ISSN 1804-8323DOPORUČUJEME


ČLÁNKY DLE TÉMATU

Pan Vtip na nedělním golfu

Jaký je rozdíl mezi švédským, francouzským a českým důchodcem? Švédský se probudí, pak se nasnídá ze švédského stolu, popadne raketu a jde do si svého klubu zahrát tenis.

Datum vydání 19.01.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Jednou umřu na greenu

Pan Vtip na nedělním golfu

Chlápek s manželkou hráli golf. Byli na deváté jamce, když žena samou radostí nad povedeným úderem dostala slabý infarkt.

Datum vydání 12.01.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Jednou umřu na greenu

Pan Vip na nedělním golfu

Žena si v obchodě vybírá vysokou skříň. Prodavač se ptá: "To máte tak vysoký strop?" - "Ne, souseda!"

Datum vydání 05.01.2020 Autor Luboš Procházka Kategorie Jednou umřu na greenu

Pan Vtip na nedělním golfu

O Vánocích by neměl nikdo být sám, pane Nováku. Půjdete s námi, jste zatčen.

Datum vydání 22.12.2019 Autor Luboš Procházka Kategorie Jednou umřu na greenu

Pan Vtip na nedělním golfu

Nový ředitel oznamuje zaměstnancům: Od zítřka začne platit nový týdenní pracovní pořádek. Pondělí - oddych po víkendu. Úterý - příprava na pracovní den. Středa - pracovní den. Čtvrtek - oddych po pracovním dni. Pátek - příprava na víkend.

Datum vydání 15.12.2019 Autor Luboš Procházka Kategorie Jednou umřu na greenu

Pan Vtip na nedělním golfu

Kamarád se mě zeptal, jestli by u mě nemohl pár nocí přespat na pohovce v obýváku. Naivní poupě. Jsem už pět let ženatý. Kde si myslí, že spím já?

Datum vydání 08.12.2019 Autor Luboš Procházka Kategorie Jednou umřu na greenu

Pan Vtip na nedělním golfu

Když se mi narodil bratříček, dali ho do akumulátoru...

Datum vydání 01.12.2019 Autor Luboš Procházka Kategorie Jednou umřu na greenu

Pan Vtip na nedělním golfu

Nedávná studie prokázala, že 2 196 501 208 osob je příliš líných, než aby si přečetlo celé toto číslo.

Datum vydání 24.11.2019 Autor Luboš Procházka Kategorie Jednou umřu na greenu

Pan Vtip na nedělním golfu

Přijde hluchý na koncert a říká: "Tak moment. Tady něco nehraje..."

Datum vydání 17.11.2019 Autor Luboš Procházka Kategorie Jednou umřu na greenu

Pan Vtip na nedělním golfu

Pravda o rodičích: Když jsi malý, naučí tě mluvit. A pak chtějí, abys seděl doma a mlčel...

Datum vydání 10.11.2019 Autor Luboš Procházka Kategorie Jednou umřu na greenu

Green 4/2019

Časopis GREEN

Vážení čtenáři, kolegové,

podařilo se vám o Vánocích vyhnout legendární ruské pohádce Mrazík, kterou zná už nazpaměť pomalu každý? Zavoněl ve vaší kuchyni dozlatova upečený pták s křupavou kůrčičkou, třeba kachna nebo kuře, a tak hrozilo, že vám štěstí ulétne z domu? Zvolili jste k novoroční mu obědu raději čočku (plní přání mít u sebe peníze po celý rok), nebo jste si pochutnali na prasečím rypáčku (malé prase je symbolem štěstí)? Možná však, že jste si sváteční atmosféru spojili hlavně s výrobou domácího svařáku, nebo pečením/spíše sušením sněhových bílých pusinek. Ale možná jste se nijak nepřemáhali, nestresovali. Nic z toho přece nebylo povinné...

V naší redakci (dvacet let ve stejném složení) jsme rčením, příslovím či pranostikám nepropadli, ale stejně jsme se lehkému chvění kolem žaludku úplně neubránili. Do semilské tiskárny jsme totiž ve dnech na přelomu starého a nového roku začali posílat nový zimní Green. Odvedli jsme dobrou práci, podařilo se nám připravit vydání, které nezklame? A které inspiruje a bude již tradičně splňovat vysoké odborné požadavky? A taky na nic důležitého nezapomene - třeba na sladkou společenskou tečku za uplynulou sezónou, průlomovou mimo jiné záštitou České golfové federace nad historicky první Cenou Českého svazu greenkeeperů.

„Dohodli jsme se na principu, který by měl v rámci Večera českého golfu s ohledem na snad nově vzniklou tradici probíhat. Bylo zde hodně večerů, na kterých ani nepadlo slovo greenkeeper, přestože jsme jako svaz členem federace a jsme velmi činní,“ říká na straně 21 v materiálu „Český golf ocenil nejlepší“ pan Michal Voigts, předseda ČSG. „Jsme rádi, že si vedení ČGF uvědomuje, že greenkeepeři jsou nedílnou součástí rozvoje byznysu v českém golfovém prostředí a že je potřeba je také trochu zviditelnit,“ těší Voigtse nově vyvinutý zájem o propagaci oboru, ve kterém nelze bodově hodnotit, jako třeba u krasobruslení. „Greenkeeping není disciplína, která by se měla ohodnocovat slovem nejlepší. Bylo by nešťastné lacině vyzdvihnout jméno některého z aktivních greenkeeperů z našich nejlepších hřišť, kde jsou podmínky pro práci úplně jiné než na lidové devítce mimo velká města,“ upřesňuje Michal Voigts s tím, že oceněného (letos pana Jaroslava Pavelčáka) vybral výkonný výbor, který má největší povědomí o tom, kdo a jak se o rozvoj greenkeepingu v Česku zasloužil. Sluší se dodat, že ČSG slaví v těchto dnech dvacet let své existence. Historické chvíle spojené se založením budou oficiálně slavnostně připomenuty na výroční konferenci, která se bude ve dnech 12. – 13. února konat s tradičním odborným seminářem v prostorách ČZU v Praze – Suchdole.

Někdo má v plánu velké změny a jiný naopak neplánuje měnit nic, protože je spokojený. Ale co si budeme povídat, 2020 zní velkolepě! Je to kulaté, jubilejní, mělo by to stát za to! Takže, co máte v plánu vy?Přeji Vám pohodové čtení, chuť do práce

a hodně trávníkářských úspěchů!LUBOŠ PROCHÁZKA, šéfredaktor
Národní institut golfového vzdělávání Český svaz greenkeeperů Fegga Golf Resort Karlovy Vary ČGF Ittec Ittec Ittec John Deere Agro CS Golf Digest Agris.cz Profigrass Royal Golf Club Mariánské Lázně Everris. Agentura Bonus Sklopísek Střeleč Střední zemědělská škola Dalovice Plagron Golf Hluboká
Ingolfer
Golf Sokolov Golf Beroun Aros Provodínské písky Böhmerwald Golf Park Lovochemie Vydavatelství Baštan