DOPORUČUJEME


Nová sekačka Edwin

datum 30.04.2014 vlozil Lucie Šimíková kategorie Mechanizace

Český výrobce uvede na trh novou vřetenovou sekačku Edwin
Výrobce vřetenových sekaček na trávu Swardman představí v létě tohoto roku na českém trhu jeden z nejtišších benzínových modelů na světě. Dostal jméno Edwin (název byl inspirován legendárním vynálezcem první sekačky na trávu Edwinem Buddingem), bude se vyrábět v Chrastavě na Liberecku a vznikl ve spolupráci s mezinárodně úspěšným konstruktérem Markem Votroubkem.

Na počátku byla vize sestavit vřetenovou sekačku, která by technicky splňovala ta nejpřísnější kritéria, ale zároveň měla propracovaný design, snadné ovládání a nízkou spotřebu. Sekačku, jež bude spolehlivě fungovat a precizně stříhat trávník. „Hlavním cílem bylo zkonstruovat kvalitní model vřetenové sekačky, která bude tichá, nebude trávník zbytečně zatěžovat a její použití bude zároveň jednoduché a pohodlné,“ vysvětluje Tomáš Šena, spoluzakladatel společnosti. Konstrukčně vsadila společnost Swardman na talentovaného a již mezinárodně známého Marka Votroubka, který v současnosti studuje na ČVUT v Praze obor konstruování a části strojů. „Marek předvedl zjednodušující řešení, která přesně plní naše představy a jeho způsob myšlení nás posunul k vytyčenému cíli. Tím je představit na českém trhu tu nejlépe řešenou sekačku za cenu, kterou si bude schopen dovolit každý. Sekačku, která bude mít záruku 10 let a může být s nadšením používána amatérem doma, ale i profesionálem na golfovém hřišti,“ dodává Šena.

Mezi další přednosti modelu Edwin patří také to, že zákazník si bude moci sekačku sestavit na míru a to včetně výběru jednotlivých komponent jako jsou řídítka, barva sekačky, velikost koše, materiál koše, povrchová úprava zadního válce i vřetene, potah řídítek a tachometry. Modely pak budou podle jednotlivých konfigurací rozděleny do tří kategorií: standard, luxus a grand luxus. Pokud jde o techniku kosení, hlavními výhodami zde jsou kazetový systém a precizní kvalita střihu s dosekáváním okrajů na méně než 10 mm. Samozřejmostí je pak kromě desetileté záruky také speciální zákaznická linka, na které je možné se s vyškoleným odborníkem přesně domluvit na rychlém a efektivním postupu při řešení možných komplikací.

„Péče o zákazníka je pro nás jednou z priorit. Chceme mít spokojené zákazníky, pro které bude sekání jejich trávníků radostí, a budou na výsledek patřičně pyšní. Náš zákazník vyžaduje individuální pozornost a také ji dokáže ocenit. Staví se k péči o svůj trávník stejně systematicky a pečlivě jako i k ostatním aktivitám v jeho životě. Je to pro něj koníček, potěšení i vášeň zároveň,“ popisuje filozofii firmy Šena, kterému se občas přezdívá „trávníkový psychoanalytik“.

Nový model vřetenové sekačky na trávu Edwin se objeví na českém trhu v létě tohoto roku a jeho cena v základní výbavě se bude pohybovat okolo 39 995,- bez DPH. Na webových stránkách: http://www.vretenovesekacky.cz/, je možné si jej už teď předobjednat a jsou zde také k dispozici další podrobnosti.

Swardman je česká společnost, která vyrábí moderní vřetenové sekačky na trávu nejvyšší kvality. Na evropském trhu působí od minulého roku a její spoluzakladatel Tomáš Šena v ní navazuje na úspěchy s vedením české pobočky renomované britské značky vřetenových sekaček ATCO.

Kontakt a bližší informace: Lucie ŠIMÍKOVÁ, PR Consultant, tel. + 420 724 639 005, Skype: simikovalucie, simikovalucie@gmail.com, http://www.vretenovesekacky.cz/


Green 4/2017

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

na přelomu roku se objevovaly předpovědi jednoho věštce za druhým. A to víc než obvykle, snad vzhledem k tomu, že podle několika má být příští rok přelomový, pro lidstvo velmi těžký. Kromě vypuknutí třetí světové války, která začne jaderným výbuchem, bude svět bojovat s mnoha přírodními katastrofami (dojde k největšímu zemětřesení v historii USA). Přijde obrovská hospodářská krize. Zemře papež - hlava katolické církve a vrátí se Ježíš Kristus. Lidé se budou běžně dožívat 200 let a dojde prý i na invazi mimozemšťanů…

Z řady předpovědí, které podle mě mají tendenci se skutečně naplnit, je poukázání na dramatický růst významu vody. Dosud ji obrazně vnímáme, připusťme si to, jen když studna přetéká, nebo vysychá. Celosvětový vodní deficit hrozí celé planetě a zůstává jen otázkou času, kdy dorazí k nám. Mimochodem, jeden z mnoha vykladačů věšteb Nostradama, nejznámějšího francouzského věštce a mystika, jehož jméno rezonuje veřejností i stovky let po jeho smrti, si vodu originálně „přivlastnil“. V novém roce se lidé ve velkém údajně začnou (konečně!) učit žít pod vodou. Nebyli by to první savci, dodávám já, delfíni se na život v oceánech úspěšně adaptovali a podle oceánologa Simona Evettseby by to snad mohli dokázat i lidé. Vlivem extrémních teplot v některých oblastech jim dost možná v budoucnu nic jiného nezbude. Stanou se tak delfíni naši noví sousedé?

Bez obav, zimní vydání Greenu není plné pochybných věšteb. Ale ani není napěchováno výhradně články s tematikou inovací a nových technologií a trendů ve světě golfu/greenkeepingu, viz mimo jiné Počtvrté v Lednici, Týden zeleného vzdělávání, ohlédnutí za 5. Polními dny ETS, za semináři či turnaje Ittec, Profigrass, AGRO CS a AROS-osiva nebo prezentací všestranného SUPERstroje od John Deera.

Inspirativní a pohodové novoroční čtení jsme se Vám tentokrát snažili zpříjemnit například přiblížením Loučení se sezonou ve smíchovském Erpetu, malostranské pivnici U Hrocha a v jihočeské Krči u Protivína, a dále křížovkou o dárkový koš vína ze znojemského Malovaného sklepa.

K přání Hodně zdraví, štěstí a trávníkářských úspěchů
v novém roce 2018 mi za redakci Greenu dovolte připojit
také velké poděkování za dosavadní spolupráci.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan