pro Českou a Slovenskou republiku, společnost Profigrass.

Green 4/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

konec roku bývá příležitostí ohlédnout se za ním nazpět a zjistit, jestli si z něho budete něco pamatovat, třeba za tři roky. Tedy vlastně i příležitostí připomenout si minimálně pět šest zásadních záležitostí, na které budete v souvislosti s odcházejícím rokem vzpomínat.

Myslím, že rok 2018 byl z pohledu greenkeepingu docela unikátní. Událo se hodně zajímavých věcí, nenudili jsme se. Zbytek není neproniknutelná šeď, ale když má něco trčet z ospalé nudné rutiny, musí to být výjimečné. Stačí retro tři nadmíru vydařené akce, tři novinky novinek?

Možná bych měl vzpomenout komunální volby, i když… Ale „náš“ člověk/čtenář by si určitě měl pamatovat lednový Seminář a výroční konferenci ČSG v kruhové hale ČZU v Praze s volbou nového výkonného výboru, červnový pyšelský Slunovrat, který se vzhledem k odpalům golfových míčků v okamžiku východu slunce stává kultovní záležitostí a pak říjnový Výroční turnaj ČSG v Darovanském dvoře, kde se Josef Čepek po předchozích triumfech v roce 2009 v Sokolově a v roce 2011 v Poděbradech stal nejúspěšnějším hráčem v jeho devatenáctileté historii.

A zmíněné super novinky? Řídil jsem unikátní svahový stroj Ventrac, výjimečný svou konstrukcí a množstvím přídavných zařízení a adaptérů. Projel se novým Club Car Tempo, který přinesl ladné dynamické křivky, exkluzivní možnosti příslušenství a bezprecedentní úroveň konektivity s GPS systémem Visage. A vysekl poklonu sekačce JD 9009A, nenasytnému žroutu rafů s absolutní kontrolou nad strojem. Všechny novinky vznikly s cílem posunout golfovou hru, respektive greenkeeping, o pořádný kus vpřed… Podle mě se to skvěle povedlo.

V každém oboru je to jako když odlupujete slupky „cibule“. Za každou další slupkou, za každým poznáním, jsou zase další otázky, které rozkrýváte. A my se k nim snažíme – i s vaší pomocí – v každém čísle Greenu přinést to nejzajímavější. Typické je, že dnes nikdo neví, jaký bude zítřek. A typické také je, že lidi podle dneška ustavičně posuzují včerejšek, aniž by se pokusili představit si realitu včerejška bez znalosti dneška. Složité? Asi ano. Právě proto, že to je složité na pragmatické pochopení všech souvislostí, jde o dobrý způsob inspirace.

Tak si užívejte přelom roku a myslete na nás stejně často, jako my myslíme na Vás.

Hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2019 mi za celou redakci Greenu dovolte připojit také velké poděkování za dosavadní spolupráci.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan