DOPORUČUJEME


Elegán z Asie

datum 04.07.2014 vlozil Pavel Stejskal kategorie Mechanizace

Kioti Mechron je terénní čtyřkolové vozidlo do nejnáročnějších terénů, tak i pro běžné pracovní činnosti na golfovém hřišti. Kioti Mechron 4x4 je připraven i letos - skvělý do terénu, na lov i na golf! Nezastaví ho ani krutá zima. Pohon všech čtyř kol, velká světlost přes 30 cm a pohon dieselovým tříválcovým motorem Kiotio výkonu 22 hp jsou hlavní přednosti tohoto elegána od největšího jihokorejského výrobce traktorů. Nápravy s nastavitelnými tlumiči typu MacPherson zaručují excelentní jízdní vlastnosti a řidiči dokonalou kontrolu nad řízením. Autíčko je vybaveno variátorovou převodovkou Comet CVT se dvěma stupni rychlosti, která zaručuje dostatečný kroutící moment do náročného terénu, tak i vysokou transportní rychlost přes 40 km/h. Široká sedačka umožňuje pohodlnou jízdu i 3 pracovníkům – oblíben je především mezi myslivci, rybáři a greenkeepery. Standardním vybavením vozítka Kioti Mechron je hydraulicky sklopná korba s nosností 550 kg. Po jejím odmontování lze na uvolněnou ložnou plochu umístit pískovač nebo postřikovač. Na zadní závěs lze připojit vozík. Hydraulická soustava lze rozšířit až na tři okruhy pro ovládání a pohon přípojného příslušenství. Lze namontovat kabinu s topením. Výběr mezi pneumatikami travními, terra a šípovými. V zimě se jednoduše na stroji přehodí podvozek z kolového na pásový a může připojit zařízení na tvorbu běžeckých stop. Kontakt a bližší informace: GREEN 2/2014, www.ittec.cz

Green 4/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

konec roku bývá příležitostí ohlédnout se za ním nazpět a zjistit, jestli si z něho budete něco pamatovat, třeba za tři roky. Tedy vlastně i příležitostí připomenout si minimálně pět šest zásadních záležitostí, na které budete v souvislosti s odcházejícím rokem vzpomínat.

Myslím, že rok 2018 byl z pohledu greenkeepingu docela unikátní. Událo se hodně zajímavých věcí, nenudili jsme se. Zbytek není neproniknutelná šeď, ale když má něco trčet z ospalé nudné rutiny, musí to být výjimečné. Stačí retro tři nadmíru vydařené akce, tři novinky novinek?

Možná bych měl vzpomenout komunální volby, i když… Ale „náš“ člověk/čtenář by si určitě měl pamatovat lednový Seminář a výroční konferenci ČSG v kruhové hale ČZU v Praze s volbou nového výkonného výboru, červnový pyšelský Slunovrat, který se vzhledem k odpalům golfových míčků v okamžiku východu slunce stává kultovní záležitostí a pak říjnový Výroční turnaj ČSG v Darovanském dvoře, kde se Josef Čepek po předchozích triumfech v roce 2009 v Sokolově a v roce 2011 v Poděbradech stal nejúspěšnějším hráčem v jeho devatenáctileté historii.

A zmíněné super novinky? Řídil jsem unikátní svahový stroj Ventrac, výjimečný svou konstrukcí a množstvím přídavných zařízení a adaptérů. Projel se novým Club Car Tempo, který přinesl ladné dynamické křivky, exkluzivní možnosti příslušenství a bezprecedentní úroveň konektivity s GPS systémem Visage. A vysekl poklonu sekačce JD 9009A, nenasytnému žroutu rafů s absolutní kontrolou nad strojem. Všechny novinky vznikly s cílem posunout golfovou hru, respektive greenkeeping, o pořádný kus vpřed… Podle mě se to skvěle povedlo.

V každém oboru je to jako když odlupujete slupky „cibule“. Za každou další slupkou, za každým poznáním, jsou zase další otázky, které rozkrýváte. A my se k nim snažíme – i s vaší pomocí – v každém čísle Greenu přinést to nejzajímavější. Typické je, že dnes nikdo neví, jaký bude zítřek. A typické také je, že lidi podle dneška ustavičně posuzují včerejšek, aniž by se pokusili představit si realitu včerejška bez znalosti dneška. Složité? Asi ano. Právě proto, že to je složité na pragmatické pochopení všech souvislostí, jde o dobrý způsob inspirace.

Tak si užívejte přelom roku a myslete na nás stejně často, jako my myslíme na Vás.

Hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2019 mi za celou redakci Greenu dovolte připojit také velké poděkování za dosavadní spolupráci.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan