DOPORUČUJEME


Nová sekačka Edwin

datum 30.04.2014 vlozil Lucie Šimíková kategorie Mechanizace

Český výrobce uvede na trh novou vřetenovou sekačku Edwin
Výrobce vřetenových sekaček na trávu Swardman představí v létě tohoto roku na českém trhu jeden z nejtišších benzínových modelů na světě. Dostal jméno Edwin (název byl inspirován legendárním vynálezcem první sekačky na trávu Edwinem Buddingem), bude se vyrábět v Chrastavě na Liberecku a vznikl ve spolupráci s mezinárodně úspěšným konstruktérem Markem Votroubkem.

Na počátku byla vize sestavit vřetenovou sekačku, která by technicky splňovala ta nejpřísnější kritéria, ale zároveň měla propracovaný design, snadné ovládání a nízkou spotřebu. Sekačku, jež bude spolehlivě fungovat a precizně stříhat trávník. „Hlavním cílem bylo zkonstruovat kvalitní model vřetenové sekačky, která bude tichá, nebude trávník zbytečně zatěžovat a její použití bude zároveň jednoduché a pohodlné,“ vysvětluje Tomáš Šena, spoluzakladatel společnosti. Konstrukčně vsadila společnost Swardman na talentovaného a již mezinárodně známého Marka Votroubka, který v současnosti studuje na ČVUT v Praze obor konstruování a části strojů. „Marek předvedl zjednodušující řešení, která přesně plní naše představy a jeho způsob myšlení nás posunul k vytyčenému cíli. Tím je představit na českém trhu tu nejlépe řešenou sekačku za cenu, kterou si bude schopen dovolit každý. Sekačku, která bude mít záruku 10 let a může být s nadšením používána amatérem doma, ale i profesionálem na golfovém hřišti,“ dodává Šena.

Mezi další přednosti modelu Edwin patří také to, že zákazník si bude moci sekačku sestavit na míru a to včetně výběru jednotlivých komponent jako jsou řídítka, barva sekačky, velikost koše, materiál koše, povrchová úprava zadního válce i vřetene, potah řídítek a tachometry. Modely pak budou podle jednotlivých konfigurací rozděleny do tří kategorií: standard, luxus a grand luxus. Pokud jde o techniku kosení, hlavními výhodami zde jsou kazetový systém a precizní kvalita střihu s dosekáváním okrajů na méně než 10 mm. Samozřejmostí je pak kromě desetileté záruky také speciální zákaznická linka, na které je možné se s vyškoleným odborníkem přesně domluvit na rychlém a efektivním postupu při řešení možných komplikací.

„Péče o zákazníka je pro nás jednou z priorit. Chceme mít spokojené zákazníky, pro které bude sekání jejich trávníků radostí, a budou na výsledek patřičně pyšní. Náš zákazník vyžaduje individuální pozornost a také ji dokáže ocenit. Staví se k péči o svůj trávník stejně systematicky a pečlivě jako i k ostatním aktivitám v jeho životě. Je to pro něj koníček, potěšení i vášeň zároveň,“ popisuje filozofii firmy Šena, kterému se občas přezdívá „trávníkový psychoanalytik“.

Nový model vřetenové sekačky na trávu Edwin se objeví na českém trhu v létě tohoto roku a jeho cena v základní výbavě se bude pohybovat okolo 39 995,- bez DPH. Na webových stránkách: http://www.vretenovesekacky.cz/, je možné si jej už teď předobjednat a jsou zde také k dispozici další podrobnosti.

Swardman je česká společnost, která vyrábí moderní vřetenové sekačky na trávu nejvyšší kvality. Na evropském trhu působí od minulého roku a její spoluzakladatel Tomáš Šena v ní navazuje na úspěchy s vedením české pobočky renomované britské značky vřetenových sekaček ATCO.

Kontakt a bližší informace: Lucie ŠIMÍKOVÁ, PR Consultant, tel. + 420 724 639 005, Skype: simikovalucie, simikovalucie@gmail.com, http://www.vretenovesekacky.cz/


Green 1/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

chyby a omyly patří k lidskému životu. Pokud se však z nich poučíme a naše vědomosti průběžně korigujeme, postupujeme neustále vpřed. Sám velký Aristoteles ve své době tvrdil například, že lidé s většími hlavami potřebují více spánku…

Mám za to, že podnětných a jistě dobře myšlených citovaných pravd jsme v tomto Greenu přinesli opravdu hodně. Rozhodně jsme s nimi nešetřili. Příklady? „Důležitější než rychlost je pro hráče „pravdivost“ greenů, to znamená valivost míčku bez výrazného horizontálního nebo vertikálního úhybu. Rychlé, ale „skákavé“ greeny nikdo neocení.“ nebo „Meteorologům vycházejí předpovědi poměrně často. Musím ale pominout fakt, že i když předpověď vyšla a na té Jižní Moravě opravdu pršelo, tak zrovna ta Kaskáda neschytala zase ani kapku.“ A do třetice: „Existuje velmi mnoho rozhodnutí, kterými ovlivníte nákladnost péče o hřiště i jeho hratelnost. Jednu zásadní věc ale určitě udělejte – odstraňte všechny vysoké porosty v místech, kde by slabým hráčům (k tomu se skoro nikdo nahlas nepřizná, čest všem výjimkám – pzn. red.) překážely. Rádi pak přijedou příště znovu.“

Myslím, že ani jeden z citátů nespadá vyloženě do kategorie „Omylové“. Existence omylů je však přirozená a neměla by nás udivovat. Koneckonců, svět omylů je napínavý jako detektivka od Agathy Christie. A taky chvílemi až k zulíbání úsměvný! Posuďte sami:

V zakládací listině berlínské akademie věd (rok 1700!) se píše, že „prezident akademie je dále povinen ze všech sil přispívat k vyhubení vlkodlaků, permoníků, draků, vodních žínek a bludiček… Aby byl lid účinně vybídnut k této bohulibé činnosti, vypisuje se na vypátrání každé z těchto příšer, ať už je odhalena v děrách, jamách, jeskyních nebo na jezerech, odměna 6 tolarů“. Pobaví výrok francouzského akademika Lalandeho v Journal de Paris v roce 1782 o tom, že je nade vší pochybnost dokázána nemožnost člověka zvednout se do vzduchu, nebo se v něm alespoň udržet Škoda, že to bylo zveřejněno jen necelý rok před vzletem první montgolfiéry s lidskou posádkou…

Vynikající technik Osborne Reylnods prohlásil v roce 1898, že elektřina nemůže být nikdy praktickou formou síly, protože ztráty vzniklé ve vedení jsou příliš velké. Bylo by snazší užívat provazových poháněcích pásů, které by šly od kladky ke kladce, takže by se táhly na míle po celém kraji. A je pravda, že dědeček greenkeeper má rád babičku greenkeeperku jen pro to, že se o něj stará? Mýliti se je opravdu lidské a my doufáme, že jsme se vyložených citovaných nepravd vyvarovali nejen v tomto jarním Greenu, ale bude tomu tak i nadále v jeho dalších vydáních.

Přeji Vám za redakci Greenu pohodové čtení,

hodně zdraví, štěstí a trávníkářských úspěchů v nové sezóně 2018!

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan