DOPORUČUJEME


Nová sekačka Edwin

datum 30.04.2014 vlozil Lucie Šimíková kategorie Mechanizace

Český výrobce uvede na trh novou vřetenovou sekačku Edwin
Výrobce vřetenových sekaček na trávu Swardman představí v létě tohoto roku na českém trhu jeden z nejtišších benzínových modelů na světě. Dostal jméno Edwin (název byl inspirován legendárním vynálezcem první sekačky na trávu Edwinem Buddingem), bude se vyrábět v Chrastavě na Liberecku a vznikl ve spolupráci s mezinárodně úspěšným konstruktérem Markem Votroubkem.

Na počátku byla vize sestavit vřetenovou sekačku, která by technicky splňovala ta nejpřísnější kritéria, ale zároveň měla propracovaný design, snadné ovládání a nízkou spotřebu. Sekačku, jež bude spolehlivě fungovat a precizně stříhat trávník. „Hlavním cílem bylo zkonstruovat kvalitní model vřetenové sekačky, která bude tichá, nebude trávník zbytečně zatěžovat a její použití bude zároveň jednoduché a pohodlné,“ vysvětluje Tomáš Šena, spoluzakladatel společnosti. Konstrukčně vsadila společnost Swardman na talentovaného a již mezinárodně známého Marka Votroubka, který v současnosti studuje na ČVUT v Praze obor konstruování a části strojů. „Marek předvedl zjednodušující řešení, která přesně plní naše představy a jeho způsob myšlení nás posunul k vytyčenému cíli. Tím je představit na českém trhu tu nejlépe řešenou sekačku za cenu, kterou si bude schopen dovolit každý. Sekačku, která bude mít záruku 10 let a může být s nadšením používána amatérem doma, ale i profesionálem na golfovém hřišti,“ dodává Šena.

Mezi další přednosti modelu Edwin patří také to, že zákazník si bude moci sekačku sestavit na míru a to včetně výběru jednotlivých komponent jako jsou řídítka, barva sekačky, velikost koše, materiál koše, povrchová úprava zadního válce i vřetene, potah řídítek a tachometry. Modely pak budou podle jednotlivých konfigurací rozděleny do tří kategorií: standard, luxus a grand luxus. Pokud jde o techniku kosení, hlavními výhodami zde jsou kazetový systém a precizní kvalita střihu s dosekáváním okrajů na méně než 10 mm. Samozřejmostí je pak kromě desetileté záruky také speciální zákaznická linka, na které je možné se s vyškoleným odborníkem přesně domluvit na rychlém a efektivním postupu při řešení možných komplikací.

„Péče o zákazníka je pro nás jednou z priorit. Chceme mít spokojené zákazníky, pro které bude sekání jejich trávníků radostí, a budou na výsledek patřičně pyšní. Náš zákazník vyžaduje individuální pozornost a také ji dokáže ocenit. Staví se k péči o svůj trávník stejně systematicky a pečlivě jako i k ostatním aktivitám v jeho životě. Je to pro něj koníček, potěšení i vášeň zároveň,“ popisuje filozofii firmy Šena, kterému se občas přezdívá „trávníkový psychoanalytik“.

Nový model vřetenové sekačky na trávu Edwin se objeví na českém trhu v létě tohoto roku a jeho cena v základní výbavě se bude pohybovat okolo 39 995,- bez DPH. Na webových stránkách: http://www.vretenovesekacky.cz/, je možné si jej už teď předobjednat a jsou zde také k dispozici další podrobnosti.

Swardman je česká společnost, která vyrábí moderní vřetenové sekačky na trávu nejvyšší kvality. Na evropském trhu působí od minulého roku a její spoluzakladatel Tomáš Šena v ní navazuje na úspěchy s vedením české pobočky renomované britské značky vřetenových sekaček ATCO.

Kontakt a bližší informace: Lucie ŠIMÍKOVÁ, PR Consultant, tel. + 420 724 639 005, Skype: simikovalucie, simikovalucie@gmail.com, http://www.vretenovesekacky.cz/


Green 3/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

nejuznávanější teorie předpokládá, že humor a smích se vyvíjí z pocitů a projevů triumfu. Plně se s ní neztotožňuji, protože tento vzácný dar dostal vítěz letošního Výročního turnaje ČSG pan Josef Čepek do vínku snad už při svém narození dne 2. února 1956 (na Hromnice). Tento rebel a pohodář s jedinečným smyslem pro humor vyhrál v Darovanském dvoře devatenáctý ročník tradičního prestižního golfového klání (blíže viz s. 12 až 16). Titul Nejlepší hrající greenkeeper tak získal zpátky do svého ročního držení – a to po předchozích triumfech v roce 2009 v Sokolově a v roce 2011 v Poděbradech. Blahopřejeme!

Poděbradský Josef Čepek v současnosti pomáhá s údržbou hřiště Královského GC Malevil. O tom, že umí skvěle hrát golf, není třeba nikoho přesvědčovat. S holemi vyráží na hřiště od roku 1982 a o sedm roků později se dokonce s českou golfovou reprezentací podíval do Walesu. Po vítězství v Darovanském dvoře se rázem stal nejúspěšnějším hráčem greenkeeperské turnajové historie. Jen trojici hráčů (Svěntek, Daňko, Čepek) se totiž až do letošního turnaje podařilo dvakrát zvítězit. Díky zlatému (nebo snad zelenému? 6) hattricku se Josef Čepek rázem osamostatnil v čele historického žebříčku „nesmrtelných“ greenkeeperských šampionů.

Ale vraťme se na začátek ke smyslu pro humor, který je jednou z nejlepších vlastností, jaké člověk může mít. Je bezvadné, že nový šampion šampionů ho má na rozdávání. Když jsem Josefu Čepkovi pomáhal v Darovanském dvoře s uložením trofeje a cen do jeho staršího auta, neodpustil jsem si na jeho adresu pár slovních legrácek. Usmál se a usadil mě vtipnou hláškou „Vsadím se, že ani ty nevypadáš stále tak dobře, jako před patnácti lety!“ S dobrým smyslem pro humor se budete spontánně smát, zbavíte se stresu, nebudete mít problém komunikovat s ostatními i řešit nepříjemné situace. Lidé často nevědí, že není nutné být vtipný, abyste měli smysl pro humor – tento smysl je spíše schopnost vidět na všem to vtipné.

Smích má nad naší myslí a tělem velkou moc. Když si člověk se smyslem pro humor zlomí nohu, nezpanikaří. Nebude z toho zbytečně naštvaný. Pusťte si nějaký film s Eddie Murphym, Stevem Martinem, nebo Chevy Chasem, klasiku komediálního žánru, jako jsou Mladý Frankenstein, Ohnivá sedla, Ženy sobě, nebo Pařba ve Vegas. Nebo se prostě pohodlně usaďte v křesle s novým Greenem v rukách...

Přeji Vám za redakci Greenu pohodové čtení,
hodně zdraví, štěstí i trávníkářských úspěchů.

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor


KALENDÁŘ AKCÍ


» zobrazit všechny akceNárodní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan