ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


ČLÁNKY DLE TÉMATU

Prohlášení předsedy ČSG

Prohlášení předsedy Českého svazu greenkeeperů: Vážení kolegové, greenkeepeři, golfisté, vím, že v této turbulentní době je na Vás vyvíjen tlak ze všech stran, a není lehké predikovat vývoj situace nejen u nás, ale i ve světě.

Datum vydání 27.03.2020 Autor Karel Kubata Kategorie Události

Golfový život se zastavil

Také golf se přizpůsobuje opatřením, které vyplývají z dalšího vládního usnesení o nouzovém stavu na území České republiky. Níže přinášíme stanovisko Právní komise ČGF po nočním rozhodnutí vlády, které mimo jiné zastavilo golfový život v zemi.

Datum vydání 21.03.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Události

Slovo prezidenta ČGF

Prezident České golfové federace Zdeněk Kodejš se obrací na golfovou veřejnost v souvislosti se současnou situací, která vznikla pandemií onemocnění COVID-19.

Datum vydání 18.03.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Události

Nouzový stav omezuje také golf

Také golf se přizpůsobuje opatřením, které vyplývají z vládního usnesení o nouzovém stavu na území České republiky. Níže přinášíme stanovisko Právní komise ČGF včetně následné aktualizace po zpřesňující reakci na nejasnosti výkladu předchozího vládního usnesení.

Datum vydání 13.03.2020 Autor ČGF ČGF Kategorie Události

Odložení konference ČGF

Výbor České golfové federace svolává na sobotu 21. března 2020 konferenci ČGF. Konference se bude konat v konferenčním sále Hotelu Step, Malletova 1441, Praha 9 od 9.30 hod. Pozor - odložení!

Datum vydání 09.03.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Události

ČSG na konferenci FEGGA

Ve dnech 17. – 20. února se Miloslav Trojan a Jiří Kapeš, jako zástupci ČSG, zúčastnili mezinárodní konference FEGGA v irském Galway. V jejím rámci navštívili také Galway Bay Golf Resort, který si prohlédli s místním head greenkeeperem.

Datum vydání 06.03.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Události

Skončil Seminář a Konference ČSG

V prostorách ČZU v Praze – Suchdole se ve dnech 12. až 13. února konal již tradiční dvoudenní odborný seminář, se kterým ČSG spojil svoji 21. výroční konferenci (volební – zvolení nové dozorčí rady). Přítomné přivítal svazový předseda Michal Voigts a sekretář Karel Kubata.

Datum vydání 17.02.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Události

Blíží se Seminář a Konference ČSG 2020

SEMINÁŘ a KONFERENCE Českého svazu greenkeeperů 2020 Ve dnech 12. až 13. února se bude v prostorách České zemědělské univerzity konat Seminář a Konference ČSG. S přednáškami vystoupí naši i zahraniční odborníci, mj. Karel Mařík, Vojtěch Matějček, Atila Viderman (SK) a Thomas Malehorn (USA).

Datum vydání 22.01.2020 Autor Karel Kubata Kategorie Události

Bilancování české PGA

V sobotu 18. ledna se uskutečnila v Čestlicích výroční valná hromada Profesionální golfové asociace hráčů a učitelů golfu v ČR (PGAC). Během následujícího slavnostního večera pak PGAC ocenila ty nejúspěšnější za uplynulý rok a přijala do svých řad osm nových členů.

Datum vydání 21.01.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Události

Vychází zimní Green

Zimní vydání časopisu Green 4/2019 se ohlíží za výročním turnajem ČSG, 24. Večerem českého golfu a turnajem v Poděbradech. Vrací se k Zimní škole greenkeeperů v Lednici na Moravě, semináři Ittec na Konopišti a semináři Profigrass na Kaskádě. Představuje Devítistovky s lákavým bonusem.

Datum vydání 14.01.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Události

Green 4/2019

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

podařilo se vám o Vánocích vyhnout legendární ruské pohádce Mrazík, kterou zná už nazpaměť pomalu každý? Zavoněl ve vaší kuchyni dozlatova upečený pták s křupavou kůrčičkou, třeba kachna nebo kuře, a tak hrozilo, že vám štěstí ulétne z domu? Zvolili jste k novoroční mu obědu raději čočku (plní přání mít u sebe peníze po celý rok), nebo jste si pochutnali na prasečím rypáčku (malé prase je symbolem štěstí)? Možná však, že jste si sváteční atmosféru spojili hlavně s výrobou domácího svařáku, nebo pečením/spíše sušením sněhových bílých pusinek. Ale možná jste se nijak nepřemáhali, nestresovali. Nic z toho přece nebylo povinné...

V naší redakci (dvacet let ve stejném složení) jsme rčením, příslovím či pranostikám nepropadli, ale stejně jsme se lehkému chvění kolem žaludku úplně neubránili. Do semilské tiskárny jsme totiž ve dnech na přelomu starého a nového roku začali posílat nový zimní Green. Odvedli jsme dobrou práci, podařilo se nám připravit vydání, které nezklame? A které inspiruje a bude již tradičně splňovat vysoké odborné požadavky? A taky na nic důležitého nezapomene - třeba na sladkou společenskou tečku za uplynulou sezónou, průlomovou mimo jiné záštitou České golfové federace nad historicky první Cenou Českého svazu greenkeeperů.

„Dohodli jsme se na principu, který by měl v rámci Večera českého golfu s ohledem na snad nově vzniklou tradici probíhat. Bylo zde hodně večerů, na kterých ani nepadlo slovo greenkeeper, přestože jsme jako svaz členem federace a jsme velmi činní,“ říká na straně 21 v materiálu „Český golf ocenil nejlepší“ pan Michal Voigts, předseda ČSG. „Jsme rádi, že si vedení ČGF uvědomuje, že greenkeepeři jsou nedílnou součástí rozvoje byznysu v českém golfovém prostředí a že je potřeba je také trochu zviditelnit,“ těší Voigtse nově vyvinutý zájem o propagaci oboru, ve kterém nelze bodově hodnotit, jako třeba u krasobruslení. „Greenkeeping není disciplína, která by se měla ohodnocovat slovem nejlepší. Bylo by nešťastné lacině vyzdvihnout jméno některého z aktivních greenkeeperů z našich nejlepších hřišť, kde jsou podmínky pro práci úplně jiné než na lidové devítce mimo velká města,“ upřesňuje Michal Voigts s tím, že oceněného (letos pana Jaroslava Pavelčáka) vybral výkonný výbor, který má největší povědomí o tom, kdo a jak se o rozvoj greenkeepingu v Česku zasloužil. Sluší se dodat, že ČSG slaví v těchto dnech dvacet let své existence. Historické chvíle spojené se založením budou oficiálně slavnostně připomenuty na výroční konferenci, která se bude ve dnech 12. – 13. února konat s tradičním odborným seminářem v prostorách ČZU v Praze – Suchdole.

Někdo má v plánu velké změny a jiný naopak neplánuje měnit nic, protože je spokojený. Ale co si budeme povídat, 2020 zní velkolepě! Je to kulaté, jubilejní, mělo by to stát za to! Takže, co máte v plánu vy?Přeji Vám pohodové čtení, chuť do práce

a hodně trávníkářských úspěchů!LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan