DOPORUČUJEME


ČLÁNKY DLE TÉMATU

18. MissGolf – Černý Most

Golfový turnaj 18. ročníku MissGolf se premiérově uskutečnil v golfovém resortu Black Bridge na Černém Mostě. Z turnaje vzešly první tři finalistky. Finále je v neděli, 25.11. v Hybernii.

Datum vydání 19.09.2018 Autor Ivan Paggio Kategorie Zajímavosti

Pink Bubble Charity Golf

V pátek 21. 9 se v resortu Beroun Golf Clubu koná dobročinný golfový turnaj PINK BUBBLE CHARITY GOLF, jehož misí je především pobavit, potěšit a hlavně pomoci. S přihlášením neotálejte – jsou poslední volná místa/flighty. Charitativní turnaj za účasti známých osobností moderuje Ivana Chvátalová.

Datum vydání 18.09.2018 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Tropy v půlce září?

Celý nadcházející pracovní týden bude počasí v ČR ovlivňovat příliv teplého vzduchu od jihozápadu, který až v pátek ukončí studená fronta, po které se na víkend ochladí, řekla v pondělí Dagmar Honsová z Meteopressu.

Datum vydání 17.09.2018 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Nová pravidla golfu od roku 2019

Dnes bylo uvolněno očekávané plné znění modernizované edice Pravidel golfu, která vstoupí v platnost příští rok (2019). Vyvrcholila tak dlouholetá práce nejvyšších golfových autorit R&A a USGA, do které se ale zapojila i spousta rozhodčích, funkcionářů a hráčů z celého světa.

Datum vydání 15.09.2018 Autor ČGF ČGF Kategorie Zajímavosti

Co (ne)sypat ptáčkům

Zdálo by se, že na přilákání mnoha ptáků do krmítka potřebujeme mít hlavně správné krmítko. Ale pravdou je, že ptáci si příliš nevybírají z tvarů krmítek, ale spíše z potravy, kterou jim nabídneme.

Datum vydání 14.09.2018 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Čas změn: Nová pravidla

Nad střechou ústředí Royal & Ancient ani nad střediskem USGA se v ten den neobjevil bílý kouř, ale pro mnoho golfových činitelů to určitě byl stejně závažný moment jako zvolení nového papeže. Po více než šesti letech příprav spatřila světlo světa nová Pravidla golfu.

Datum vydání 12.09.2018 Autor ČGF ČGF Kategorie Zajímavosti

Rychlost s golfem kamarádí

Zrychlení hry, možnost utkat se rovnocenně se svými soupeři napříč generacemi, plynulý růst herních dovedností a tím i větší motivace. Je právě tohle vaším cílem a patříte k těm později narozeným, nebo naopak k těm dříve narozeným?

Datum vydání 11.09.2018 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Spilková nebude na majoru

Klára Spilková má za sebou turnaj Lacoste Ladies Open de France, kde obsadila končené 40. místo. Česká profesionálka zahrála nejlepší kolo v pátek za 67 ran. V pořadí Order of Merit si pohoršila na sedmé místo, a poslední major roku si nezahraje.

Datum vydání 10.09.2018 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Kvitová na golfu

Dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová zuřivě buší do žlutých míčků, ale občas se jí povede uniknout ze světa forhendů, pavouků, brejků, fiftýnů či žebříčků a vymění tenisovou raketu za golfovou hůl. Jako teď na US Open v americkém Cincinnati.

Datum vydání 08.09.2018 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Golf Channel koupil Petr Dědek

Novým majitelem televize Golf Channel Česká republika, Slovensko, Rumunsko a Maďarsko se stal Petr Dědek. Získal 100% podíl ve společnosti ATV CZ, která televizi provozuje více než deset let. Petr Dědek je mimo jiné majitelem developerské společnosti D+D Real nebo promotérské společnosti Relmost.

Datum vydání 07.09.2018 Autor Luboš Procházka Kategorie Zajímavosti

Green 2/2018

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

vedro a vedro, suchá tráva, vyprahlá zem. Mraky se jen proženou a požehnaný (nepřívalový) déšť zalévá krajinu někde jinde. Líšnice nebo Pyšely bojovaly na jaře ze všech sil. Naštěstí obě hřiště odolala, s některými z vás jsme se mohli osobně přesvědčit, že se dostaly dokonce do top kondice (viz materiál na s. 6, resp. na s. 10). „O krásné jaro a podzim jsme však na desítky let přišli,“ však zdvíhá prst přírodovědec Jakub Hruška z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd, která tvrdí, že chyba je na straně člověka. Může za extrémy příroda, nebo my?

S příchodem července hlásilo několik míst v Česku rekordně chladné počasí. Teploty se v noci pohybovaly kolem pěti stupňů Celsia a na horách mrzlo. Průměrná teplota klesla na přesných 4,8 stupňů Celsia, a to bez výrazných rozdílů mezi jednotlivými regiony. Z více než poloviny stanic s alespoň třicetiletou historií záznamů hlásili meteorologové dokonce rekordy (v Přerově pro druhou červencovou noc padl rekord pocházející z roku 1892). K situaci přispěla projasněná obloha, bezvětří a také studený vzduch ze severu. „Koktejl pesticidů zabíjí včely, padneme na držku,“ přitvrzuje Jakub Hruška. „Na čase je výrazně zdražit vodu – aspoň tedy pro ty, kteří s ní plýtvají. Musíme změnit zemědělství, lesnictví a hlavně si zvyknout na extrémy.“

Podle hydrologů už podobné suché období jako nyní zažila zdejší krajina v minulosti. Z diskuse, co mohou znamenat tři suché roky mezi lety 2014 a 2017, mají hydrologové v dalším suchém roce 2018 málo potěšitelnou prognózu. Se suchem se prý budeme muset vyrovnávat ještě dalších 20 let. Tuto předpověď opírají o minulost. Současná sucha se dají podle nich srovnat se situací v druhé polovině 19. století. Tehdy vlivem suššího počasí i špatného hospodaření v krajině trápil nedostatek vody české území právě zmíněných 20 let.

Máte strach ze změn? zeptal jsem se držíc dva poslední Greeny v ruce Kláry Spilkové, v současnosti nejlepší české profesionální hráčky. Říká se, že změna je život... „Strach jsem mívala, teď už ne,“ odpověděla mi s úsměvem. „To už mi říkal táta: Počkej si na konec sezony a pak dělej změny. Jestli má nějaká změna přijít, tak přijde a není čeho se bát. Je to přirozený vývoj.“

Přeji Vám za redakci Greenu pohodové čtení, hodně zdraví, štěstí i trávníkářských úspěchů a hlavně - Nebojte se změn!

LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan