DOPORUČUJEME


ČLÁNKY DLE TÉMATU

Nejteplejší letošní den

Včerejší den se stal nejteplejším letošním dnem v Česku. V Husinci-Řeži u Prahy bylo rovných 36 stupňů. Na 36 stanicích padly teplotní rekordy pro 22. červen. Kvůli vedru kolabovali lidé, v ohrožení byli zejména ti s chronickými nemocemi. Některé úřady a instituce zkrátily pracovní dobu.

Datum vydání 23.06.2017 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Turnaj Slunovratu vyhrál poděbradský Jiří Kodeš

Rok se s rokem sešel a čeští greenkeepeři spolu s jejich přáteli, obchodními partnery a prémiovými členy LGCP oslavili letní slunovrat již posedmé za sebou golfovým turnajem. Nejlepším hrajícím greenkeeperem se letos stal poděbradský Jiří Kodeš.

Datum vydání 21.06.2017 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Titanic Golf Open 2017

Golfový klub Hluboká nad Vltavou si Vás dovoluje pozvat na IV. ročník turnaje Titanic Golf Open, který se koná v sobotu 8. července. Turnaj se ponese v námořnickém stylu. Vyhlášení výsledků a předání hodnotných cen proběhne na lodi. Celou plavbu Vám bude k poslechu i k tanci hrát hudební doprovod.

Datum vydání 20.06.2017 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Vyjádření ke stavu hřiště v Cihelnách

Jak se mohli mnozí golfisté osobně přesvědčit a téměř všichni doslechnout, letošní zima k naší velké lítosti zkraje sezóny výrazně poznamenala stav našeho hřiště, zejména pak greenů... Nyní jmohu s klidným svědomím pozvat všechny náročné golfisty, aby si k nám přijeli...

Datum vydání 19.06.2017 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Mezinárodní mistrovství ČR na jamky

První ze čtyř “velkých” mistrovství republiky amatérů se odehraje od středy 14. do neděle 18. června na hřišti v Poděbradech. Poprvé je otevřeno i zahraničním hráčům. Začíná dvěma koly kvalifikace, která určí 32 hráčů a 16 hráček nasazených do pavouka jamkovky.

Datum vydání 15.06.2017 Autor Ivan Paggio Kategorie Zajímavosti

LETAS na Casa Sereně

Necelé dva týdny před startem Foxconn Czech Ladies Challenge (20. – 24. června), turnaje ze série LET Access Series, známe jména 26 českých hráček, které na Casa Sereně na Kutnohorsku změří síly se špičkovými profesionálkami. Soukromé hřiště Casa Serena na břehu vodní nádrže Vrchlice má par 71.

Datum vydání 14.06.2017 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Nové jamky na Park Golfu

V neděli 4. 6. proběhlo na Park Golfu v Hradci Králové slavnostní otevření dvou zrekonstruovaných jamek. Déle než devět měsíců zde probíhaly intenzivní práce, v rámci kterých došlo k výraznému zatraktivnění obou jamek. Na jejich designu se podílel i David Carter.

Datum vydání 13.06.2017 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Golf bude i na OH 2024

Mezinárodní olympijský výbor schválil na zasedání ve švýcarském Lausanne zařazení mužského i ženského golfu jako součást her v roce 2024. Výbor oznámil, že všech 28 sportů z olympijských her v roce 2016 bude součástí olympiády i v roce 2024.

Datum vydání 12.06.2017 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Voda pro Českou Lípu

Největší změnou, která se na novém 18-ti jamkovém hřišti v České Lípě během letošní zimy odehrála, je vybudování vodní nádrže o ploše 4000 m2 mezi jamkami 7 a 12. Přinese zpestření hry (možná ne vždy vítaného) na obou dlouhých pětiparech.

Datum vydání 09.06.2017 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Stříhání a vyžínání vrcholí

Čím větší kus země vlastníte, tím větší snahu musíte jako majitel či majitelka vyvinout, aby vám vše na něm „nepřerostlo přes hlavu“. A to teď v létě, kdy veškerá vegetace roste a bují jako o život, platí dvojnásob. Sekání trávníku a vyžínání je velmi náročná a často zdlouhavá práce.

Datum vydání 07.06.2017 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Green 1/2017

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

vítejte při čtení prvního Greenu roku 2017. Jaro už zimu zlomilo, propuklo v plné síle a na některých místech Česka si začalo troufat dokonce na teplotní rekordy. Jsme rádi, že jsme se k němu mohli v novém Greenu pomyslně přidat – takovým historickým milníkem zvolení našeho Kamila Pečenky prezidentem FEGGA (střídá Islanďana Ólafura Thora Ágústssona) bezesporu je. Přímým účastníkem se stala delegace Českého svazu greenkeeperů a my pro vás její portugalské kroky, dojmy a zážitky přinášíme na stranách 16 až 20. Jde o skvělou zprávou pro český golf a zároveň jasným signálem, že se český greekeeping v Evropě těší velké úctě.

„Věřil jsem, že ve volbě uspěji. Byl jsem čitelný, průhledný. Moje předchozí několikaletá práce ve výkonném výboru FEGGA pro mě představovala před dalšími možnými kandidáty velkou výhodu,“ svěřil se Kamil Pečenka. „Vnímám svoje zvolení hlavně jako závazek. Práce v mezinárodních organizacích je velmi důležitá. Asociace či svazy, které v nich nemají své lidi, to mají složitější. O poznání hůř se dostávají například ke klíčovým informacím. Člověk si to ale výrazněji uvědomí, až když se v takovém prostředí pohybuje. Pro potvrzení role silného evropského hráče chci se svým odborným týmem ujít pořádný kus cesty, abychom řadu věcí posunuli.“ Kamilovi Pečenkovi ke zvolení do vrcholné funkce FEGGA blahopřejeme!

Golfová království se začínají probouzet. Pro zdravý růst a dostatek sil na boj s rozpínavým plevelem a mechem potřebuje váš trávník především dusík, fosfor a draslík, ale i další živiny. Máme pro vás pár tipů a nápadů. Proto vám doporučujeme nalistovat si třeba ohlédnutí za Jarním seminářem českoskalické společnosti AGRO CS, inspirativní blok firmy ADAM zahradnická nebo recept na Tekutou výživu jako přidanou hodnotu od ICL Specialty Fertilizers. Dobře pohnojená tráva je hustší, zelenější a odolnější vůči chorobám. Důležité je ovšem také dbát na to, abyste v různých ročních obdobích používali vhodná hnojiva.

Dále přinášíme novinku – prostřednictvím celostránkové křížovky o pěkné ceny se přenesete do pražské Hostivaře. Zveme Vás rovněž na vyškovskou výstavu DemoGreen, na golfový turnaj Slunovrat do Pyšel a na DOD Ittec do Jažlovic. Nebojte se nám sdělit cokoli, co vás zajímá, trápí i dělá velkou radost. Co v Greenu chybí, nebo třeba jen to, co vás štve. Pokusíme se vám v příštím vydání odpovědět či najít ve spolupráci s vámi řešení. Jedno čínské přísloví říká: Měňme velké problémy v malé a malé v žádné! A Můj e-mail je prochazkagreen@seznam.cz.

Přeji Vám za redakci Greenu pohodové čtení a hodně trávníkářských,

pracovních a vzdělávacích úspěchů v novém roce 2017!

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan