DOPORUČUJEME


Nová sekačka Edwin

datum 30.04.2014 vlozil Lucie Šimíková kategorie Mechanizace

Český výrobce uvede na trh novou vřetenovou sekačku Edwin
Výrobce vřetenových sekaček na trávu Swardman představí v létě tohoto roku na českém trhu jeden z nejtišších benzínových modelů na světě. Dostal jméno Edwin (název byl inspirován legendárním vynálezcem první sekačky na trávu Edwinem Buddingem), bude se vyrábět v Chrastavě na Liberecku a vznikl ve spolupráci s mezinárodně úspěšným konstruktérem Markem Votroubkem.

Na počátku byla vize sestavit vřetenovou sekačku, která by technicky splňovala ta nejpřísnější kritéria, ale zároveň měla propracovaný design, snadné ovládání a nízkou spotřebu. Sekačku, jež bude spolehlivě fungovat a precizně stříhat trávník. „Hlavním cílem bylo zkonstruovat kvalitní model vřetenové sekačky, která bude tichá, nebude trávník zbytečně zatěžovat a její použití bude zároveň jednoduché a pohodlné,“ vysvětluje Tomáš Šena, spoluzakladatel společnosti. Konstrukčně vsadila společnost Swardman na talentovaného a již mezinárodně známého Marka Votroubka, který v současnosti studuje na ČVUT v Praze obor konstruování a části strojů. „Marek předvedl zjednodušující řešení, která přesně plní naše představy a jeho způsob myšlení nás posunul k vytyčenému cíli. Tím je představit na českém trhu tu nejlépe řešenou sekačku za cenu, kterou si bude schopen dovolit každý. Sekačku, která bude mít záruku 10 let a může být s nadšením používána amatérem doma, ale i profesionálem na golfovém hřišti,“ dodává Šena.

Mezi další přednosti modelu Edwin patří také to, že zákazník si bude moci sekačku sestavit na míru a to včetně výběru jednotlivých komponent jako jsou řídítka, barva sekačky, velikost koše, materiál koše, povrchová úprava zadního válce i vřetene, potah řídítek a tachometry. Modely pak budou podle jednotlivých konfigurací rozděleny do tří kategorií: standard, luxus a grand luxus. Pokud jde o techniku kosení, hlavními výhodami zde jsou kazetový systém a precizní kvalita střihu s dosekáváním okrajů na méně než 10 mm. Samozřejmostí je pak kromě desetileté záruky také speciální zákaznická linka, na které je možné se s vyškoleným odborníkem přesně domluvit na rychlém a efektivním postupu při řešení možných komplikací.

„Péče o zákazníka je pro nás jednou z priorit. Chceme mít spokojené zákazníky, pro které bude sekání jejich trávníků radostí, a budou na výsledek patřičně pyšní. Náš zákazník vyžaduje individuální pozornost a také ji dokáže ocenit. Staví se k péči o svůj trávník stejně systematicky a pečlivě jako i k ostatním aktivitám v jeho životě. Je to pro něj koníček, potěšení i vášeň zároveň,“ popisuje filozofii firmy Šena, kterému se občas přezdívá „trávníkový psychoanalytik“.

Nový model vřetenové sekačky na trávu Edwin se objeví na českém trhu v létě tohoto roku a jeho cena v základní výbavě se bude pohybovat okolo 39 995,- bez DPH. Na webových stránkách: http://www.vretenovesekacky.cz/, je možné si jej už teď předobjednat a jsou zde také k dispozici další podrobnosti.

Swardman je česká společnost, která vyrábí moderní vřetenové sekačky na trávu nejvyšší kvality. Na evropském trhu působí od minulého roku a její spoluzakladatel Tomáš Šena v ní navazuje na úspěchy s vedením české pobočky renomované britské značky vřetenových sekaček ATCO.

Kontakt a bližší informace: Lucie ŠIMÍKOVÁ, PR Consultant, tel. + 420 724 639 005, Skype: simikovalucie, simikovalucie@gmail.com, http://www.vretenovesekacky.cz/


Green 2/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

vedro a vedro, suchá tráva, vyprahlá zem. Mraky se jen proženou a požehnaný (nepřívalový) déšť zalévá krajinu někde jinde. Líšnice nebo Pyšely bojovaly na jaře ze všech sil. Naštěstí obě hřiště odolala, s některými z vás jsme se mohli osobně přesvědčit, že se dostaly dokonce do top kondice (viz materiál na s. 6, resp. na s. 10). „O krásné jaro a podzim jsme však na desítky let přišli,“ však zdvíhá prst přírodovědec Jakub Hruška z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd, která tvrdí, že chyba je na straně člověka. Může za extrémy příroda, nebo my?

S příchodem července hlásilo několik míst v Česku rekordně chladné počasí. Teploty se v noci pohybovaly kolem pěti stupňů Celsia a na horách mrzlo. Průměrná teplota klesla na přesných 4,8 stupňů Celsia, a to bez výrazných rozdílů mezi jednotlivými regiony. Z více než poloviny stanic s alespoň třicetiletou historií záznamů hlásili meteorologové dokonce rekordy (v Přerově pro druhou červencovou noc padl rekord pocházející z roku 1892). K situaci přispěla projasněná obloha, bezvětří a také studený vzduch ze severu. „Koktejl pesticidů zabíjí včely, padneme na držku,“ přitvrzuje Jakub Hruška. „Na čase je výrazně zdražit vodu – aspoň tedy pro ty, kteří s ní plýtvají. Musíme změnit zemědělství, lesnictví a hlavně si zvyknout na extrémy.“

Podle hydrologů už podobné suché období jako nyní zažila zdejší krajina v minulosti. Z diskuse, co mohou znamenat tři suché roky mezi lety 2014 a 2017, mají hydrologové v dalším suchém roce 2018 málo potěšitelnou prognózu. Se suchem se prý budeme muset vyrovnávat ještě dalších 20 let. Tuto předpověď opírají o minulost. Současná sucha se dají podle nich srovnat se situací v druhé polovině 19. století. Tehdy vlivem suššího počasí i špatného hospodaření v krajině trápil nedostatek vody české území právě zmíněných 20 let.

Máte strach ze změn? zeptal jsem se držíc dva poslední Greeny v ruce Kláry Spilkové, v současnosti nejlepší české profesionální hráčky. Říká se, že změna je život... „Strach jsem mívala, teď už ne,“ odpověděla mi s úsměvem. „To už mi říkal táta: Počkej si na konec sezony a pak dělej změny. Jestli má nějaká změna přijít, tak přijde a není čeho se bát. Je to přirozený vývoj.“

Přeji Vám za redakci Greenu pohodové čtení, hodně zdraví, štěstí i trávníkářských úspěchů a hlavně - Nebojte se změn!

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan